PMC mokymų padalinyje Klaipėdoje rengs slaugytojo padėjėjus ir individualios priežiūros darbuotojus

Sveikata

Profesijų meistrystės centras (PMS), bendradarbiaudamas su Klaipėdos hospisu, uostamiestyje atidaro mokymo klasę, kurioje nuo š. m. gruodžio mėnesio rengs kvalifikuotus slaugytojo padėjėjus ir individualios priežiūros darbuotojus. Šiuos specialistus PMC iki šiol rengė Kaune ir Vilniuje.

Norinčius įgyti slaugytojo padėjėjo ar individualios priežiūros darbuotojo profesijas PMC priima mokytis kiekvieną mėnesį visus metus. Tapti kvalifikuotu specialistu galima per maždaug pusę metų, kursai baigiasi egzaminais. Kursuose itin daug dėmesio skiriama praktikai. Mokymų dalyviams suteikiama galimybė praktikuotis Klaipėdos hospise.

Pasak Klaipėdos hospiso direktorės Rasos Dagienės, šalies populiacijai senstant, o lėtinėmis ir nepagydomomis ligomis sergantiems pacientams jaunėjant, planuojama plėsti paliatyvios slaugos ir socialines paslaugas. Pagalba gyvenimo pabaigoje, ligos simptomų, kurių negali suvaldyti šeimos gydytojas ir pacientas, kontrolė, atokvėpio valandėlės stacionare ir namuose – tai tik dalis paslaugų, kurias teikia hospisas.

„Esame suinteresuoti šių sričių specialistų gausa, kad, augant pacientų skaičiui, galėtume tinkamai teikti nepertraukiamą ir visapusišką priežiūrą, užtikrinančią paciento individualius poreikius ir gerovę“, – pranešime cituojama R. Dagienė.

PMC mokiniai praktiką gali atlikti ir kitose sveikatos priežiūros institucijose.

Slaugytojo padėjėjo ir individualios priežiūros darbuotojo profesinio mokymo programos yra vykdomos ir pameistrystės forma, suteikiančia dar daugiau galimybių įgyti praktinių įgūdžių ir pasiruošti būsimam darbui. Mokslus šiose programose 100 proc. gali finansuoti Užimtumo tarnyba.

INFORMACIJA

PMC yra profesionali švietimo įstaiga, kurios pagrindinė veikla – mokyti suaugusiuosius, siekiančius įgyti profesiją arba kelti turimą kvalifikaciją ir pradėti aktyviai dalyvauti darbo rinkoje arba grįžti į ją. Baigusieji PMC kvalifikavimo ir perkvalifikavimo kursus dirba slaugytojo padėjėju, individualios priežiūros darbuotoju, floristu, siuvėju, autokrautuvo vairuotoju, krano operatoriumi, įvairiais specialistais medžio apdirbimo, apželdinimo, suvirinimo ir statybų srityse. PMC (buvęs Kauno Petrašiūnų darbo rinkos mokymo centras) veikia nuo 1958 metų.

2 Comments

  1. Noriu paklausti

    Ar tam Dagienės Hospisui teismai baigėsi ? Kažkaip nutilo…

    Reply
  2. Kas tai tikrina?

    Slaugytojo ir socialinio darbuotojų padėjėjos „kepamos” greituoju būdu, nuotoliniu mokymu, be jokio mokslo baigimo pažymėjimo , kitų dokumentų pateikimo. Tik mokėk pinigus, o kad neturi net vidurinio išsilavinimo- niekam nerūpi. Nuotoliniai kursai , užrašoma neva ,4 0-80 val… be jokios kontrolės gauni pažymėjimą?

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Konsultacijos

Tarp Lietuvoje dirbančių užsieniečių daugiausia baltarusių

Šalies darbo rinkoje sparčiai daugėja atvykusiųjų iš užsienio. Per metus jų skaičius išaugo 56 tūkst. ir dabar sudaro beveik 142 ...
2024-03-06
Skaityti daugiau

Verslas

Klaipėda ryškiai išsiskiria pagal du darbo rinkos rodiklius

Klaipėdos regione kvalifikuotų darbuotojų poreikis nuosekliai auga, o didžiausius iššūkius savo veiklai įmonės sieja su augančiomis išlaidomis ir darbuotojų trūkumu. ...
2024-02-26
Skaityti daugiau

Sveikata

Slaugytojams ir akušeriams - dalis šeimos gydytojų funkcijų

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) praneša, jog nuo 2024 m. pradžios šeimos gydytojas arba kitas už pacientų registraciją atsakingas šeimos gydytojo ...
2023-12-15
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This