P0

Regionas

Jono Šliūpo muziejus kviečia į parodos atidarymą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-12-04


Po atsinaujinimo lapkričio pradžioje duris atvėręs Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus gruodžio 6 d., trečiadienį, 17 val. kviečia į vieno eksponato parodos atidarymą „Reglamentuota palangiškių ir poilsiautojų kasdienybė“.

Muziejuje bus pirmąkart eksponuojama 1936–1940 m. Kretingos apskrities Palangos miesto Burmistro nutarimų knyga, padėsianti atskleisti platesnį XX a. 4 dešimtmečio Palangos kurorto gyvenimo kontekstą. Parodos atidarymo metu su Vytauto Didžiojo universiteto doktorante, miesto antropologijos tyrinėtoja Mykole Lukošiene vyks diskusija tema „Miesto patyrimas: ką miesto antropologas veikia kurorte?“.

1932-aisiais Palangoje įvyko daugiau svarbių pokyčių – jai suteiktas antraeilio miesto statusas, dėl to buvo atskirtos valsčiaus ir miesto savivaldos, o gruodį surengti pirmieji rinkimai į miesto tarybą. Rinkimuose dalyvavęs Jonas Šliūpas 1933 m. tarybos buvo išrinktas pirmuoju Palangos miesto burmistru.

Ta proga Jono Šliūpo muziejuje pristatoma Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skyriuje saugoma 1936–1940 m. Kretingos apskrities Palangos miesto burmistro nutarimų knyga. Šis dokumentų rinkinys apima laikotarpį nuo 1936 m. birželio 18 d. iki 1940 m. lapkričio 23 d., aprėpiama net septynių Palangos burmistrų veikla. Dokumentas suteikia galimybę susipažinti, kaip kūrėsi modernus kurortas, kaip keitėsi gyvenimas Palangoje pirmaisiais sovietų valdžios mėnesiais. Burmistro nutarimų knyga atskleidžia to meto miesto vaizdą bei problemas ir iššūkius, su kuriais susidūrė palangiškiai ir vasarotojai. Burmistro nutarimuose minimos ir administracinėmis baudomis nubaustų palangiškių pavardės, nurodyti jų adresai – tai suteikia informacijos apie čia gyvenusius žmones, jų gyvenimo vietą, nuomojamą arba valdomą turtą.

Paroda Jono Šliūpo muziejuje veiks iki 2024 m. kovo 3 d.


  2023-12-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt