P0

Miestas

Meras surašė lūkesčius Jono bažnyčios bokšto statytojai

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-12-04


Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus lūkesčių rašte VšĮ „Klaipėdos Šv. Jono bažnyčios bokšto atkūrimas” nurodo, kad ji turi iki 2027-ųjų kasmet pritraukti po 10 proc. lėšų nuo visos bendros projektų vertės. Pagal preliminarius skaičiavimus, visos bažnyčios atkūrimo vertė – 16 mln. Eur, preliminari bokšto projekto įgyvendinimo vertė – apie 3 mln. Eur.

Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos (AdM archyvo) nuotr.

Tuo pačiu meras reikalauja „užtikrinti nenuostolingą įstaigos veiklą”.

Prieš metus Klaipėdos miesto savivaldybė sutiko nuosavybėn VšĮ „Klaipėdos Šv. Jono bažnyčios bokšto atkūrimas“ dovanojamas 2/3 šios įstaigos dalininkų kapitalo dalių. Kartu šiai įstaigai kaip dalininko įnašas buvo perduota 170 tūkst. eurų – tiek, kiek reikia bokšto projektavimo darbams. Šio įstaigos paskirtis – bokšto atkūrimas (projektavimas ir statyba) ir eksploatavimas.

Lūkesčių rašte taip pat nurodoma, jog minėta įstaiga 2024 metais turi parengti „bažnyčios bokšto techninį projektą,” o 2025-2026 metais – ir „bažnyčios bokšto statybos projektą”. 2026 metais numatytas ir bokšto ekspozicijos techninio projekto parengimas.

Anksčiau buvo numatyta, kad bokšto statytojo, projektavimo ir statybos rangos darbų užsakovo teises ir pareigas įgyvendins Klaipėdos miesto evangelikų liuteronų parapija. Pernai parapija tuo tikslu įsteigė  minėtą viešąją įstaigą ir kaip dalininkė įnešė 1200 eurų įnašą. Tuomet buvo teigiama, kad projekto įgyvendinti bus sukurta jo įgyvendinimo grupė ir projekto priežiūros komitetas.

Portalo rekvizitai.vz.lt duomenimis, VšĮ „Klaipėdos Šv. Jono bažnyčios bokšto atkūrimas“ 2022 metais turėjo 2200 eurų pajamų. Įstaigos direktorius – Dainius Rudys. Darbuotojų, apdraustų socialiniu draudimu, tais metais įstaigoje nebuvo.

Savivaldybės tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitetas neseniai nutarė mero lūkesčių raštus aptarti su įmonių ir įstaigų vadovais, apsilankydami pas juos.

ISTORIJA

Savivaldybės užsakymu UAB „Civitta“ ir MB „Pupa-Strateginė urbanistika“ 2015 m. parengė Šv. Jono bažnyčios su bokštu atkūrimo galimybių studiją. Studijoje buvo nagrinėjamos keturios alternatyvos. Pirmoji – autentiškos bažnyčios atstatymas, antroji – mažesnės bažnyčios ir mažesnio bokšto pastatymas, trečioji – autentiško bokšto atstatymas su mažesnio tūrio bažnyčia ir ketvirtoji – naujos, modernios architektūros bažnyčios pastatymas. 2015 m. balandžio 8 d. miesto Tarybos kolegija pasisakė už autentiškos bažnyčios atstatymą.

2020-ųjų sausį Seimas Šv. Jono bažnyčios atstatymą pripažino valstybinės reikšmės projektu.

Miesto straipsnių vidus

Archeologai 2022 metais baigė visus darbus, kuriuos buvo būtina atlikti prieš pradedant bažnyčios bokšto atstatymą.


  2023-12-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt