P0

Veidai

Pareigūnas Mantas Elzbergas pasirengęs užtikrinti ne tik visuomenės, bet ir Tėvynės saugumą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-12-04


Ketverius metus policijos sistemoje tarnaujantis Mantas Elzbergas sako, kad tapti policininku nebuvo vaikystės svajonė – po mokyklos buvo nutaręs siekti kitos profesijos. Tačiau kariu savanoriu tapusio bendramokslio paskatintas, Mantas taip pat įstojo į Krašto apsaugos savanorių pajėgas ir po kurio laiko sako supratęs, kad profesiją reikia keisti.

Asmeninio archyvo nuotr.

„Pradėjęs kario savanorio tarnybą, supratau, kad man labai patinka kariška disciplina, tobulinti įgūdžius ir būti nuolat pasirengus vykdyti užduotis užtikrinant Tėvynės saugumą. Taip atsirado mintis ir apie tarnybą policijoje – netrukus ir įstojau į Policijos mokyklą“, – pasakoja M. Elzbergas.

Palangos mieto policijos komisariato Reagavimo skyriuje nuo tarnybos pradžios dirbantis pareigūnas sako visada buvęs labai aktyvus. Augo Žemaitijos kaime, didžiąją dalį laisvalaikio praleisdavo gamtoje – su draugais lakstydavo miške, kūrendavo laužus, statydavo namelius stovyklauti ir, žinoma, žaisdavo įvairiausius sportinius žaidimus.

„Žaisdavome turbūt viską, išskyrus šachmatais ir šaškėm, tačiau labiausiai visai draugų kompanijai patikdavo futbolas. Žaidimas tiek įtraukė, kad jį žaidžiau ir profesionaliai – Lietuvos futbolo 1-ojoje lygoje komandos „Kretingos Minija“ sudėtyje. Didžiausias laimėjimas – su šia komanda buvome tapę 2-osios lygos Vakarų zonos čempionais“, – policijos parengtame pranešime pasakoja Marius.

Nors profesionaliu futbolu, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, teko atsisveikinti, Klaipėdos apskrities VPK komandos garbę futbolo aikštelėje jis gina iki šiol. Be to, pareigūnas susidomėjo ir šiuo metu intensyviai užsiiminėja gana nauja Lietuvoje sporto šaka – funkciniu sportu.

„Policijoje suteikiamos labai geros sąlygos norintiems užsiimti aktyvia fizine veikla – jėgas galima išbandyti įvairiose tiek komandinėse, tiek individualiose sporto rungtyse. Ir tai yra didelis pliusas – save realizuoji ne tik tarnyboje, bet ir po jos gali užsiimti aktyvia, sau įdomia veikla. Be to – pareigūnas privalo nuolat palaikyti gerą fizinę formą ir sąlygos tam tikrai yra“, – sako jis.

Pasak M. Elzbergo, per ketverius tarnybos metus atsidurti itin ekstremalioje situacijoje, kad grėstų pavojus jo ar partnerio gyvybei, neteko, tačiau iššūkių tarnaujant didžiausiame šalies kurorte, ypač vasaromis, netrūksta. Negana to, policijos pareigūnas tęsia ir kario savanorio tarnybą – Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės Kretingos pėstininkų kuopoje tarnauja jau septynerius metus. Šiemet pavasarį teko dalyvauti ir tarptautinėse pratybose Vokietijoje.

„Tokio lygio pratybose dalyvavau pirmą kartą. Jos vyko JAV batalione, dalyvavo daug šalių. Gyvenome ir užduotis kartu atlikome imituotame mieste, kur buvo sukurtos labai karo padėčiai artimos sąlygos“, – sako pareigūnas.

Klaipėdos apskrities VPK yra tradicija kasmet išrinkti ir per Policijos – Angelų sargų dieną apdovanoti geriausius pirminės, vidurinės ir vadovų grandies pareigūnus. Šiemet geriausiu pirminės grandies pareigūnu tapęs M. Elzbergas sako, kad toks įvertinimas buvo netikėtas, bet labai malonus bei įpareigojantis ir toliau tarnybai atiduoti visas jėgas ir sugebėjimus.


  2023-12-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt