Dešimtą kartą atgis eglučių kiemelis

Miestas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-11-30

Artėjant Kalėdoms Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios biblioteka jau dešimtus metus organizuoja vadinamąjį eglučių kiemelį, kasmet suburiantį bendruomenes ir kuriantį ypatingą kalėdinę atmosferą Klaipėdos mieste. 

Martyno Vainoriaus nuotr.


Nuo gruodžio 6 iki sausio 6 dienos į bibliotekos kiemelį užsukę lankytojai galės ne tik išvysti originalias Klaipėdos įmonių, įstaigų, organizacijų, bendruomenių ar pavienių asmenų kurtas eglutes, bet ir balsuoti už labiausiai patikusias. Tai padaryti galima bibliotekos registratūroje arba interneto svetainėje www.egluciukiemelis.lt. Šiemet Kalėdų eglučių kiemelį savo kurtomis eglutėmis papuoš 44 dalyviai, net 13 iš jų dalyvaus pirmą kartą.

Atidarymo renginys tradiciškai vyks gruodžio 6 d. 18 val. Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Saulės laikrodžio kiemelyje. Vakarą ves Klaipėdos dramos teatro aktorius Vaidas Jočys, kuris įkūnys varno personažą iš pasakos „Sniego karalienė“. Renginio dalyviai taip pat išgirs aktoriaus Vlado Bagdono, aktorės Vaivos Mainelytės ir dailininkės, keramikės, TV laidų vedėjos Nomedos Marčėnaitės skaitomų pasakų įrašus. Šventės metu lankytojai bus vaišinami karšta arbata, kurią dovanoja renginio rėmėja „Sangaida“. Biblioteka aktyviai palaiko tvarias idėjas, todėl kviečia  atsinešti daugkartinio naudojimo puodelius arbatai.  
  
Visą gruodžio mėnesį kiemelyje taip pat vyks nemokami projekto „Pop-up kiemas” ir kiti šventiniai bibliotekos organizuojami renginiai ir edukacijos: koncertas „Smuiko kelionės“ su ukrainiečių smuikininke Olga Kondratieva, Vilniaus teatro „Lėlė“ spektaklis vaikams „Pelenė“, koncertas „Jei tikėsi stebuklu“ su Justina ir Vytautu Kairiais, kanklių muzikos vakaras su Agota Zdanavičiūte, akustinis vakaras su INGAJA, susitikimas su rašytoju Tomu Dirgėla, šeštadienio dirbtuvės šeimoms su savanore Gabija, kalėdinių puokščių kūrybinės dirbtuvės su gėlių studijos „Samanota“ vadove Asta Piliutikiene, klounų teatro studijos „Dulidu“ pasirodymo premjera, atlikėjo Gyčio Šimelionio koncertas. Visa programa skelbiama www.klavb.lt.   
  
Renginį finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.  
  
Renginio rėmėjai „Baltisches haus “, „Studlendas“, „Kavos architektai“, „Sangaida“, „Samanota“, PC „Šilas“.   
  
Renginio partneriai Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, Klaipėdos dramos teatras, Europe Direct Klaipėda, Klaipėdos lėlių teatras. 

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Konkursą vadovauti Ievos Simonaitytės bibliotekai laimėjo vienintelė buvusi pretendentė

Kultūros ministerija praneša, jog konkursą eiti Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus pareigas laimėjo dabartinė jos vadovė dr. Laura Juchnevič. ...
2024-05-02
Skaityti daugiau

Kultūra

Kviečia Nacionalinė bibliotekų savaitė

Balandžio 23–29 dienomis Lietuvos bibliotekininkų draugija tradiciškai organizuoja Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

Kultūra

Pirmoji moksleivės fotografijų paroda

Kovo 27 d., trečiadienį, 17.30 val., Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Nišinėje galerijoje atidaroma Angelos Danielos Skaizgirytės paroda „Laiškas ...
2024-03-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This