P0

ELTA

Klaipėdos universitetui – galimybė rengti trūkstamos profesijos specialistus (1)

Jadvyga Bieliavska (ELTA)
2023-12-05


Klaipėdos universitetui siūloma suteikti galimybę vykdyti slaugos magistrantūros studijas ir rengti išplėstinės praktikos slaugytojus.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Antradienį parlamentarai po pateikimo pritarė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininko Antano Matulo kartu su kitais parlamentarais parengtoms tai numatančioms Slaugos praktikos ir akušerijos praktikos įstatymo pataisoms.

Už jas po pateikimo balsavo 77 Seimo nariai, prieš nebuvo, susilaikė 3 parlamentarai. Projektas artimiausiu metu keliaus į Sveikatos reikalų komitetą.

Priėmus įstatymo pataisas, slaugos magistrantūros studijas galėtų vykdyti ne tik medicinos gydytojus rengiantys universitetai, t. y. Vilniaus universitetas ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, bet ir Klaipėdos universitetas, vykdantis tiek pirmosios, tiek antrosios pakopos slaugos studijų programas.

Šiuo metu tik du universitetai, t. y. Vilniaus universitetas ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, ruošia medicinos gydytojus, kartu vykdydami antrosios pakopos slaugos studijų programas, t. y. slaugos magistrantūros studijų programą, kurią pabaigus suteikiama išplėstinės praktikos slaugytojo profesinė kvalifikacija.

Klaipėdos universitete Sveikatos mokslų fakultete nuo 2001 m. veikia Slaugos katedra.

Galiojančiame įstatyme nurodyta, kad išplėstinės praktikos slaugytojo profesinė kvalifikacija įgyjama baigus medicinos gydytojus rengiančiame universitete slaugos magistrantūros studijų programą ir išlaikius kvalifikacinį egzaminą.

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama


  2023-12-05

  Vienas komentaras apie “Klaipėdos universitetui – galimybė rengti trūkstamos profesijos specialistus”

  1. AvatarPilietė (IP: 78.57.214.21)

   Matome kad mokytojų rengti nereikia. Laukia kada dėstytojai išeis dirbti į mokyklas, ten didesni koeficientai. O dar klausia kaip pritraukti studentus dirbti universitete. Sėkmės.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt