P0

Miestas, Svarbu

„Klaipėda ID” grimzta: už milijoną esam nežinomi Niujorke (6)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-12-01


Miesto investicijų ir verslo plėtros agentūros „Klaipėda ID” valdyba, sudaryta iš nepriklausomų narių, buvo pašalinta už nepaklusnumą, o buvusi laikinoji įstaigos vadovė pati sau pasididino algą – tokias žinias ketvirtadienį Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus pažėrė savivaldybės tarybos mažumos valandos metu.

Tačiau kokie sprendimai dėl šios įstaigos bus priimti, jis nepasakė, nes esą nenori „kaitinti jokios atmosferos nei vienoje įstaigoje“, turėdamas omenyje Klaipėdos turizmo informacijos centrą, apie kurio sujungimą su „Klaipėda ID” kalbama jau senokai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

,,Buvusi valdyba yra nušalinta, yra išrinkta nauja valdyba, kadangi netenkino rezultatai”, – pranešė meras.

Tačiau jam ilgai pasakojant apie šioje savivaldybės viešojoje įstaigoje susiklosčiusią padėtį, atsiskleidė ir kitos priežastys.

Meras teigė, kad šios įstaigos struktūra buvo pakeista nesuderinus su savininku ir dalininku – savivaldybe.

„Tai protu nesuvokiami dalykai, – kalbėjo meras. – Nesuvokiama, kokios galios vadovo, o kokios – savininko. Labai liūdna.”

Į klausimą, kodėl nušalinta senoji „Klaipėda ID” valdyba, sudaryta iš nepriklausomų narių, o naujoji sudaryta tik iš valdininkų, A. Vaitkus atsakė klausimu: „O ar jūs man galite parodyti nors vieną valdybą, kuri yra nepriklausoma?”

Pernai pavasarį iš pareigų pasitraukus „Klaipėda ID” direktorei Eglei Songailienei, vadovo pareigas laikinai eiti buvo pavesta Kristinai Postornak. Ją šias pareigas eiti paskyrė tuo metu mero įgaliojimus turėjęs miesto tarybos narys Tomas Juočys.

Šių metų rugpjūčio 17 d. iš pareigų K. Postornak pasitraukė „jos prašymu, nors faktologija yra tikrai verta pavardyti”, – politikams pasakojo meras.

Ir pavardijo: „Nuo pernai 2022  gegužės mėnesio, laikinai vykdydama vadovo funkcijas, ji 2023 m. sausio mėnesį padarė darbo sutarties pakeitimą pati su savim. Sau, kaipo įstaigos darbuotojai, ji numatė kitas funkcijas ir didesnį darbo užmokestį”.

Miesto straipsnių vidus

Šiuo metu įstaigos vadovo pareigas laikinai eina Raimonda Masalskienė. Duomenys apie K. Postornak galimai padarytus pažeidimus, anot mero, perduoti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai.

Meras taip pat minėjo, kad vyko jau du konkursai, ieškant „Klaipėda ID” vadovo. Tačiau susidomėjimas konkursu buvo menkas, vadovas neišrinktas.

„Ilgus metus gyniau šią įstaigą. Įstaiga gauna milijoną eurų klaipėdiečių pinigų. Už tokią sumą Klaipėdą turėtų žinoti nuo Skuodo iki Niujorko. Į Seulą galima nuvažiuoti. Važiavo į Seulą ir kitas komandiruotes, į egzotiškas šalis”, – išsiliejo tarybos nariams A. Vaitkus. 

Visgi Registrų centrui pateiktos finansinės ataskaitos rodo, kad 2022 m. įstaiga iš savivaldybės biudžeto gavo tik 466 722 Eur finansavimo pajamų, 2021-aisiais – dar mažiau.

Tačiau kartu meras teigė, kad tai „nebuvo visiškai tuščias darbas“. Puikios, protingos moterys ten dirbančios… Bet pabrėžė, jog įstaigos veikla „daugiausiai matosi su Klaipėdos LEZ“.

„Tai truputį keistoka, manau, kad turi būti dirbta truputį plačiai per visą miestą”, – teigė A. Vaitkus, taip tarsi paaiškindamas, kodėl iš valdybos nušalino Eimantą Kiudulą, Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovės generalinį direktorių, Vydūną Trapinską, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ talentų plėtros komandos vadovą ir Jolantą Girdvainę, Klaipėdos pramonininkų asociacijos administracijos direktorę nuo „Klaipėda ID” valdybos.

„Šiai įstaigai trūko dėmesio. Toliau taip tęsti darbus man asmeniškai yra nepriimtina, valdančiajai daugumai – taip pat.  Kokie bus sprendimai, šiandien nenorėčiau kaitinti jokios atmosferos <…>. Tam reikia tinkamai pasiruošti. <…> Mes norime daug didesnio dėmesio”, – sakė meras

Mero potvarkiu ketverių metų laikotarpiui šios įstaigos valdybą sudarys vicemerai Algirdas Kamarauskas ir Vaida Raugelė, Savivaldybės administracijos direktorius Andrius Žukas, jos Ekonominės plėtros grupės vadovė Jūratė Sokolova ir vyriausiasis patarėjas Ričardas Zulcas.


  2023-12-01

  6 komentarai “„Klaipėda ID” grimzta: už milijoną esam nežinomi Niujorke”

  1. AvatarAdomas (IP: 90.131.45.94)

   Ar nereikėtų ir gerbiamos songailienes ir neniškio pašnekinti tarnybines etikos komisijai? Juk čia viso miesto pinigai!

  2. AvatarA Jonas K (IP: 188.69.75.216)

   Klaipėda ID iš esmės projektas įdomus, tačiau lėšos yra švaistomos.

   Vietoje to, kad nusamdyti ir sukurti etatus Plėtrai (tą galėtų daryti verslo plėtros specialistai kalbantys įvairiomis kalbomis) sukurtas “darbo vaizdas”.

   Kažkokie neaiškūs seminarai, kažkokia keista reklama.

   Kur realūs specialistai, kurie nebijo pakelti telefono ragelio ir ieškoti naujų galimybių? Kažkokiais niekais užsiiminėja darbuotojai.

   Už tuos pinigus galima sukurti keletą stendų užsienio renginiuose, išsiųsti keletą sepcialistų į Įvairias šalis (komandiruotėms ir susitikimams Networking renginiuose).

  3. AvatarVeiklą reguliuoja savininkas (IP: 90.131.36.123)

   ID už mūsų pinigus dirbo privačiai bendrovei. Patys didinasi atlyginimus, keičia struktūrą, perka feisbuko reklamą savo reklamai. Fainuoliai. Prisisteigė etatų, o rezultato – atvestų investuotojų nėra. Savininkas – t.y. savivaldybė mato, kad pinigai jos tratinami ir turi tylėt? Šulcui blogai, kai nieko nedaro, kai daro, vėl blogai.

  4. Avatarbaba (IP: 78.58.45.117)

   Šis meras sugriaus viską kas tiek metų vystyta. pats nieko nesugeba tik griauk ir valdyk.

  5. AvatarAuditorius (IP: 178.237.237.46)

   Tai ir pats ponas meras kai buvo uosto direkcijos generaloas protingu zmoniu nei audito komiteta nei valdyba nepriminejo tik visokius perestukinus, kuriems reikejo portfelu formuoti:)

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt