P0

Politikų tribūna

Ar pajėgi miesto valdžia suvokti priežastis ir įvertinti priimtų sprendimų reikšmę? (10)

Lina Skrupskelienė, Klaipėdos liberalų pirmininko pavaduotoja
2023-11-30


Miestas turi ateitį, jei jame gyvena pakankamai šeimų. Kitu atveju tik laiko klausimas, kada jis pradės nykti. Ko gero, po daugeliui žinomos skaudžios tėvo ir kūdikio tragedijos šeimoje, Klaipėdos miesto meras ima kalbėti apie prastą klaipėdiečių psichoemocinę būklę. Dėl to jis kaltina įstaigas, kurios jau kovoja su šeimose esančiomis problemomis.

Gerbiamas mere ir Klaipėdos miesto valdžios atstovai, ar nenorėtumėte pirmiausiai suvokti priežasčių, sukeliančių įtampą šeimoje, o ne ieškoti kaltų post factum? Ar nemanote, kad būtent Jūsų priimti sprendimai taip pat gali pastūmėti šeimas į vis prastesnę ne tik finansinę, bet ir emocinę padėtį?

Šį kartą neliesiu darželių trūkumo temos, nes apie tai kalbu jau ne vienerius metus. Tai verta daug didesnės diskusijos, nei šis trumpas tekstas. Šiandien noriu kalbėti apie mokyklas lankančius vaikus ir jų šeimas. Atlikus Klaipėdos šeimų apklausą, kiek ir už ką vidutiniškai išleidžia vaikus auginančios šeimos Klaipėdos mieste, atsiskleidė stulbinantys skaičiai. Per vieną (mokslo metų) mėnesį vienam pradinukui šeima vidutiniškai išleidžia 300 Eur (pratybos, kanceliarinės prekės, savivaldybės ar privatūs būreliai, apranga, uniformos, maitinimas, pramogos, kišenpinigiai ir pan.). Vyresniam vaikui šeima išleidžia dar daugiau. Sumos siekia ir 480 Eur (prisideda korepetitoriai, kompiuterinė technika, didesnės maitinimo išlaidos, didesnis poreikis pramogų). Šiuose skaičiuose nėra įtrauktos išlaidos vaistams, vitaminams, apsilankymams pas gydytojus, odontologus ar išlaidos, kuomet vaikas lanko profesionalų sportą (pvz., pramoginius šokius ar pan.). Tad per vienerius mokslo metus šeimai vienas vaikas „kainuoja“ nuo 3000 iki 5000 Eur. Ir tai tik mokslo metų skaičiai, o kur dar vasaros mėnesiai su stovyklų įkainiais? Gaila, bet miesto valdančioji dauguma nesupranta šeimų skausmo ir be gailesčio papildomai kelia mėnesinius mokesčius jaunoms šeimoms.

Nuo 2024 m. sausio mėn. (viduryje mokslo metų) yra didinamas mokestis pradinukams už tai, kad jie pasilieka po pamokų mokykloje. Mokestis keliamas beveik dvigubai, apytiksliai iki 60 Eur (anksčiau buvo apie 30 Eur). Vilniečiai ir kitų didžiųjų miestų gyventojai nesupranta, kodėl Klaipėdai nerūpi jos vaikai ir kodėl klaipėdiečiai turi mokėti už tai, kad vaikai pasilieka mokykloje, vietoje to, kad bastytųsi gatvėse ar prilipę prie mobilių telefonų ekranų sėdėtų namuose vieni. Didieji ir net mažieji miestai sugeba vaikų popamokinę veiklą užtikrinti nemokamai tam, kad jie saugiai sulauktų tėvelių, kurie baigia darbus ne vidury dienos, o pavakary. Tam, kad vaikai nesibastytų gatvėmis, kad nekiltų pavojaus ir pagundų vartoti narkotines medžiagas, tam, kad kuo daugiau šeimų jaustųsi saugios, augindamos savo atžalas.

Dėl šio miesto valdžios sprendimo šeima patirs ne tik finansinių bet ir psichologinių problemų, nes dalis šeimų, siekdamos subalansuoti savo biudžetą, atsisakys šios apmokestintos paslaugos ir paliks vaikus vienus namuose. Paskaičiuokime. Jei šeimoje yra du pradinukai, o šiuo metu šeima per mėnesį išleidžia apie 400-600 Eur. Nuo 2024 metų jie bus apmokestinti papildomais 100 – 120 Eur kas mėnesį (iki 60 Eur nuo kiekvieno vaiko). Nemanote, kad šeimai su dviem vaikais 100 – 120 Eur mokestis per mėnesį nėra perdėm DIDELIS?

Mere ir Klaipėdos valdančioji dauguma, sustabdėte begalę projektų mieste. Liko ne vienas laisvas milijonas. Todėl kreipiuosi į Jus su prašymu investuoti į saugią šeimą, investuoti į mūsų vaikus. Juk jie kurs mūsų miesto ateitį. Raginu miesto valdžios atstovus įvertinti klaipėdiečių šeimų finansinę naštą ir dar kartą apsvarstyti, ar miestas pajėgus rūpintis vaikų užimtumu, jų saugumu, fiziniu aktyvumu, tėvų psichologine būkle ir ramybe. Sveika šeima – sveikas miestas.


  2023-11-30

  10 komentarai “Ar pajėgi miesto valdžia suvokti priežastis ir įvertinti priimtų sprendimų reikšmę?”

  1. AvatarČia priėjo Vaitkus ir tarė...... (IP: 84.15.251.90)

   Viskas kas gerai tai aš -Vaitkus , viskas kas blogai tai Liberalai ir Konservatoriai.

  2. AvatarMočiutė (IP: 78.57.248.76)

   Atsiribokite nuo partinės priklausomybės ir kaip mamos,tėčiai ,močiutės ar seneliai,dėdės su tetomis,pažvelkite į keliamą klausimą žmogiškąja prasme,ne visi gi gauna algas,kurios neskaido visuomenės į galinčius ir tik besistengiančius kaip nors išgyventi nuo algos iki algos.
   Ir nebūkit tokie pikti,juk Adventas,atsiprašymo,atleidimo ir susitaikymo metas.Gražių artėjančių švenčių Tarybos nariams,kurių sprendimai gali varyti į neviltį,bet gali įžiebti gražesnio rytojaus viltį miestelėnų širdyse.

  3. Avatar100% (IP: 88.119.41.104)
  4. AvatarLigita (IP: 84.15.185.15)

   Jūs pirma persižiūrėkit, savo komentarus – rekomenduoju 😉 jeigu tokia drąsa trykšta 😀

   • AvatarGerdas (IP: 86.100.19.206)

    Na parašykite, kas ten toks gudrutis anonimiškai visus auklėja.

   • AvatarLiberalų veidas (IP: 78.62.147.40)

    Liberalė pagaliau subrendo publikacijai? Apie kokias šeimas poniutė vapa? Dėžučių partija ieško sprendimų, atsigręžė gal į tradicines šeimas? Kur ir kam jūs taškėt pinigus, vadovaudami miestui anuomet”? Kur taškote valstybės pinigus globalios Čmilytės Nielsen- pasaulio pilietės vedami? Gal slėpkitės, ponia. Jei ne visam laikui, tai bent jau šiuos ketverius metus, nes niekada tamstos negirdėjome ir sprendimų nežinojome… Marš pas socdemus, kaip ekmeras Kongas…

  5. AvatarLiberalus cinizmas ... (IP: 90.135.35.244)

   politinės korupcijos byloje nuteista šimtatūkstatine bauda partija Liberalų sąjūdis ” dalina patarimus ” ? 🙂

   • AvatarLigita (IP: 84.15.185.15)

    Jūs gal pasikeiskit jau savo IP adresą, nes visi žino kas po šiuo slapyvardžiu pasirašo. Atrodot labai juokingai! Jeigu norit, galiu pristatyti! Ar norite dar išlikti paslaptyje?

   • AvatarLigitai , Jūs man grasinate ? (IP: 90.135.35.244)

    Kaip liberalu ….😂 Kaip suprantu svarbu KAS rašo , o ne KĄ rašo ?

   • AvatarKlaipėdietė (IP: 78.56.179.243)

    Baudą tai liberalai sumokės, bet straipsnis ne apie tai.
    Moteris kalba apie tai kad branginamos paslaugos klaupėdiečiams. Ar jums tai nesvarbu?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt