P0

Svarbu, Transportas

Finansų komitetas – prieš „biznio darymą ant europinių pinigų” (13)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-12-06


Klaipėdos miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komitetas trečiadienį atsisakė balsuoti už mero siūlomą sprendimo projektą apmokestinti ir tas 3 greitojo elektromobilių viešojo įkrovimo stoteles, kurios įrengtos Europos Sąjungos (ES) paramos lėšomis ir kurių savivaldybė įsipareigojo neapmokestinti iki 2024 m. rugsėjo 26 d.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Kad toks sprendimas būtų amoralus, sutarė visi komiteto nariai – tiek atstovaujantys valdančiajai daugumai, tiek opozicijai. Sprendimo projektą siūloma tobulinti, nes, pasak Aido Kaveckio, „biznį daryti ant europinių pinigų – ne savivaldybės dalykas”.

Komiteto nariai atkreipė dėmesį ir į tai, kad už minėtų  ES paramos taisyklių pažeidimą gresia finansinės sankcijos, kurių maksimalus dydis gali siekti iki 68 tūkst. eurų.

Nors projektą pristatęs Savivaldybės administracijos Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus teigė, kad tokias nuobaudas skiriant kiekvienas atvejis nagrinėjamas atskirai, politikų tai neįtikino.

Komitetui svarstyti meras pateikė sprendimo projektą, kuriuo siūloma nuo sausio 1 d. nustatyti UAB „Klaipėdos paslaugos“ teikiamų elektromobilių viešojo įkrovimo paslaugų kainą 0,40 Eur/kWh. 

Šiuo metu Klaipėdos miesto savivaldybei priklauso 21 elektromobilių įkrovimo stotelė. Iš jų 7, pasak projekto aiškinamojo rašto, yra „seno tipo” stotelės. 

Norint apmokestinti elektromobilių įkrovimo paslaugą, „seno tipo” stoteles reiktų pakeisti naujo tipo elektromobilių stotelėmis, kad veiktų mobili aplikacija, leidžianti atsiskaityti už paslaugas. Tokio atnaujinimo preliminari kaina būtų apie 28 tūkst. eurų. 

Trijose su ES parama įrengtose greito įkrovimo stotelėse sunaudojama didžioji dalis – apie 50-60 procentų – visos savivaldybei priklausančių stotelių sunaudojamos elektros energijos.

Aiškinamajame rašte taip pat teigiama, jog tikėtina, kad finansinė nauda būtų gaunama net ir tuo atveju, jei būtų paskirta 68 tūkst. eurų bauda, nes šių stotelių eksploatacijai kitiems metams reikėtų skirti 200 tūkst. Eur.

Transporto straipsnių vidus kompas

Taip pat dėstoma, kad šiuo metu rinkoje jau yra nemažai privačių ūkio subjektų įrengtų elektromobilių įkrovimo stotelių, todėl Klaipėdos miesto savivaldybei priklausančios elektromobilių įkrovimo stotelės jau nesudaro esminio elektromobilių naudojimo skatinimo poveikio. Privatus verslas esą domisi viešųjų elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimo galimybėmis, tačiau neapmokestinta savivaldybės valdoma elektromobilių įkrovimo infrastruktūra iškreipia rinkos sąlygas ir stabdo tokias iniciatyvas.


  2023-12-06

  13 komentarai “Finansų komitetas – prieš „biznio darymą ant europinių pinigų””

  1. AvatarAnonimas (IP: 84.15.186.239)

   “Juokdarys” is “kaimo”, kelia Klaipedoje bangas,kad tik GAUTU nemokama el.auto pakrovima.

   • Juokdarys tai tamsta iš “kaimo” “Klaipėda”? Aš tai kraunu savo namuose ir įmonėje , skirtingai nuo tamstos…”autobuso numojuotojo”.. . Ir bėdos tame nieko nematau…
    Tačiau jeigu aš moku už tamstos “kaimo-kiemo” apvėtymą ir gatvių tvarkymo (savo mokesčiais) nors man to nereikia, tai gal tamsta galėtu iš savo prisidėti prie socialinio teisingumo? Ar pas jus tik vienas “komunistinis” teisingumas –viskas jum???

  2. AvatarVisai kukū ? :) (IP: 90.131.33.95)

   O kodėl kažkam turi būti ” komunizmas ” su auto ? Vieni už kurą moka , kitiems – visi klaipėdiečiai apmokame ? Ir tiems gyvenantiems užmiestyje ? Visai nejuokinga ….Kas dėl kiemų apšvietimo , nežinote – klaipėdiečiai grįžta namo po darbų ir vakare ir naktį ?

   • Man kaip išlaikančiam “klaipėdiečius grįžtančius namo po darbų ir vakare ir naktį “, giliai nusispjauti į jų grįžimą! Kodėl jiems turį būti “komunizmas” su kiemo apšvietimu, o man nė?

   • AvatarVisai kukū ? (IP: 90.131.38.140)

    Į ką pačiam , gyvenančiam užmiestyje nusispjauti ,manęs klaipėdiečio nedomina. Matyt todėl ir nežinote ko nori ir kaip gyvena klaipėdiečiai . O jie gyvena mieste ir namo grįžta įvairiu laiku . Mes už viską užsimokame , už automobilių kurą taip pat . O norintys ” komunizmo ” gyvenantys užmiestyje negali susimokėti už savus auto ? Klaipėdiečiai turi juos išlaikyti ? Jums padarytos ir ” persėdimo ” į viešą transportą vietos . Paliekate savo auto , neteršiate , neužkemšate miesto ir važiuojate viešu transportu . Ką “išlaikyti ” taip pat jūsų pasirinkimas .

   • Kol kas aš, gyventis užmiestyje, išlaikau tavo „klaipėdiečio“ – važiavimus autobusų, kiemu apšvietimus, kelių remontus ir t.t. Nes skirtingai nuo tamstos, būtent aš duodų šimtams žmonių Klaipėdoje užsidirbti sau algas ir mokantis į Klaipėdos kišenę labai-labai nemenkus mokesčius… Tad čia tamsta gyvena kaip prie „komunizmo“ mano pinigu sąskaitą… Nes aš už tai sumoku aš iš savos kišenės… Manau kad elementarus sąžiningumas iš Klaipėdos, kuriai aš mokų tiek pinigų, gali būtį… Nors man tai ir neaktualu, bet tai principo reikalas… Mokėdamas daug į Klaipėdos biudžetą, galiu aš vietoje man nereikalingu “kiemų apšvietimo” pvz gauti nemokama pakrovimą?

   • AvatarVisai kukū ? :) (IP: 90.131.38.140)

    Jūs galite rinktis ką ” išlaikyti ” 😉 Galite išlaikyti tuos , kurių teritorijoje gyvenate . Manote jūsų vieno ” išlaikymas ” prilygsta visų klaipėdiečių sunešamiems eurams ? Nesusireikšminkite 😁 Mes klaipėdiečiai, jums
    užmiesčio gyventojams, nieko neskolingi , nes ką “išlaikyti” pasirenkate patys ! Elementaru . Šantažas nėra padorumo požymis . Tobulėkite .

   • Cha-cha-cha! Ale tamsta susireikšmina, su „visas klaipėdiečiais“ ir su visas “savo eurais”… Mano aplinkoje yra labai daug žmonių, labai turtingų verslininku, kurie kaip ir aš gyvena „žmogiškai“ užmiestyje ir kuriu mokesčiai siekia milijonines sumas… Kadangi mūsų verslai Klaipėdoje, tad pasirinkti kur mokėti mokesčius negali… Tad mes jus išlaikom savo mokesčiais (net neskaičiuojant mūsų darbuotojų “klaipėdiečiu” sumokamus mokesčius). Jūsų „komunizmo“ principas kaži kodėl veikia tik vieną kryptimi – į jūs… Primityvumas ir naglumas jūsų, kaip 2 centai…

   • AvatarVisai kukū ? :) (IP: 90.131.38.140)

    Aš supratau , kad pasirinkti , nes jums naudinga Klaipėda , jūs nenorite ? 😉 Ir ką ? Tokie turtuoliai , o savo auto išlaikyti negalite ? Cha – cha – cha 😂 Išlaikytojai – šantažuotojai ? Be pagarbos . Gyvenkite kur norite ir kaip norite , o mes klaipėdiečiai gyvensime su savomis taisyklėmis. Sėkmės .

   • Kvailį – tai vadinasi socialiai atsakingas verslas! Kai tu plėtoji verslą (ir dėl to moki mokesčius) ten, kur gyvena tavo darbuotai, kad žmonėms būtų patogu… Kad tokie „klaipėdiečiai“ kaip tamsta, galėtu išlaikyti savo šeimas… O gyvenam mes tikrai, ten kur norime… Ir susimokėti kaip rašiau už pakrovima be problemų galime… Tačiau – elementarus sąžiningumas ir padorumas turi būti ne tik tokiems kaip jūs „juodadarbiams“, kuriems mes duodame darbo, bet ir mūsų atžvilgiu – kurie moką mokesčius ir visą tai išlaiko… Tai principo ir sąžiningumo reikalas.. Gaila kad ne visiems tai „dašunta“… Sėkmes ir jums.

   • AvatarVisai kukū ? :) (IP: 90.131.38.140)

    Pradedu abejoti ar jums ” dašunta ” kas yra socialiai atsakingas verslas , jei klaipėdiečius – darbuotojus vadinate ” juodadarbiais ” . Bjauru . Linkiu tokiam verslui žlugti, o ne plėtotis .

   • Tamsta yra pavydi, „komunizmo“ dvasia užkrėsta, proto ubage… Taip, mano darbuotojai, tiesiog meldžiasi kad mano verslai klestėtu, nes jie gali padoriai gyventi… Pirkti būtus (kad ir už paskolas), pirkti normalius produktus, leisti vaikus į būrelius, samdyti repetitorius, atostogauti užsienyje… O tokie kaip tamsta „liumpenai“ , kurie visą gyvenimą „prašyko“ ir nieko nesugebėjo sukurti, tik sugeba sėdėti ir pavydėti tiems kas sugeba keisti ši Pasauly…
    Tik socialiai atsakingas verslas keičia šį Pasauly į geresne pusę… Ne Valstybė, kuri sugeba tik surinkti mūsų mokesčius ir po to, be jokio audito taškyti pinigus į kairė ir į dešine….. Tik verslas kuris uždirba pinigus…
    Tai būtent verslas kuria naujas darbo vietas, moka mokesčius (iš kuriu Valstybe stato kelius ir moką pensijas, algas mokytojams, medikams, kultūros darbuotojams ir t.t.), stato mokyklas, remontuoja kultūros paveldą, suteikia paramą žmonėms patekusioms į bėdą (ir daro tai be jokios reklamos) ir t.t.
    O ką sugeba tokie „komunistiniai“ skurdžiai kaip jus? Sėdėti internete ir pavydėti? Kiek mokyklų jus pastatėte per savo gyvenimą? Kiek šimtams žmonių(po gaisro, po avarijos ir t.t.) jus suteikėte paramą (ir ne 5/10Eur) bet parama kuri padėjo žmonėms atsitęsti??? Žinau atsakymą – nei vienam! Todėl kad žmones kurie nesugeba nieko kurti, sugeba tik pavydėti ir taškytis purvais…
    Skirtingai nuo jūsų „palinkėjimo“ man, linkiu jums bent senatvėje įgauti šiek tiek proto! ir dar linkių niekada nesutikti mano darbuotojus, kuri dėl tokiu jūsų „palinkėjimu“ turbūt sudraskytu tokius „komunistus“ plikomis rankomis… Nes jie apie mūsų įmonė galvoja priešingai jums…

  3. Avatarišlaikantis šios juokdarius (IP: 193.219.187.101)

   Juokdariai… Jus geriau išjunkite visą apšvietimą Klaipėdos kiemuose, nes mums jo nereikia… 80% mokančiu mokesčius Klaipėdoje (iš kurių jus ir apšveičiate kiemus), gyvena už miesto ribų… tad išjunkyti jus tą apšvytima kiemuose ir sutaupysite net 25 mln… O čia, nori apmokestinti elektromobilių stoteles ir laimėti 200 tūkst… Juokdariai, švaistantis mūsų pinigus…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt