P0

Sportas

Sporto šventėje – 300 dalyvių ir gerų emocijų pliūpsnis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-30


Per 300 dalyvių, daugybė įvairių sportinių rungčių, per kraštus besiliejančios emocijos, komandinis susitelkimas ir bendrystė. Tokiais akcentais ketvirtadienį Klaipėdos lengvosios atletikos mokykloje paminėta Sporto šventė, skirta tarptautinei neįgaliųjų dienai.

Organizatorių nuotr.

Visame pasaulyje tarptautinė neįgaliųjų diena minima gruodžio 3-iąją, tačiau įvairių įstaigų pageidavimu ši šventė Klaipėdoje surengta paskutinę rudens dieną – lapkričio 30-ąją.

Į šventę sugužėjo dalyviai iš Klaipėdos, Priekulės, Kretingos, Gargždų ir aplinkinių miestelių.

Per tuzinas skirtingų įvairių neįgaliųjų organizacijų atstovų subūrė komandas iš 10 narių ir varžėsi komandinėse estafetėse.

Vien estafečių rungtyse dėl komandinių taurių varžėsi 150 dalyvių, o dar maždaug tiek pat pavienių dalyvių įsiliejo į sporto šurmulį: žaidė šachmatais, šaškėmis, bočia, dalyvavo įvairiose futbolo, krepšinio, jėgos sporto, lengvosios atletikos rungtyse, galynėjosi rankų lenkimo ir smiginio varžybose, traukė virvę.

Komandinių estafečių varžybos vyko estafetės principu. Taip buvo siekiama, kad dalyviai daugiau bendrautų tarpusavyje ir pajustų komandinę atmosferą.

Absoliučiai geriausia Sporto šventės komanda tapo Klaipėdos „Medeinės“ mokykla, kurios moksleiviai dominavo didžiojoje daugumoje estafečių rungčių.

Į šventę susirinko išties gausi šios mokyklos bendruomenė – 75 mokiniai, būrys mokytojų, padėjėjų, tėvelių.

„Šįkart estafečių rungtims subūrėme net penkias komandas. Vyko smagus komandinis sportinis darbas. Smagi šventė. Joje dalyvaujame kasmet ir mūsų moksleiviai iš jos visada grįžta su plačiomis šypsenomis bei apipilti dovanomis. Komandinės rungtys vaikams tik dar labiau sužadina emocijas ir įspūdžius, jaučiama bendrystė ir susitelkimas“, – sakė „Medeinės“ mokyklos fizinio ugdymo mokytoja-ekspertė, judesio korekcijos specialistė Olesia Matulevičienė.

Organizatorių nuotr.

Antrąją vietą iškovojo „Litorinos karalių“ komanda, trečiąją – „Litronos liūtai“.

Tie, kas nenorėjo dalyvauti komandinėse estafečių rungtyse, rado gausybę kitos veiklos.

Daug dalyvių sutraukė ir vadinamoji antroji religija – krepšinis.

Klaipėdos miesto ir apskrities futbolo federacijos prezidentas Rimantas Žvingilas, į šventę atsivežęs futbolo vartus ir paruošęs smagių futbolo estafečių, taip pat liko maloniai nustebęs dėl tokio gausaus dalyvių skaičiaus.

„Malonu, kad futbolo rungtys sudomino didelį kiekį dalyvių. Ši šventė įrodo, kad visi esame lygūs, visi – aktyvūs ir sportiški“, – teigė R. Žvingilas.

Į šventę aktyviai įsiliejo ir Klaipėdos neįgaliųjų sporto klubo „Žuvėdra“, Klaipėdos miesto neregių ir silpnaregių šaškių klubo „Pamarys“ atstovai, teisėjavo būrys Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos trenerių. Visi surėmė pečius, kad ši šventė kiekvienam dalyviui būtų jauki, nuotaikinga ir įsimintina.

Nuotaikingą pramankštą – šokį dalyviams paruošė Socialinių paslaugų centro „Klaipėdos lakštutė“ kineziterapiautė Žavinta Balsė.

Pirmą kartą miesto renginyje pasirodė Klaipėdos „Litorinos” mokyklos ir Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos mokiniai, dalyvaujantys kartu ilgalaikiame įtraukiojo ugdymo projekte.

Specialiai šiai šventei pasirodymą – breiko šokį paruošė ir Klaipėdos mokyklos – daugiafunkcinio centro „Svetliačiok“ breiko komanda „Be ribų“ (komandos vadovas – Artiom Kazakovcev).

Renginio organizatoriai Klaipėdos miesto savivaldybė, BĮ Klaipėdos miesto lengvosios atletikos mokykla ir Klaipėdos sportininkų namai nugalėtojams ir prizininkams įsteigė taures, įvairių prizų, o visiems dalyviams – šventės atminimo medalius.

Po rungčių dalyviai galėjo pasistiprinti prie saldžių vaisių nukrautų stalų.


  2023-11-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt