Per Klaipėdą – dar 126 didžiagabaričio transporto sąstatai

Svarbu, Transportas

Antrą kitų metų savaitę per Klaipėdą pajudės 42 transporto kolonos su 126 sąstatais, vežančiais itin sunkius nestandartinius krovinius. Šio transporto judėjimas per uostamiestį užtruks 8-9 savaites, važiuojama bus kas 2-3 paras. Kokiam planui ketvirtadienį pritarė savivaldybės Eismo saugumo komisija.

Šių krovinių – vėjo jėgainių bokštų ir sparnų, skirtų 14 vėjo jėgainėms, kurias suplanuota statyti Kelmės rajone, Arozų ir Baldegių kaimų vietovėse, transportavimu užsiima bendrovė „Fulmenn”.

Vėjo jėgainių dalys, lapkričio pradžioje atplukdytos į Klaipėdos uostą. Martyno Vainoriaus nuotr.

Sparnams ir bokštams vežti planuojami skirtingi maršrutai per Klaipėdą. Bokštai iš uosto (Perkėlos g. 8) bus vežami Jūrininkų prospektu, Šilutės plentu, pro Rimkus. Bokšto didžiausias ilgis – 57 metrai, aukštis – 5,2 m, didžiausias svoris – 153 tonos. 

Sparnų sąstato ilgis sieks 21 m, aukštis – apie 5 m, svoris – apie 79 tonas. Jie taip pat bus vežami Jūrininkų prospektu, o privažiavus Šilutės plentą kolonos suks ne per Rimkus, bet link dar nebaigtos rekonstruoti Baltijos pr.  ir Šilutės pl. žiedinės sankryžos. Nuo jos pro vadinamąjį Jakų žiedą kolonos išvažiuos iš uostamiesčio į greitkelį.

Eismo saugumo komisijos nariai šiek tiek būgštavo dėl to, kaip kolonos pravažiuos Baltijos pr.  ir Šilutės pl. žiedinę sankryžą, bet didesnių pastabų eismo organizatoriams neturėjo ir bendru sutarimu pritarė vežėjų prašymui.

Tiesa, policijos atstovas nerimavo, kad 8-9 savaites maršrute esantys kai kurie gatvių šviestuvai bus išmontuoti ir rasis „juodieji koridoriai”, bet „Fulmenn” vadybininke pristačiusi Natalija komisiją patikino, kad taip nebus.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika

Ministerija žada atnaujinti sąlygas antrajam jūrinių vėjo jėgainių parkui

Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT) pirmadienį paskelbus, kad antrasis konkursas dėl galimybės vystyti vėjo parką Baltijos jūroje neįvyko, Energetikos ministerija ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

ELTA

Antrasis konkursas dėl vėjo parko Baltijos jūroje neįvyko

Antrasis konkursas dėl 700 megavatų (MW) galios vėjo parko Baltijos jūroje neįvyko, pranešė Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). „Turėjome tik ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Verslas

„Ignitis renewables“ dalyvauja ir antrajame Lietuvos jūrinio vėjo elektrinių parko konkurse

Bendrovė „Ignitis renewables“ paskelbė, jog dalyvauja konkurse dėl antrojo Lietuvoje 700 megavatų (MW) galios vėjo elektrinių parko Baltijos jūroje vystymo. ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This