P0

Verslas

Atnaujina dyzelino tiekimą Ukrainai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-12-07


AB „Klaipėdos nafta“ (KN) praneša atnaujinanti dyzelino tiekimą Ukrainai ISO konteineriais. Bendrovės skystųjų energijos produktų terminale Klaipėdoje į ISO konteinerius bus pakrauta 30 tūkst. tonų dyzelino, kuris geležinkeliu per Lenkiją bus gabenamas į Ukrainą.  

Kraunant dyzeliną bendrovėje sėkmingai panaudota krovos schema, kai naftos produktai kraunami į ISO konteinerines cisternas. Šis krovos būdas KN pirmą kartą išbandytas praėjusių metų pabaigoje, kai į Ukrainą išsiųsti pirmieji ISO konteineriai su dyzeliniu kuru.  

Tuomet bendrovė per rekordiškai trumpą laiką naujai krovos schemai ne tik sėkmingai adaptavo savo infrastruktūrą, bet ir kompleksiškai pasirūpino visais dyzelino logistinės operacijos į Ukrainą komponentais: surado ir išnuomojo klientui reikalingą kiekį ISO konteinerių, kurių trūkumas tuo metu buvo jaučiamas visoje Europoje, pasirūpino šių konteinerių atgabenimu į Klaipėdos uostą, laikino jų saugojimo sprendimu ir vėliau jau pakrautų konteinerių pervežimo ekspedijavimu.  

2022-2023 metais KN valdomame skystųjų energijos produktų terminale Klaipėdoje iš viso priimti keturi tanklaiviai, atgabenę Ukrainai skirtą dyzeliną, kuris buvo kraunamas naująja krovos schema. Iš viso per šį laikotarpį ISO konteineriais ir vagonais iš Klaipėdos į Ukrainą geležinkeliu išvežta beveik 100 tūkst. tonų dyzelino.  

30 tūkst. tonų dyzelino iš jį į Klaipėdą atgabenusio tanklaivio perkrauta į KN talpyklas, o vėliau iš jų – į ISO konteinerines cisternas, kurios geležinkeliu per Lenkiją bus gabenamos į Ukrainą. 

KN Komercijos direktorius Mindaugas Navikas pažymi, kad KN, kaip strateginės svarbos energijos terminalų infrastruktūros valdytoja, užtikrina energetinį saugumą ne tik SGD, tačiau kartu ir naftos produktų srityje – siūlydama naftos produktų strateginio rezervo saugojimo bei nepertraukiamo jų importo ir eksporto galimybes. 

„Žiūrint bendrai – pasikeitus geopolitinei situacijai Klaipėda tapo svarbiu naftos produktų importo tašku regione ir centrinėje Europoje, įskaitant Ukrainą. Tęsiame bendradarbiavimą su klientais ten ir esame pasiruošę bet kada, kai tik yra poreikis, padėti jiems užtikrinti ne tik sklandų energetinių išteklių tiekimą į Ukrainą, bet ir kitų jų gamyklose gaminamų skystųjų energijos produktų eksporto galimybes“, – pranešime cituojamas KN Komercijos direktorius.

Verslo straipsnių visus kompas


  2023-12-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt