P0

Miestas

„Nešvariausiam” miestui tvarkyti ieškoma naujų sanitarų (12)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-11-30


Klaipėdos savivaldybė paskelbė apie 4 milijonų eurų vertės viešojo pirkimo konkursą dėl bendrojo naudojimo teritorijų (šaligatvių, autobusų sustojimo aikštelių, aikščių, skverų ir kt.) sanitarinio tvarkymo paslaugų vasaros ir žiemos sezonais bei šventinių renginių metu.

Palmiros Mart nuotr.

Klaipėdos gyventojams nuolat skundžiantis dėl tvarkos ir švaros trūkumų viešosiose teritorijose Savivaldybės kontrolieriaus tarnyba praėjusių metų pavasarį pateikė šių teritorijų tvarkymo ir priežiūros audito ataskaitą. Pasak jų, per audituotą laikotarpį – 2019–2020 m. pirmasis pusmetis – savivaldybėje buvo gauta daugiau nei 500 gyventojų skundų dėl nevalytų gatvių, šaligatvių, netvarkomų želdinių, nepjaunamos žolės, šiukšlių prie atliekų konteinerių ir panašiai. O praėjusių metų pradžioje būsimasis meras Arvydas Vaitkus tvirtino, kad uostamiestis yra „kotiruojamas” kaip nešvariausias.

Po šio audito su tuo metu Kontrolės komitetui pirmininkavusiu A. Vaitkumi susikirto ir iš pareigų pasitraukė Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė. Kontrolieriai savo ruožtu patikino vietos politikus, kad audito medžiaga jau perduota Specialiųjų tyrimo tarnybai. Tačiau iš šios tarnybos žinių apie tyrimo pradžią, eigą ar pabaigą viešų signalų nebuvo.

Šiuo metu šiaurinėje uostamiesčio dalyje (į šiaurę nuo Sausio 15-osios ir Tilžės gatvių) savivaldybė iš būsimų rangovų planuoja užsakyti darbų minimaliai nuo vieno milijono ir maksimaliai iki 2,4 mln. eurų.

Iki šiol čia paslaugas teikė UAB „Ecoservice“, sutartį su savivaldybe pasirašiusi 2021 m. vasarį. Ši sutartis baigia galioti ateinančių metų kovą. Jos vertė (įskaitant ir papildomus susitarimus) –  2,2 milijono eurų. 

Pietinėje miesto dalyje numatyta minimali paslaugų suma – 0,8 mln., o maksimali – 1,65 mln. eurų.

Paslaugų sutartis su tiekėjais bus pasirašoma trejiems metams. Jų pasiūlymų laukiama beveik iki šių metų pabaigos. Būsimų sutarčių projektuose esama nuostatos, kad paslaugų teikėjai už kai kuriuos pažeidimus „privalo sumokėti 15 000,00 Eur baudą už kiekvieną nustatytą pažeidimo atvejį”.


  2023-11-30

  12 komentarai “„Nešvariausiam” miestui tvarkyti ieškoma naujų sanitarų”

  1. AvatarDaina (IP: 86.38.152.16)

   Vaikščiojau šiandien su reikalais po senamiestį. Visiškai nevalyti gatvės ir šaligatviai. Šitaip dar niekas nebuvo. Kodėl?

   • AvatarPrisimenu (IP: 82.135.146.154)

    Vat tau ir technika,o kur ji? Anksčiau bobutės ar senukai nuo 4 ar 5 ryto šaligatvius valydavo ir smėliuką barstydavo,o dabar jų nebereikia,per brangu .

  2. AvatarAnonimas (IP: 84.15.188.159)
  3. AvatarSkaitom tekstą , skaitom (IP: 90.135.35.244)

   Klaipėdos savivaldybė paskelbė apie 4 milijonų eurų vertės viešojo pirkimo konkursą dėl bendrojo naudojimo teritorijų (šaligatvių, autobusų sustojimo aikštelių, aikščių, skverų ir kt.) sanitarinio tvarkymo paslaugų vasaros ir žiemos sezonais bei šventinių renginių metu.

  4. AvatarNuomonė (IP: 86.100.89.120)

   Viosi “tvarkdariai” čiumpa tik mero pinigų kapšą, o tvarkos nesistengia palaikyti. Štai sniego valymas, buvo visokių žiemų, bet tokios anarchijos gatvėse neteko matyti per penkiasdešimt metų. Meras turi būti kategoriškas ir pareikalauti visų semagogų aiškiai ir griežtai. Nejaugi tie apsileidėliai mus ilgai terorizuos už mūsų pinigus.

  5. AvatarŽodžio kotiruoti (IP: 90.135.35.244)

   nereikėtų rašyti ” ” . Žodis ___šnek. būti vertinamam, turėti vienokį ar kitokį visuomenės įvertinimą: Kai̇̃p rinkė́jai kotirúoja šį̇̃ poli̇̀tiką?

  6. AvatarIren (IP: 84.15.183.218)

   šiais metais tvarkos dar maziau ,sniegas apsnigo nebaigtus rinkti lapus ir maišus su lapais ,atkreipkit demesį į Musu bustas darba .Jie turi tvarkyti kiemus ir ju kelius kiemuose

   • AvatarGyventojai (IP: 90.135.35.244)

    turi reaguoti į administratorių darbą ir jei mato netinkamai atliekamą darbą , su faktais , pranešti savivaldybės specialistams . Paprasta .

   • AvatarSeniai laikas (IP: 86.100.137.239)

    Seniai laikas išmesti “mūsų būstą” iš Klaipėdos.Apgavikų kontora, parazituojanti ant gyventojų sprando

  7. AvatarPuiku , (IP: 90.135.35.244)

   jei meras reaguoja į gyventojų ir Savivaldybės kontrolieriaus tarnybos išvadas . Miestas privalo būti švarus . Paprasta . Myliu Klaipėdą .

  8. AvatarKratciukas (IP: 195.182.68.125)

   Laikas atsikratyti atvirų konteinerių – šiukšles iš jų ištampo bomžai ir paukščiai. Antra, griežtai bausti tinginius ir geradarius, kurie palieka šiukšles bei daiktus šalia konteinerių.

   • AvatarSutinku , tik gal (IP: 90.135.35.244)

    turite pasiūlymą kaip nustatyti šiukšlintoją ? Tą , kurį reikia nubausti ?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt