P0

Regionas

Žada, kad Sveikatos centras užtikrins daugiau kokybiškų paslaugų rajono gyventojams (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-12-01


Klaipėdos rajone tęsiamas Sveikatos centro steigimas – penktadienį posėdžiavusi Taryba pritarė Gargždų, Paupių ir Priekulės pirminės sveikatos priežiūros centrų prijungimui prie Gargždų ligoninės. Taip, anot savivaldybės, siekiama gyventojams suteikti daugiau kokybiškų paslaugų, kurias jie gautų arti namų, bei diegti naujas.

Savivaldybės pranešime tvirtinama, kad įgyvendinant pokyčius, bus stiprinamos šeimos gydytojų teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos – pacientais rūpinsis visa šeimos gydytojo komanda: slaugytoja, akušeris, kineziterapeutas, gyvensenos medicinos specialistas, socialinis darbuotojas, atvejo vadybininkas ir apylinkės administratorius. Gydytojų darbas esą bus sklandesnis, nes jie dėl pacientų sveikatos būklės galės iš karto pasikonsultuoti su kitais centre dirbančiais gydytojais specialistais.

Įsteigus Sveikatos centrą, Klaipėdos rajone bus teikiamos ir mobilios paslaugos – odontologinės gulintiems pacientams, taip pat mobilios sveikatos priežiūros paslaugos gyventojams arčiau namų ar namuose.

„Yra ir daugiau sričių bei paslaugų, kurias būtina plėtoti ir tai bus daroma, tokių kaip slaugos namuose, cukrinio diabeto slaugos, dienos ir ambulatorinės chirurgijos, vaikų ir suaugusių dienos stacionaro. Taip pat reikalinga fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugų plėtra, pavyzdžiui, diegiant vandens procedūras. Teigiamų permainų atneš ir pavėžėjimo paslaugų diegimas, o naujos įrangos įsigijimas suteiks galimybę pacientų sveikatos būklę stebėti net ir nuotoliniu būdu. Taigi pokyčius pajus tikrai platus gyventojų ratas“, – teigia Klaipėdos rajono vicemeras Vytautas Butkus.

Anot savivaldybės, vieninga registracijos sistema leis sumažinti eiles, o visi pacientų tyrimai ir vaizdai bus prieinami bet kuriame sveikatos priežiūros centre. Tad pacientams nebereikės nešiotis jokių laikmenų, pavyzdžiui, su rentgeno nuotraukomis.

Taip pat turėtų būti užtikrinamas paslaugų tęstinumas po paciento grįžimo iš stacionarios gydymo įstaigos – įdiegus vidinę informacijos mainų tvarką tarp Gargždų ligoninės ir šeimos gydytojo, pastarieji turės daugiau laiko būtinų paslaugų suplanavimui ir tinkamai galės joms pasiruošti.

Žadama, kad paslaugų prieinamumas taip pat gerės. Pasitaiko situacijų, kai gydytojas nedirba ilgą laiką, pavyzdžiui, nedarbingumo metu. Tokiu atveju Sveikatos centre pacientus galės priimti didesnis gydytojų skaičius ir jų krūviai pasiskirstys tolygiau, o tuo pačiu pacientas gaus reikalingą paslaugą.

Ne ką mažesnis dėmesys bus skiriamas prevencijai. Vienas iš tikslų – sveikatos priežiūros priemonėmis mažinamas išvengiamas mirtingumas, taip pat – ankstyvo mirtingumo mažinimas.

Įsteigus Sveikatos centrą, daugės ir investicijų pritraukimo galimybių. Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad jos suplanuotos ir sveikatos centrų įkūrimui.

Finansavimas bus skiriamas naujai įrangai įsigyti, remonto ir statybos darbams, transporto priemonėms, kurios bus skirtos teikti pacientams paslaugas namuose, įsigyti ir kitoms priemonėms. Taip pat – šeimos gydytojo komandos ir specialistų teikiamų paslaugų plėtrai ir kokybei, ambulatorinės bei dienos chirurgijos, dienos stacionaro ir skubiosios pagalbos paslaugoms.

„Paslaugų daugės, jų kokybė gerės. Taigi natūralu, kad be visų teigiamų pokyčių įstaiga taps ir patrauklesne darbo vieta naujiems gydytojams. Kas išties yra labai svarbu ir vėlgi padės pacientams užtikrinti dar daugiau kokybiškų ir reikalingų paslaugų, O steigiant Klaipėdos rajono savivaldybės sveikatos centrą, siekių keliama išties daug – nuo greitesnio ligų diagnozavimo ir efektyvesnio gydymo iki suteikiamų paslaugų gerinimo ir jų plėtros“, – sako vicemeras Vytautas Butkus. Sveikatos centrų steigimo procesus Lietuvoje pradeda arba jau pradėjo net 59 savivaldybės. Tarp jų – ir Klaipėdos rajonas. Gargždų, Paupių ir Priekulės pirminės sveikatos priežiūros centrai prie Gargždų ligoninės bus prijungti nuo kitų metu balandžio 1-osios ir vadinsis bendru pavadinimu – Klaipėdos rajono savivaldybės sveikatos centru.


  2023-12-01

  Vienas komentaras apie “Žada, kad Sveikatos centras užtikrins daugiau kokybiškų paslaugų rajono gyventojams”

  1. AvatarKlausimelis (IP: 195.182.68.118)

   Taigi, nutarus steigti centrą ir pradėjus vadovauti naujai vadovei, iš darbo protestuodami išėjo gydytojai, slaugytojai, ir daugybė kito personalo. Tai džiaugtis, manau, nėra ko. Noriu paklausti, tai kas, mane, ligonį gydys?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt