P0

Uostas ir jūra

Kalėdos laukia klaipėdiečių ant molo (video)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-12-01


Ant šiaurinio molo Melnragėje jau įkurdinta ir klaipėdiečių bei miesto svečių pasipuošusi laukia kalėdinė eglutė. Tikimasi, kad lyg švyturio žiburys ji žmonių srautus vilios ir šiemet.

Mišku kvepianti eglė yra 5 metrų aukščio, padabinta beveik 200 metrų ilgio lempučių girlianda.

„Dažnai sakome, kad Klaipėdos uostas atveria mums pasaulį, o pasauliui – Lietuvą. Didžiųjų metų švenčių belaukiant, Klaipėdos uostas tampa ir vartais į šv. Kalėdas. Tikimės, kad šiaurinis molas Melnragėje ir šiuo magišku laiku bus išskirtinė uostamiesčio vieta, traukianti tarsi magnetas. Kviečiame ne tik pajusti jūros jėgą, pamojuoti išplaukiančiam ar grįžtančiam laivui, bet ir pasigrožėti šioje vietoje įžiebta eglute“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Atnaujintas šiaurinis molas lankytojams atvertas kiek daugiau nei prieš metus. Bangolaužių rekonstrukciją vykdę rangovai keitė šiaurinio molo dangas bei sienutę, sutvarkė ten esančias komunikacijas.

Uosto vidus kompas

Pagrindinė bangolaužių funkcija – saugoti uosto įplaukos kanalą nuo išorinių jūros veiksnių. Tačiau daugybę metų jie atlieka ir socialinę funkciją – bangolaužiai yra klaipėdiečių bei miesto svečių traukos objektai.


  2023-12-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt