P0

Regionas

Palangoje ir Gargžduose įžiebtos Kalėdų eglutės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-12-01


Daugybe šventinių dekoracijų pasipuošusi Palanga penktadienio vakarą įžiebė eglę.

Tą patį vakarą pagrindinė Klaipėdos rajono eglė buvo įžiebta Gargžduose, kur gintarinėmis šviesomis suspindo ir kitos miesto erdvės.

Eglė iš dviejų šimtų eglučių

Skambant nuotaikingai muzikai ir daugybės susirinkusių žiūrovų plojimams, Palangoje, prie legendinio Kurhauzo, įžiebta beveik dešimt metrų siekianti neįprasta žaliaskarė. Stebuklingus burtažodžius, kuriems buvo pavaldus svarbiausios kurorto puošmenos įžiebimo pultas, tarė iš praeities į ateitį keliaujantys Palangos kurorto įkūrėjai grafai Tiškevičiai, Kalėdų senelis ir miesto vadovas Šarūnas Vaitkus.

Palanga, šiemet minėjusi 770 – ąjį gimtadienį, į ateinančius metus žengia su dar viena, kurortui ypač svarbia data – sukanka 200 metų, kai grafas Mykolas Tiškevičius itin susidomėjo Lietuvos pajūriu ir, įžvelgęs čia puikias plėtros galimybes, įsigijo Palangos valdą bei keletą aplinkinių dvarų.

Būtent todėl penktadienį Kalėdų laukimo pajūryje pradžios šventėje „Spindinčio miesto Kalėdinis atvirlaiškis“ pagrindiniais herojais tapo veidrodiniais kostiumais pasipuošę grafai Tiškevičiai, kuriuos įkūnijo aktorius Karolis Makauskas ir dainininkė Edita Bodrovaitė.

Kaip ir dera šeimoms skirtoje šventėje, renginio vedėjus grafus Tiškevičius lydėjo „žaisliukų” eisena – šokių mokyklos „Coda“ auklėtiniai. Scenoje taip pat pasirodė talentingas dainininkas palangiškis Kristupas Kerulis, prie jo jungėsi Klaipėdos operos studijos vaikai, „Tina Dance“ šokėjai. Skambėjo dainos iš garsiausių pasaulio miuziklų ir filmų visai šeimai, pasirodymus papuošė įspūdingas lazerių šou.

Palangos eglių eglę sudaro beveik du šimtai eglučių, kiekviena iš jų – nuo 1,5 iki 2,5 metro aukščio. Tad įžiebus žaliaskarę kurorte vienu metu suspindo ištisas stebuklingas Kalėdų miškas. Penktadalis visų medelių yra vazonuose. Eglių eglę įspūdingai papuošė 12 tūkstančių lempučių.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus, jau įžiebus eglių eglę, atskleidė, kad iš pradžių norėta visą neįprastą žaliąjį medį sukonstruoti vien tik iš vazonuose auginamų eglučių, tačiau įvertinus tai, kad kiekvienas toks vazonas sveria daugiau kaip 30 kilogramų, minties atsisakyta – būtų tekę piramidėje sutalpinti ne tik 6 tonas vazoninių žaliaskarių, bet ir gaminti tai galinčias išlaikyti atitinkamas sunkiasvores metalo konstrukcijas.

Visos eglutės įsigytos iš jas specialiai Kalėdoms auginančių medelynų, o pasibaigus šventėms esančios vazonuose bus pasodintos Palangos viešosiose erdvėse.

Daugybė Kalėdų dekoracijų, lempučių, švieselių jau spindi ir visame kurorte. Šiemet visiškai naujomis dekoracijomis išpuoštos Grafų Tiškevičių alėja ir Jūros gatvė Šventojoje, šventinę nuotaiką kuria ir Kretingos gatvė, kuria įvažiuojama į Palangą, pagrindinės ir labiausiai lankomos kurorto gatvės ir, žinoma, pati populiariausia J.Basanavičiaus gatvė. Čia bei pirmąsyk Šventojoje puikuojasi ir išpuoštų gyvų eglučių alėjos.

Taip pat šalia Kurhauzo ir kurorto centre įrengtos įspūdingos spindinčios tūrinės dekoracijos – jas bus galima ne tik apžiūrėti, bet ir pasižvalgyti jų viduje.

Gruodžio 9 dieną antroji, bet ne mažiau svarbi ir puošni Kalėdų eglė bus įžiebta Šventojoje. Jos dekoravimas atitiks šios kurorto vietovės pastarųjų dienų darbus ir svajones – žaliaskarė bus skirta sparčiai kylančiam Šventosios uostui, tad ją puoš daugybė jūrinių elementų. Tai bus žaisminga ir labai jūriška eglutė.

Skaičiuojama, kad Palangos viešąsias vietas papuoš arti tūkstančio šventinių puošybos elementų. Ko gero, antra tiek, o gal ir daugiau savo įstaigoms ir jų aplinkai papuošti panaudos ir kurorto verslininkai, jau baigiantys dėlioti dekoracijų akcentus, švenčių sutikimo programas ir valgiaraščius.

Palangos viešbučiai svečiams šią žiemą siūlo ne vien pasitikti gražiausias metų šventes, bet ir surengti sau tikras žiemiškas atostogas pajūryje. Parengti specialūs poilsio paketai, kuriuose gausu SPA procedūrų, aktyvaus laiko su atžaloms, specialių vakaro valgiaraščių restoranuose bei kavinėse, malonių šventinių staigmenų. Ypač daug veiklų viešbučiuose numatyta mažiesiems kurorto lankytojams.

Gausi kurorte ir kultūrinių renginių programa. Palangos koncertų salėje jau nuo gruodžio 1 d. renginiai vyks kiekvieną savaitgalį, o paskutiniąją gruodžio savaitę, kuomet pats laikas pailsėti ir pasimėgauti atostogomis pajūryje, – kiekvieną vakarą. Repertuaras itin platus, jis skirtas ir populiariosios, ir klasikinės ar chorinės muzikos gerbėjams, teatrinio meno ir baleto mylėtojams. Scenoje išvysime ir žinomų bei populiarų užsienio šalių atlikėjų.

Visa išsami šventinių miesto renginių Palangoje programa čia.

Su jubiliejiniu ženklu

Gargžduose šviesiai geltonos spalvos girliandomis išpuošta eglė nutvisko gintarine spalva. Tūkstančiai lempučių, tarsi maži gintaro gabalėliai, nuklojo visą net 10-ies metrų aukščio Kalėdų eglę, o jos viršūnę vainikavo ir specialus miesto jubiliejui kurtas ženklas. Jo simbolika – baltiška ir
pristato keturių kultūrų, keturių vandenų sinergiją, Gargždų istoriją.

Šiemet Gargždai švenčia 770-ies metų jubiliejų, tad Kalėdų eglės įžiebimo šventė tarsi vainikavo visus metus vykusius jubiliejinius renginius, pavadinimu „770 – Įkvėpti ateities“. Šalia eglės pastatytos penkios kalėdinės instaliacijos – skirtingo dydžio dovanos, nes kokios Kalėdos be jų.

Gintaru sutviskusią eglę papildė ir girliandomis nušvitę Savivaldybės aikštėje esantys medžiai, Muzikos mokyklos ir savivaldybės pastatai, skveras prie knygyno bei miesto parko pagrindinė alėja, kuri taip papuošta pirmą kartą.

Į renginį susirinkę šimtai žmonių galėjo stebėti ne tik eglutės įžiebimą, bet ir lazerių šou bei dvi skaitmenines kalėdines istorijas – į šventę atskubėjęs Kalėdų Senelis su visais pasidalijo, kokius du sapnus sapnavo – jie projekcijomis pademonstruoti ant savivaldybės pastato sienos.


  2023-12-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt