P0

Aplinkosauga

Vyksta apklausa apie maisto atliekų tvarkymą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-29


Kitąmet visoje šalyje prasidės maisto atliekų rūšiavimas. Tai daugeliui Vakarų Lietuvos gyventojų bus naujiena, nes iki šiol mažai kam teko susidurti su šiuo Europos valstybėse kone dešimtmetį vykstančiu atliekų rūšiavimo procesu.

Kokie klausimai kyla mūsų regiono gyventojams, bandoma išsiaiškinti vykdant jų apklausą. Jau yra paskelbta internetinė anketa, kur atsakę į 11 nesudėtingų klausimų Vakarų Lietuvos gyventojai nubrėš gaires sistemos administratoriams ir savivaldybių specialistams, kaip tinkamai organizuoti gyventojų informavimą apie maisto rūšiavimo procesus.

Anot specialistų, kitų šalių patirtis rodo, jog prieš pradedant visiškai naują rūšiavimo ciklą nepakanka išdalinti naujus konteinerius ir pastatyti rūšiavimo cechą. Siekiant, kad projektas išties būtų naudingas, prisidėtų prie gamtos resursų taupymo ir regiono ekologinės situacijos gerinimo,
vienas iš svarbiausių darbų – suteikti gyventojams būtiną informaciją, žinias, kad jie noriai ir sėkmingai pradėtų rūšiuoti maisto atliekas. Tad Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) inicijavo Vakarų Lietuvos gyventojų apklausą apie maisto atliekų rūšiavimą, kurią padės atlikti ir duomenis išanalizuos Vilniaus universiteto specialistai.

Ši apklausa, kaip ir projekto „Maisto atliekų apdorojimo infrastruktūros sukūrimas Klaipėdos RATC“ darbai, yra finansuojami Europos Sąjungos Sanglaudos fondo ir KRATC lėšomis.


  2023-11-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt