P0

Svarbu, Verslas

Šiluma Klaipėdoje išlieka gerokai pigesnė nei pernai (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2023-12-01


Nuo penktadienio klaipėdiečiai ir Gargždų gyventojai už centralizuotai tiekiamą šilumą mokės brangiau nei lapkritį, tačiau tarifas bus penktadaliu mažesnis nei pernai. Jis taip pat yra mažesnis už vidutinę tokios šilumos kainą šalyje.

Uostamiesčio savivaldybės valdomos AB „Klaipėdos energijos“ valdyba gruodžiui nustatė 6,96 ct/kWh siekiantį šilumos tarifą. Jis yra 5,6 proc. didesnis nei galiojęs lapkritį, tačiau lyginant su 2022-ųjų gruodžiu šilumos kaina yra sumenkusi 21,5 proc.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Tuo metu vidutinis Klaipėdos nepriklausomų šilumos gamintojų tarifas – 4,64 ct/kWh – lyginant su praėjusių metų gruodžiu sumažėjo tik 18,1 proc. Pigiausią šilumą siūlo ją iš atliekų gaminanti bendrovė „Gren Klaipėda“. Tiesa, už mažiausią tarifą – 3,25 ct/kWh – ji parduoda tik mažesnę dalį savo šilumos, o už kitą prašo jau 3,88 ct. Brangiausia tokia šiluma tradiciškai yra gaminama pačios „Klaipėdos energijos“ biokuro katiluose – šįkart energetikai ją įkainojo 6 ct.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba skelbia, kad gruodį vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje yra 7,56 ct/kWh. Skirtingai nei Klaipėdoje, ji palyginus su lapkričio vidutine kaina mažėja 0,4 proc.

„Klaipėdos energijos“ nustatytas tarifas šalyje yra septintas pagal mažumą. Tarp didžiųjų miestų už klaipėdiečius mažiau moka tik kauniečiai – „Kauno energija“ užima šeštąją vietą. Pigiausia šilumą šalyje tiekia „Utenos šilumos tinklai“ – jų tarifas siekia 5,62 ct/kWh.


  Verslo straipsnių visus kompas

  2023-12-01

  Vienas komentaras apie “Šiluma Klaipėdoje išlieka gerokai pigesnė nei pernai”

  1. AvatarHmurikas (IP: 188.69.75.135)

   O kodėl Šulcas Artūrka apie tai nerašo? Ar nerizonas, kai jo draugeliai ir žiganai Klaipėdą valdė, kad net b……y už dyką negaudydavom.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt