Išrinktos patraukliausios gyventojų iniciatyvos

Miestas

Išrinkti jau trečią kartą Klaipėdoje įgyvendinamo dalyvaujamojo biudžeto nugalėtojai. Patraukliausios gyventojų idėjos buvo išrinktos susumavus klaipėdiečių balsus.

Draugystė parke bus įrengta žaidimų ir lauko muzikos instrumentų aikštelė. Palmiros Mart nuotr.

Beveik mėnesį trukusiame balsavime, kuris pasibaigė gruodžio 10 d., už pateiktas gyventojų idėjas iš viso gauti 3185 klaipėdiečių balsai. Iš jų per elektroninę balsavimo platformą https://dalyvauk.klaipeda.lt/ gauti 2730 balsai, raštu gauti 455 balsai. Teikti iniciatyvas ir balsuoti už patraukliausias galėjo Klaipėdos mieste gyvenamąją vietą deklaravę asmenys.

Iš 20-ies balsavimui atrinktų iniciatyvų (iš viso šiemet jų buvo pateikta 42) daugiausia klaipėdiečių simpatijų pelnė projektas „Žaidimų ir lauko muzikos instrumentų aikštelė Draugystės parke“. Už tai, kad miesto biudžeto lėšomis būtų įgyvendinta būtent ši pačių gyventojų pateikta iniciatyva, balsavo 363 asmenys.

Antroji vieta atiteko projektui „Naujas šiuolaikiškas tualetas Šiaurinio molo aikštelėje”, surinkusiam 350 gyventojų balsų. Tačiau gruodžio 14 d. posėdžiavusi speciali Gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, darbo grupė, atsižvelgdama į šios idėjos įgyvendinimo aplinkybes, nusprendė siūlyti Savivaldybės administracijos direktoriui šią idėją įgyvendinti iš kitos savivaldybės administracijos programos. Tokiu būdu balsų dauguma nustatyta laimėtojų eilė per vieną poziciją pasislinko į apačią – bus siūloma įgyvendinti ne tik trečiąją vietą užėmusią idėją „Sniegalaukis“, bet ir ketvirtoje vietoje atsidūrusią iniciatyvą – „Trispalvės takas Tauralaukyje”.

Iš viso planuojama įgyvendinti 4 šiais metais dalyvaujamajam biudžetui pateiktas idėjas.

 1. Žaidimų ir lauko muzikos instrumentų aikštelė Draugystės parke (363 balsai);
 2. Naujas šiuolaikiškas tualetas Šiaurinio Molo aikštelėje (350 balsas);

3. Sniegalaukis (341 balsas);

4. Trispalvės takas Tauralaukyje (270 balsai).

Planuojama, kad gyventojų patraukliausiais išrinktų aplinkos gerinimo projektų įgyvendinimo darbai prasidės jau kitąmet.

Klaipėdos miesto savivaldybė dėkoja visiems klaipėdiečiams, kurie teikė idėjas viešos infrastruktūros gerinimui ir dalyvavo balsavime renkant patraukliausias.

Susipažinti su gyventojų pateiktomis iniciatyvomis galima čia.

2 Comments

 1. Viola da Gamba

  Puikūs ir reikalingi projektai. Bet įgyvendinant projektus siūlau numatyti kas juos prižiūrės. Sakysim tualetas prie molo. Itin reikalingas dalykas, o kas jį valys? Nuolatinės priežiūros reikalaujantis daiktas. Lygiai tas pats su želdynu Trispalvės takas. Nuostabus dalykas, bet kas laistys, kas ravės, kas atsodins nugeibusius ar žuvusius augalus? Juk teisingi klausimai. Vien įrengti negana, reikia ir priežiūros.

  Reply
  • Visiškai pritariu

   Visiškai Jums pritariu. O kas prižiūrės? Nepriežiūra jau matosi Danės skvere, Jono kalnelio teritorijoje.

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Išrinktos geriausios Kretingos rajono gyventojų iniciatyvos 

Apžvalgos bokštas Kurmaičiuose, parko atnaujinimas palei buvusį senąjį Čyžų dvarą Šukės kaime, pasivaikščiojimo tako „Rūko takas“ prie Vydmantų karjero įrengimas ...
2024-04-08
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Politikai pritarė „kosminės kainos“ socialinio būsto statybai

„Net šiurpuliukai per kūną nuėjo: ar tai tiesa, kad skaičiuojamoji vienos kv. metro kaina – virš 4 tūkstančių eurų?”- taip ...
2024-03-28
Skaityti daugiau

Miestas

Klaipėdoje iškils naujas socialinio būsto daugiabutis

Klaipėda ruošiasi naujo socialinio būsto daugiabučio statyboms. Numatoma, kad toks daugiabutis iškils šiaurinėje miesto dalyje – Tauralaukyje, sklype Akmenų g. ...
2024-03-04
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This