P0

Verslas

Klaipėdos skystųjų energijos produktų terminale – rekordinė benzino krova

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-12-01


Paskutinėmis lapkričio dienomis tarptautinės energijos terminalų operatorės „Klaipėdos nafta“ (KN) skystųjų energijos produktų terminale Klaipėdoje į tanklaivį „SKS DARENT“ perkrautas rekordinis kiekis benzino – kiek daugiau nei 90 tūkst. tonų.

Tai didžiausia iki šiol perkrauta benzino partija, kuri skirta vienam iš pagrindinių bendrovės klientų „ORLEN Lietuva“. Įprastai šio klientui eksportui skirti benzino kroviniai siekdavo apie 40 tūkst. tonų. Mažiausia šiemet krauta partija sudarė vos daugiau nei 3 tūkst. tonų.

Rekordinė 90 tūkst. tonų benzino partija buvo pakrauta į su Bahamų vėliava plaukiojantį beveik 250 m ilgio ir 120 tūkst. t talpos tanklaivį, kuris savo parametrais yra gana standartinis KN Klaipėdos skystųjų energijos produktų terminalo „lankytojas“.

„Riziką mažinanti išteklių paskirstymo strategija, kaštų optimizacija, nuolatinė klientų portfelio ir naujų eksporto krypčių plėtra, taip pat atrandamos naujos rinkos verčia siekti maksimalaus lankstumo logistikos grandinėje, apimant tiek jūrines, tiek žemynines, į kurias produktai tiekiami ir kelių, ir geležinkelių transportu, rinkas“ – teigė „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Radoslaw Misztalewski. – „Šio laivo pakrovimas rodo mūsų gebėjimą prisitaikyti prie nuolat kintančios situacijos rinkose, sukuriant kuo didesnę naudą bendrovei. Džiaugiuosi ir vertinu, kad mūsų partneriai supranta mūsų svarbiausių klientų poreikius ir, atsižvelgdami į rinkoje kylančius iššūkius, geba prisitaikyti ir keisti veiklą taip, kad rezultatai džiugintų ir būtų naudingi abejoms pusėms.“

KN generalinis direktorius Darius Šilenskis pažymi, kad daugiau nei dukart didesnės nei įprastai benzino partijos sukaupimas eksportui puikiai iliustruoja KN lankstumą, greitą prisitaikymą bei gebėjimą lanksčiai reaguoti į rinkos ir klientų poreikius.

Tai lemia ir stabilią Klaipėdos skystųjų energijos produktų terminalo krovos apimtį, kuri per 2023 m. 9 mėn. išliko beveik tokia pati, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2022 metais – apie 3 mln. tonų.

„Stabilų mūsų veiklos rezultatą lemia anksčiau atlikti prisitaikymo prie pasikeitusios rinkos veiksmai, orientacija į veiklos meistriškumą ir gebėjimas reaguoti į klientų poreikių pokyčius. Teigiamą įtaką daro ir didelė skystojo kuro paklausa pasaulyje ir Europoje bei aukštas naftos perdirbimo gamyklų išnaudojimo lygis“, – teigia D. Šilenskis.

Verslo straipsnių visus kompas

„Klaipėdos skystųjų energijos produktų terminale per pastaruosius porą metų padarėme reikšmingą proveržį. Nuo 8 rūšių produktų 2021 m. pradžioje, šiai dienai kartu su bitumu per KN infrastruktūrą Klaipėdoje krauname net 14 skirtingų naftos, chemijos ir biodegalų bei žaliavų rūšių. Papildomų pajamų gauname ir sėkmingai išnuomodami terminalo talpyklų pajėgumus produktų saugojimui“, – sako KN generalinis direktorius.


  2023-12-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt