P0

Verslas

„Klaipėdos paslaugos” kyla į orą (6)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-12-02


Uostamiesčio savivaldybės valdoma bendrovė „Klaipėdos paslaugos”, šiais metais pradėjusi plukdyti keleivius „vandens autobusais” Dangės upe, rengiasi kilti ir į orą – įsigijo nepilotuojamą orlaivį.

Po mažos vertės pirkimo neskelbiamos apklausos būdu bendrovė iš UAB „Promaksa” įsigijo droną „DJI Mavic 3 Pro Cine Premium Combo“. Už šį pirkinį įmonė atseikėjo 6,8 tūkst. eurų.

„Atviros Klaipėdos” duomenimis, droną „Klaipėdos paslaugos” įsigijo tam, kad galėtų stebėti šviesoforus, fiksuoti gedimus ir stebėsenos pagrindu reguliuoti jų veikimo ciklus dėl optimalesnio transporto srautų valdymo.

Be to, UAB „Klaipėdos paslaugos” iš Laurynos Morkūnienės neskelbiamos apklausos būdu už 6 tūkst. eurų įsigijo eismo analizės sankryžose paslaugas.

Ši rangovė per du mėnesius turi pateikti 15 gatvių sankryžų „eismo srautų duomenis (atskirai lengvųjų automobilių, sunkiasvorių automobilių įskaitant viešąjį transportą, pėsčiųjų ir dviračių eismo intensyvumas per valandą)“. Eismo srautų duomenys turi būti renkami intensyviausio paros eismo metu bet kurią savaitės dieną nuo pirmadienio iki ketvirtadienio.

Dronais transporto srautams stebėti jau seniai  naudojasi ir savivaldybės viešoji įstaiga „Klaipėdos keleivinis transportas”. O Klaipėdos meras spalio 30 dieną išplatintame pranešime teigė, kad „dronais fiksuojame situaciją ir, išanalizavę medžiagą, spręsime, kokių dar korekcijų galima imtis, kad spūstyse netektų gaišti laiko“. Tiesa, tada nebuvo nurodyta, kieno technika naudojamasi.


  Verslo straipsnių visus kompas

  2023-12-02

  6 komentarai “„Klaipėdos paslaugos” kyla į orą”

  1. AvatarJonas (IP: 78.57.217.149)

   Ispanijos , didesniuose miestuose įrengtos monitoringo sistemos , kurios reikalinguose taškuose stebi ir transporto kamščius , oro taršas ir daug kitokių funkcijų vykdo. Tai kainuoja daugiau negu dronas. Mieste , jau pribrendo laikas turėti miesto valdymo įmonę , kurioje susikoncentruotų reikiama informacija apie komunalinių ir kitokių įmonių, susietų su miesto tvarka informacijos valdymas. Tai būtų miesto vadovų akys ir ausys.

  2. AvatarSkaitant komentarus, (IP: 86.100.137.239)

   darosi pikta, kad ir čia jau lenda ” purvasklaidos ” atstovai, kurie viską mato tik juodai .Jie moka tik pasityčioti ir apdergti.Gal AK redakcijai vertėtų pasekti Delfio pavyzdžiu ir komentuoti leisti tik užsiprenumeravusiems skaitytojams

  3. AvatarLinas (IP: 78.63.43.42)

   Tai kad jis kainuoja 4.500€

  4. AvatarŠaunuolis meras . (IP: 88.119.41.247)

   Šaunuoli meras, ima pavyzdį iš Lukošenkos- tas dronais žiūrėjo koks traktoristas miega laukuose . Šaunuolis.

  5. AvatarJeg (IP: 84.15.184.143)

   2 mėnesius stebi 15 sankryžų po 4 dienas į savaitę. 6000€ į kišenę. Gaunasi 3000€ į mėnesį. Pastatys vieną ale ekspertą už 2500€ per abu mėnesius, likę per pusę atkatui ir sau. Na ir kas blogai tiems verslininkams?

   • AvatarT (IP: 78.61.249.104)

    Ant žemės nesusitvarko, į orą kils,diletantai 🤣

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt