Savivaldybė planuoja darželių plėtrą

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-12-15

Klaipėdos valdžia ieško sprendimų, kaip padidinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vietų skaičių mieste, ypač ten, kur jų labiausiai trūksta – arčiau miesto centro esančiose teritorijose, rašoma išplatintame pranešime spaudai.

Būtent čia įsikūrusiose vaikų priežiūros ir ugdymo įstaigose labiausiai trūksta  vietų mažiesiems klaipėdiečiams. Nors šiais metais buvo atvertas lopšelis-darželis „Svirpliukas“, kuriame po rekonstrukcijos atsirado beveik šimtas papildomų ugdymo vietų, jų neužtenka patenkinti poreikį visų, norinčiųjų leisti vaikus į savivaldybės pavaldumo darželius. Uostamiestyje plečiantis esamiems ir kuriantis naujiems gyvenamųjų namų mikrorajonams, vaikų ugdymo vietų poreikis dar labiau augs. Įvertindama tai, uostamiesčio mero Arvydo Vaitkaus vadovaujama savivaldybės specialistų darbo grupė išnagrinėjo darželių plėtros centrinėje – šiaurinėje miesto dalyje galimybes.

Atlikus analizę nustatyta, kad papildomos ikimokyklinio ugdymo vietos yra labiausiai reikalingos Tauralaukio, Luizės, Sendvario ir Centro gyvenamuosiuose kvartaluose. Pranešime teigiama, kad 2024-2026 m. planuojama ugdymo paslaugų plėtra Tauralaukyje. Rekonstravus vieną iš dabartinės Tauralaukio progimnazijos  (Klaipėdos g. 31)  pastatų į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigą, atsirastų 130 papildomų vietų mažųjų klaipėdiečių ugdymui. Preliminari projekto vertė – 8,3 mln. Eur. Taip pat svarstoma galimybė po to, kai progimnazijos mokinių ugdymas bus perkeltas į Senvagės gatvėje baigiamą statyti naują mokyklą, rekonstruoti antrąjį Tauralaukio progimnazijos pastatą ir jame įkurti papildomas ikimokyklinio ugdymo vietas. Projektinius sprendinius tikimasi parengti per 2024 m.

Miesto centrinėje dalyje ugdymo paslaugų prieinamumą didinti numatyta, iš ES lėšų modernizuojant lopšelio-darželio „Traukinukas“ skyriaus „Boružėlė“ pastatą (Danės g. 29). Tikimasi įrengti ne mažiau kaip 80 papildomų ugdymo vietų. Planuojama projekto vertė – apie 6 mln. Eur.

Švietimo paslaugų plėtrą Klaipėdos mieste savivaldybė planuoja vykdyti ir pasitelkusi modulinius priestatus. Numatyta juos pastatyti prie lopšelio-darželio „Atžalynas“ (Panevėžio g. 3) bei prie lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ (Bangų g. 14). Prie kiekvieno darželio atsirastų apie 60 papildomų vietų. Skaičiuojama, kad preliminariai du moduliniai priestatai kainuotų per 1 mln. Eur.

Miestas taip pat svarsto galimybę statyti darželį Paupių gyvenamajame kvartale, adresu Jaunystės g. 32. Projektinius jo sprendinius numatyta rengti 2025 m., tuomet ir paaiškėtų pastato dydis, kaina ir kt.

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nuomonės

Mokesčiai už parkavimą Klaipėdoje - atgal į praeitį!

Klaipėdos, labiausiai iš visų Lietuvos miestų kenčiančios nuo oro taršos ir kvėpavimo ligų, valdžia siekia į miesto centrą, senamiestį bei ...
2024-05-21
Skaityti daugiau

Sveikata

Visuomenės sveikatos biurui rastos naujos patalpos

Savivaldybė rado patalpas, į kurias galima būtų iškelti jai priklausantį Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biurą. Iškelti šią biudžetinę įstaigą atsirado ...
2024-05-21
Skaityti daugiau

Miestas

Griaus avarinius pastatus, stulpus ir tualeto likučius

Savivaldybė rengiasi šiek tiek išvalyti Klaipėdą nuo jai pačiai priklausančių ir šeimininko neturinčių keliolikos apleistų objektų, kurie yra avarinės būklės, ...
2024-05-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This