P0

Kultūra

Artėjantį KUFA 10-metį pasitiks paroda ir „Napoleonas”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-12-01


Pirmasis Klaipėdoje ir Vakarų Lietuvoje plačiai atvėręs duris kūrybai, darbui ir kultūrai kūrybinių industrijų inkubatorius Kultūros fabrikas (KUFA) pasitinka dešimtuosius savo veiklos metus.

Tabako fabriko virsmo kelias į Kultūros fabriką – nuo naujos idėjos iki jos realizavimo truko apie dešimt metų iki jo atidarymo dienos 2014 m. lapkričio 14 d.

Portalo archyvo nuotr.

Kultūros fabriko erdvėse per pirmuosius devynerius veiklos metus įvyko apie 9630 kultūros ir verslumo renginių. Per šiuos metus inkubatoriaus studijose ir bendradarbystės erdvėse kūrė ir rezidavo 430 kūrybinių verslų ir jaunų profesionalų.

Klaipėdiečiams ir miesto svečiams Kultūros fabrikas yra mėgstama teatro, šokio pasirodymų, koncertų, kino, parodų, konferencijų ir įvairių festivalių vieta pačioje Klaipėdos miesto širdyje.

Įžengęs į savo dešimtmečio šventinių renginių maratoną, Kultūros fabrikas Klaipėdos miestui kas mėnesį visus metus dovanos nemokamą, atvirą renginį.

Pirmasis dešimtmečio minėjimo renginys – medijų paroda „Kelionė per karo belaisvių lagerį, tabako cechus iki Kultūros fabriko“ Kultūros fabrike bus atidaryta gruodžio 8 d. 18.30 val.

Paroda siekiama ne tik papasakoti senojo pastato istoriją, bet ir pristatyti Kultūros fabriko gyvenimą šiandien. Parodą sudaro du segmentai: senosios buvusio tabako fabriko ir pastato rekonstrukcijų fotografijos bei netradicinė momentinė medijų paroda. Medijų paroda bus eksponuojama parodos atidarymo dieną, o istorinių fotografijų parodą bus galima lankyti darbo dienomis 8.30-18 val. ir renginių metu.

Kultūros straipsnių vidus

Po parodos atidarymo dalyvių lauks net dvi kino pramogos. Ką tik veiklą pradėjęs Kultūros fabriko rezidentas – virtualios realybės kino erdvė „Hexa Cinema“ visą dieną bilietams į virtualios realybės filmą „Aš Lietuva“ taikys ypatingą šventinę nuolaidą, o nuo 15 val. iki 19 val. kvies susitikti su šio filmo režisieriumi Donatu Ulvydu.

20 val. veiksmas persikels į KUFA kino salę, kurioje parodos lankytojų lauks dovana, ArleKino rodoma premjera – naujausias režisieriaus Ridley Scott filmas „Napoleonas“.

Apie kitus renginius – čia.


  2023-12-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt