P0

Kriminalai ir nelaimės

Kariuomenės medikai suteikė pagalbą skendusiam vyrui ir jo augintiniui

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-12-05


Antradienį ryte Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Karinių jūrų pajėgų medicininės paramos vieneto kariai, važiuodami pro šalį, pastebėjo prie Kuršių marių pagalbos prašančius ugniagesius gelbėtojus ir sustoję padėjo skendusiam žmogui bei jo augintiniui.

Kaip vėliau paaiškėjo, marių pakrante vaikštinėjęs vyriškis staiga pamatė, kad ant plono ledo užlipo jo keturkojis augintinis ir įlūžo. Šuns savininkas puolė į ledinį vandenį ir bemaž 20 minučių bandė gelbėti savo augintinį. Kai galų gale jam pavyko tai padaryti, į įvykio vietą jau buvo atskubėję ugniagesiai gelbėtojai, kurie į pagalbą pasišaukė pro šalį važiavusius kariuomenės medikus.

Kariai suteikė pirmąją medicinos pagalbą vyrui, kuriam jau buvo prasidėjusi hipotermija, apklojo pledais, sušildė bei ties poligono teritorijos riba perdavė vyriškį greitosios medicinos pagalbos medikams. Ištrauktas iš ledinio vandens šuo taip pat buvo sušildytas ir laikinai pristatytas į Karines jūrų pajėgas. Kalytė Heida jau perduota artimiesiems. Nukentėjusį asmenį šiuo metu vis dar stebi medikai.

Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras informuoja, kad šiuo metu lipti ant ledo – nesaugu. Bandantys tai daryti, rizikuoja savo gyvybe. Pavieniams žmonėms ant ledo lipti saugu, jei jis yra storesnis kaip 7 cm, o kad ledas išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažiau kaip 12 cm.

Jeigu pamatote įlūžusį arba skęstantį žmogų, pirmiausia reikia įvertinti situaciją ir nerizikuoti savo gyvybe, nedelsiant reikia skambinti numeriu 112. Trumpai ir aiškiai nupasakoti situaciją ir įvykio vietą. Kol gelbėtojai atvyks, šauktis kitų žmonių pagalbos, kurie galėtų padėti.


  2023-12-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt