P0

Svarbu, Verslas

Savivaldybė nusprendė „giliau įeiti į klaipėdiečių kišenes” (18)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-11-30


Klaipėdos miesto taryba nuo 209 iki 348 eurų padidino mokestį už verslo liudijimą asmenims, užsiimantiems gyvenamosios paskirties patalpų nuoma, taip ir neišgirdusi liberalo Edmundo Kvederio teiginio „neturim poreikio giliau eiti į klaipėdiečių kišenes” – miesto iždas sklidinas, lėšų netrūksta.

Martyno Vainoriaus nuotr.

24 tarybos nariai balsavo už tokį sprendimą ir tik du buvo prieš, vienas – susilaikė. 

Be to, E. Kvederis teigė, kad verslo liudijimas – pati lengviausia priemonė pradėti verslą, netūnoti „šešėlyje”, o dirbti oficialiai.  Pasak jo, didinant kainas šešėlio nesumažinsime. Jo kolega Saulius Budinas pasigedo ekonominio sprendimo projekto pagrindimo. Opozicija būgštavo, kad padidinus šio verslo liudijimo kainą, žmonės trauksis į „šešėlį” ir dėl to planuojamų pajamų į miesto biudžetą gali būti ir nesurinkta.

Likusioms 85 veiklos rūšims fiksuotų pajamų mokesčio dydis nesikeis.  Klaipėdos savivaldybės teritorijoje lieka diferencijuoti mokesčio dydžiai nuo 1 iki 585 eurų, atsižvelgiant į veiklos rūšies mąstą, veiklos paklausumą, pajamingumą, veiklos pelningumą bei konkurenciją.

Nesikeis ir lengvatos, taikomos verslo liudijimus įsigyjantiems asmenims, pavyzdžiui, sulaukusiems senatvės pensijos amžiaus.

Šis sprendimas įsigalios nuo kitų metų. Teigiama, kad jis sudarys palankias sąlygas smulkaus verslo vykdymui Klaipėdos miesto savivaldybėje, skatins verslo veiklos individualią iniciatyvą bei legalų veiklos vykdymą, sumokant mokesčius.

Per 2021 m. Klaipėdos mieste išduota 6430 verslo liudijimų, surinkta 676 966 eurų gyventojų pajamų mokesčio. 2022 m. išduoti 7488 verslo liudijimai, surinkta 806 882 eurų gyventojų pajamų mokesčio.

Verslo straipsnių visus kompas


  2023-11-30

  18 komentarai “Savivaldybė nusprendė „giliau įeiti į klaipėdiečių kišenes””

  1. AvatarKažkas nepadoraus (IP: 86.100.89.120)

   Paskelbtas karas jaunuomenei, kurie dar neturi savo kampo. Nuomos verslo liudijimo kainą padidino, gerai, kad prieš mėnesį iki Naujųjų metų, tai nuomotojai tokiai sumai padidino nuomos kainą nuo Naujųjų metų. Ir taip jau trys mano pažįstami jauni žmonės “pasidžiaugė” savivaldybės malone. Taigi, ponai, pralinksminote jaunas šeimas švenčių proga, kad to iniciatorių griausmas trenktų, ne mirtinai, bet tiek, kad smegenys dirbti pradėtų.

  2. AvatarJonas (IP: 178.232.227.85)

   Labiausiai šioje situacijoje nukentės nuomininkai. Niekas neprisiims padidėjusių išlaidų ant savo pečių. Bet turbūt savivaldybė padarė analizę kas nuomojasi Klaipėdoje ir kokia pajamas gauna nuomininkai, todėl ir nemato problemos pakelti nuomos kainą Klaipėdoje.

  3. AvatarRr (IP: 90.137.31.192)

   Greitu laiku uz ora mokesime ir tylesime kaip avys varomos i skerdykla
   Sitie ponai jau isivauzduoja save esantys pasaulio bamba, reikia tado blindos ,kad visus tuos issigimelius isvaikytu

  4. AvatarJonas (IP: 78.60.154.179)

   O koks buvo pagrindas padidinti v.l. ir kodėl už 30€? Prašykit daugiau, užidarysiu ir nieko negausit. Eisiu į darbo biržą ir prašysiu pašalpų iš savivaldybės.

  5. AvatarGGG (IP: 77.79.44.8)

   O tai bent vienas ateisit su plakatu prie savivaldybės…

  6. AvatarMarijus (IP: 213.130.202.159)

   PedroChulioKončitos ir riek. Sutikus gatvėj – spjaut į snukį.

  7. AvatarVincas (IP: 88.118.201.166)

   Artūrai, Jūsų dar drįsta, teigti kokie vietiniai liberalai protingi, nežiūrint, ką daro liberalai valdžioje valstybės mąstu? Čia Klaipėdos Liberalų sąjūdis yra kažkoks kitoks nuo Čmilytės liberalų sąjūdžio Vilniuje? Jūs Artūrai, laikote kritinais ir idiotais?

  8. AvatarKažkas nepadoraus (IP: 86.100.89.120)

   O aš iš Vaitkaus tikėjausi teisingumo ir padorumo eilinių žmonių atžvilgiu. Pirmas jo šūvis į jautriausią miesto visuomenės dalį- į žmones, kurie dar neturi savo buto, tai dažniausiai jaunos šeimos. Verslo liudijimo kainą už buto nuomą padidino beveik dvigubai, butų savininkai tą padidinimą iš karto perkelia ant nuomininkų pečių- kelia nuomos kainą 15-20 eurų. Nepatinka, eik į gatvę. Su nuomotoju nepasiginčysi, jis yra šeimininkas. Štai Jums, jaunime miesto savivaldybės kalėdinė dovana.

   • AvatarVisai išprotejo (IP: 88.119.41.104)

    Išnuomavus kambari,pvz dabar susimoketi privalai 345 eu,kambari suremontuoti,apstatyti,dar gale metu NT. mokesti susimoketi,kas lieka??Visai apnaglejo!!

  9. AvatarAnonimas (IP: 86.100.19.206)

   Meras kažkoks nelabai adekvatus, akivaizdžios problemos su teksto ir klausimų suvokimu. Tarybos posėdyje jis buvo paklaustas, kodėl nuolat verkšlendamas, kad iki šiol miesto valdžia blogai dirbo, į savo komandą įtraukė ir svarbiausių komitetų pirmininkų postus skyrė buvusiems merams, Vaitkus atsakė, kad juos reikia gerbti. Tad už ką? Kad blogai dirbo? Kažkoks susidvejinimas: blogai dirbo, tačiau dabar jie labai reikalingi ir gerbtini?

  10. AvatarKažkas nepadoraus (IP: 86.100.89.120)

   Anie vogė iš valdžios, o tie pradeda reketuoti žmones. Padidino verslo liudujimų kainą už nuomojamas patalpas, savininkai be ceremonijų padidino nuo sausio 1-sios nuomą 15 eurų, nori nuomokis, nori eik lauk. Taip tautos išrinktieji man nuomą padidino 180 eurų per metus.

  11. AvatarLabai norėčiau (IP: 90.135.35.244)

   liberalų nuoseklumo ir seimo balsavimuose dėl NT mokesčio 🙂 Ar čia tokia selektyvi patriotystė miestas negali , o valstybė jau gali ?

   • AvatarRudnosiui (IP: 78.56.19.8)

    Gal baik tu, troli, kompromituoti Vaitkų- nėra jis toks jau silpnas, kad reiktų tavo besaikio komentaruose palaikymo.

   • AvatarKurio žodžio nesuprantate ? (IP: 90.135.35.244)

    Aš rašau apie liberalų nuoseklumą , o ne apie Vaitkų 🙂

   • AvatarRudnosiui (IP: 78.56.19.8)

    Apie teksto suvokimą geriau jau man neaiškink, va gramatikos, skyrybos pasimokyti turėtum- retai kada be klaidų parašyti tamstai pavyksta. Logikos pradmenų studijuoti nesiūlau- bergždžias laiko gaišimas.

  12. AvatarNojus (IP: 78.56.19.8)

   Šešėlis tik didės, valdžia ir dabar nesugeba įsisavinti miestui skiriamas lėšas, čia belieka be jokių projektų, pagrindimų paimt iš miestiečių pinigus ir panaudot nežinia ar visada tinkamai.

  13. AvatarDaina (IP: 90.131.32.41)

   Na taip, kad tik žmones galutinai sumurkdyti

   • AvatarPiktai (IP: 86.100.89.120)

    Geras nutarimas, “palengvino ” gyvenimą jaunoms šeimoms, kurie dar neturi savo kampo. Padidintas mokestis už verslo liudijimus perkeltas ant nuomininkų pečių.Persiriję deputatai nežino skirtumo tarp koncertų salės ir muzikinio teatro , bet kaip ištraukti pinigus iš jaunų šeimų sugeba puikiai. Mieste masiškai kyla butų nuomos mokestis, tai gal tie “intelektualiausi” deputatai sumokės?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt