Vilniečiams prireikė laivo moksliniams tyrimams Baltijos jūroje

Uostas ir jūra

Vilniaus Gedimino technikos universitetas konkurso tvarka ieško laivo su įgula moksliniams darbams atlikti Baltijos jūroje, Lietuvos teritoriniuose vandenyse. Mokslininkai tyrinėdami jūros dugną norėtų darbuotis visus ateinančius metus.

Didžiausias norimo išsinuomoti laivo laivo ilgis turėtų būti ne trumpesnis kaip 22 m ir ne siauresnis kaip 5,5 m pločio, maksimalus vidutinis greitis – ne mažesnis kaip 14 km per valandą. Laive turi būti sumontuotas echolotas fiksuojantis ir įrašantis gylio duomenis ne rečiau kaip kas sekundę, su galimybe duomenis perkelti į atmintinę. 

Mokslininkų darbas jūroje yra įmanomas tik tada, kai vėjo greitis yra mažesnis nei 8 m/s, o bangų aukštis – mažesnis nei metras.

Šiems tyrimams Vilniaus Gedimino technikos universitetas maksimaliai yra numatęs išleisti apie 66,5 tūkstančio eurų.

Klaipėdos universitetas turi mokslinių tyrimų laivą „Mintis“, kuris buvo pastatytas 2014 metais. Nuo to laiko laivas prisidėjo prie įvairių projektų, vykdytų Baltijos, Šiaurės ir Viduržemio jūrose. 2020 metų sausį laivui atlikta techninė apžiūra, po kurios duotas leidimas eksploatacijai artimiausiems 5 metams. Vienu metu šiame laive dirba 11 mokslininkų ir 7 įgulos nariai. Laivas turi tris laboratorijas – biolaboratoriją, geolaboratoriją ir kompiuterinę laboratoriją. Esant poreikiui jos gan greitai gali pakeisti savo paskirtį ir būti įrengtos pagal projekto poreikį. Labai dažnai visos laboratorijos tampa kompiuterinėmis, t. y. jose atliekami akustinių, seisminių bei kitų duomenų surinkimo ir apdorojimo procesai vienu metu.

1 Comment

  1. Is kosmoso sryties

    66,5 tūkstančio eurų metams? Kokiam kosmose VGTU gyvena? Gal savaitei tokia suma?

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Sutarė bendradarbiauti stiprinant energetinę infrastruktūrą Baltijos jūroje

Aštuonių Baltijos jūros valstybių energetikos ministrai ir jų atstovai pasirašė Vilniaus deklaraciją dėl bendradarbiavimo plečiant energetinę infrastruktūrą Baltijos jūroje. Ji ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Pasirašytas tarptautinis memorandumas dėl žaliojo koridoriaus

Singapūro laivybos įmonės „X-Press Feeders“ ir šešių Europos uostų, tarp kurių ir Klaipėdos uostas, vadovai penktadienį Hamburge padėjo parašus bendrame ...
2024-04-05
Skaityti daugiau

Mums rašo

Laiškas žmogui, galinčiam išsaugoti švarų vandenį...

Labas, mano mielas žmogau, aš tavęs nepažįstu ir ar mums teks susipažinti nežinau, tačiau aš noriu tavęs paklausti: kaip tu ...
2024-03-22
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This