P0

Uostas ir jūra

ES skyrė 1,44 mln. Eur žaliojo vandenilio papildymo punktams uoste įrengti (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-30


Klaipėdos uoste po kelerių metų planuojama pradėti gaminti žaliąjį vandenilį. Tai pirmasis toks projektas uostamiestyje, kuris neabejojama, prisidės prie CO2 išmetimų į aplinką mažinimo. Klaipėdos uoste planuojamo vandenilio pildymo punktų įrengimo projektui skirta Europos Sąjungos (ES) lėšų.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos projektui „Viešųjų vandenilio pildymo punktų įrengimas Klaipėdos mieste“, kuris yra neatsiejama viso bendro vandenilio vystymo projekto dalis, skirta 1,44 mln. Eur ES finansavimas. Bendra pildymo punktų įrengimo vertė sieks 3,6 mln. Eur. Už šią sumą planuojama atlikti teritorijos paruošimo darbus ir įrengti viešai prieinamus du vandenilio pildymo punktus.

„Vis aktyviau skatinamas perėjimas prie neutralumo klimatui ir gamtai, kitos globalios tendencijos įpareigoja Klaipėdos uostą, organizuojant tolesnę veiklą, vykdant plėtrą, atsižvelgti į aplinkos būklę ir nuolat siekti ją gerinti. Šiandien jūrų uostai nebėra vien krovos uostai, jie pasaulyje tampa alternatyvios, žaliosios energijos gamintojais, distributoriais. Norėdami būti pažangių uostų klube, kur vandenilis tampa svarbiu žalumo kriterijumi, privalome žengti koja kojon su laiku. Žinoma, mūsų įgyvendinamas vandenilio projektas nėra didelės apimties, palyginti su kitais uostais, kurie numato ne tik jo gamybą, bet ir eksportą, tačiau neabejojame, kad ši nauja ateinanti degalų rūšis prisidės prie CO2 sumažinimo“, – teigia Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Kaip jau skelbta anksčiau, 4,8 mln. eurų siekianti Europos Sąjungos parama skirta Klaipėdos valstybinio jūrų direkcijos vykdomam „Žaliųjų degalų (vandenilio) gamybos plėtros Klaipėdos uoste“ projektui. Už šiuos pinigus numatyta įdiegti elektrolizerį su reikiama įranga, skirta vandenilio gamybai. Visa šio projekto vertė sudaro apie 7 mln. eurų.

Uosto vidus kompas

Klaipėdos uoste žaliasis vandenilis bus gaminamas elektrolizės būdu, naudojant polimerinių elektrolitų membranos (PEM) tipo elektrolizerį. Įrenginys vandeniliui gaminti bus sumontuotas standartiniame 40 pėdų jūriniame konteineryje. Vandenilio gamybos įrangai Klaipėdos uoste planuojamas elektros poreikis – 3 MW. Vandeniliu bus pildomi į uostą atplaukiantys ir čia dirbantys laivai, miesto viešojo transporto autobusai.

Žaliojo vandenilio projektas, apimantis gamybos plėtrą ir pildymo punktų įrengimą, įgyvendinamas  pagal ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“, finansuojamą Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis.


  2023-11-30

  Vienas komentaras apie “ES skyrė 1,44 mln. Eur žaliojo vandenilio papildymo punktams uoste įrengti”

  1. Avatar? (IP: 78.62.21.161)

   ar čia miesto centre?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt