Konferencijoje ieškojo būdų, kaip kovoti su narkotikais mokyklose

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-12-01

Penktadienį Kultūros fabrike vyko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir uostamiesčio savivaldybės surengta konferencija „Mokykla, savivalda, policija – ką mes visi galime geriau?”. Joje keltas tikslas, kad institucijos betarpiškai bendradarbiautų ir operatyviai dalytųsi informacija apie realią situaciją uostamiesčio mokyklose, susijusią su psichoaktyvių medžiagų vartojimu ir platinimu.

Konferencijos dalyvius sveikindami Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas ir meras Arvydas Vaitkus akcentavo, kad norint rasti efektyvius būdus šiai problemai spręsti, labai svarbu žinoti realią situaciją, kalbėti atvirai, nesiekiant kažką apkaltinti ar nubausti.

Konferencijos metu pranešimus skaitė Klaipėdos vaikų ligoninės, Klaipėdos miesto policijos komisariato, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, vienos  uostamiesčio gimnazijos atstovai. Juose išsamiai pristatyta šiandieninė situacija Lietuvos ir Klaipėdos miesto mokyklose dėl narkotinių ir psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo.

Klaipėdos miesto policijos komisariato viršininkės Rasos Bekėžienės pateiktais duomenimis, pranešimų dėl galimų narkotinių medžiagų vartojimo daugėja. 2023 m. per 10 mėn. dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti Klaipėdos mieste pradėta 13 ikiteisminių tyrimų, o pernai – 9.  Dėl galimo tokių medžiagų platinimo šiemet pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai, kai pernai buvo pradėtas tik vienas tokio pobūdžio ikiteisminis tyrimas.

Dėl narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo be gydytojo paskyrimo administracinė atsakomybė taikyta 11  kartų, pernai – 14 kartų. Ypač didelį nerimą, pasak R. Bekėžienės, kelia nepilnamečių rūkymas – dėl tabako gaminių vartojimo ir turėjimo ribojimų pažeidimų 2023 m. per 10 mėnesių surašyti 222 protokolai, kai pernai tokių buvo kone perpus mažiau – 118.

Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojos gydymui Dianos Vaitkevičiūtės teigimu, daugėja į ligoninę atvežamų dėl įvairaus pobūdžio apsinuodijimų nukentėjusių vaikų. Šiemet į ligoninę jau pateko 99 įvairiai apsinuodiję nepilnamečiai, pernai tokių buvo 55, 2021 – 73, 2019 – 99. Apie pusė iš jų apsinuodijo alkoholiu, apsvaigusių po elektroninių cigarečių parūkymo ligoninėje buvo 11 pacientų.

Ieškant sprendimų, galinčių padėti spręsti esamą situaciją, konferencijos dalyviams, iš kurių dauguma buvo uostamiesčio mokyklų vadovai, siūlyta suvienodinti mokyklų vidaus tvarkos taisykles, suvokti, kad jų laikytis privaloma ne tik moksleiviams, bet ir darbuotojams, pripažinti egzistuojančias problemas, tarp jų ir galimą psichoaktyvių medžiagų vartojimo bei platinimo, neslėpti jų baiminantis susigadinti įstaigos reputaciją, o priešingai – įtraukti tėvus ir bendradarbiauti su policija.

Policijos atstovai akcentavo, kad jų tikslas yra ne bausti, o padėti išspręsti esamą situaciją, o tam pirmiausia būtina turėti visą informaciją apie realią padėtį mokyklose.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Mirė žurnalistė Gražina Juodytė, laidotuvės ketvirtadienį (atnaujinta)

Portalas ve.lt praneša, jog mirė klaipėdietė žurnalistė Gražina Juodytė. Šį balandį jai sukako 78 metai. Praėjusią vasarą per miesto gimtadienį ...
2024-05-20
Skaityti daugiau

Svarbu, Transportas

Rengiami automobilių parkavimo rinkliavos „atlaidai” (atnaujinta)

Klaipėdos meras siūlo praplėsti Raudonąją parkavimo zoną, Mėlyną zoną priskirti Žaliajai, tačiau atsisakyti rinkliavos rinkimo ne sezono metu – nuo rugsėjo ...
2024-05-16
Skaityti daugiau

Regionas

Pro langą iškrito trejų metukų vaikas (papildyta)

Policijos paros suvestinėje skelbiama apie Klaipėdos rajone susižalojusį vaiką. Trečiadienį, apie 13.40 val., Klaipėdos rajone pro savo namų antro aukšto ...
2024-05-16
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This