Kviečia 2024 žingsniai aplink Žvejų rūmus

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-12-19

Iki gražiausių metų švenčių likus kiek mažiau nei savaitei, Žvejų rūmai kviečia prasmingą laukimą praturtinti įstaigoje vyksiančiuose šventiniuose renginiuose. Jau trečiadienį pirmą kartą bendrame renginyje pasirodys kolektyvai, kurie kurs šventinę nuotaiką ir ja dalysis su žiūrovais. Visai šeimai skirto koncerto „2024 žingsniai aplink Žvejų rūmus“ pradžia 19 val. Renginys nemokamas.

Choras „Cantare“. Organizatorių nuotr.
Kolektyvai jungiasi bendram projektui

Žvejų rūmų direktorė Kristina Jakštė sako, kad kolektyvų jungtinio renginio koncepciją padiktavo siekis suteiki klaipėdiečiams galimybę susiburti, pabūti bendruomenėje, kartu pasidžiaugti šventiniu laikotarpiu.

„Kursime ypatingą, jaukų ir prisiminimų pilną šventinį vakarą. Kai kurie kolektyvai savo pasirodymuose bandys ir žiūrovus įtraukti, kad jie būtų ne tik stebėtojai, bet taptų ir aktyviais dalyviais. Visus labai kviečiame į magišką 2024 žingsnių koncertinį žygį unikaliu šventišku maršrutu“, – dalijosi mintimis K. Jakštė.

Įstaigos direktorė mano, kad šis projektas galėtų tapti gražia tradicija iš kurios kasmet žiemą gimtų bent po koncertą Žvejų rūmų lauko erdvėse.

Įstaigos kolektyvai vis dažniau išeina už pastato sienų ir programas rengia skirtingose miesto vietose. To pavyzdys yra renginys „2024 žingsniai aplink Žvejų rūmus“. Kolektyvai ruošia pasirodymus įvairiose nekoncertinėse Žvejų rūmų lauko erdvėse.

„Esame įpratę matyti artistus ant scenos tam tikru atstumu nuo publikos. Šio renginio vienas iš netikėtumų tas, kad kolektyvai bus labai arti žiūrovų. Jie apsups atlikėjus ir galės atsidurti vos už kelių žingsnių vieni nuo kitų“, – užsiminė renginio režisierius Karolis Pronckus.

Skatins bendruomeniškumą

Dalis kolektyvų pristatys šventinę programą, populiariausią bei gražiausią kalėdinę muziką, kiti – geriausius bei didžiausio lankytojų susidomėjimo šiemet sulaukusius jų pasirodymus.

„Šis renginys patiems kolektyvams yra reikšmingas. Tai yra galimybė finalizuoti metus, pakoncertuoti, pamatyti vieniems kitus, pabūti visiems kartu šventinėje atmosferoje. Kalėdinė nuotaika sklandys ore, kurią ne tik mes, bet ir publika neabejotinai pajaus“, – atskleidė mišraus choro „Cantare“ vadovas Ramūnas Baršauskas.

Klaipėdos pilies teatro meno vadovas Alvydas Vizgirda papildo kolegos mintį, sakydamas, kad šis renginys yra skirtas „išeiti į žmones”, pasikalbėjimams, susitikimams.

„Mes ruošiame ištrauką iš visiems puikiai žinomo spektaklio „Versalio sodai“. Kadangi artėja religinės šventės, savo pasirodyme panaudosime savotišką gražų siurprizą, kuris, manau, visiems labai patiks. Tai bus labai gražus renginys ir, tikimės, kad viskas pavyks puikiai“, – intrigavo A. Vizgirda.

Susirinkusieji taip pat išvys Pantomimos teatro „A“, vadovaujamo meno vadovo Alekso Mažono, Jaunimo teatro „Be durų“, vadovaujamo meno vadovės Angisės Juškevičienės, Jaunimo liaudiškų šokių kolektyvo „Žilvinas“, vadovaujamos meno vadovės Gitanos Puzinienės, Tautinių šokių sambūrio „Vėlunga“, vadovaujamo meno vadovo Vidmanto Mačiulskio ir kitų kolektyvų parengtas programas.

Lauks malonios staigmenos

Kad renginio laukimas neprailgtų, atvykusieji anksčiau bus kviečiami užeiti vidun ir įsiamžinti jau veikiančiame kalėdiniame namelyje. Akylesni lankytojai jame nesunkiai pastebės jiems skirtus siurprizus.

Renginiui artėjant prie atomazgos, grįžtant į maršruto pradžią, prie kalėdinio namelio sustoti vilios iš jo sklindantis gardžių karštų vaflių bei kalėdinio punšo aromatas. Vaflius namelyje keps amatininkai, atsivežę savo šimtametes krosnis.

Žvejų rūmų kiemą jau puošia kalėdinė eglė, kuria lankytojai galės pasigrožėti šventinių renginių metu iki pat Trijų Karalių. Šiemet Žvejų rūmai įgyvendino tvarios kalėdinės eglės idėją. Kompozicija sukurta, panaudojus buvusias dekoracijas. Ji padabinta kubais su visų kolektyvų pavadinimais.

Nemokamas šventinis renginys „2024 žingsniai aplink Žvejų rūmus“ vyks trečiadienį, gruodžio 20 d., nuo 19 val.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Savivaldybė nori pirkti Žvejų rūmų sportinę dalį

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Andrius Žukas sudarė nekilnojamojo turto pirkimo komisiją dėl negyvenamųjų patalpų Taikos pr. 70 pirkimo neskelbiamų derybų būdu. ...
2024-07-01
Skaityti daugiau

Kultūra

Į Šimtmečio Lietuvos dainų šventės programą įsilies ir klaipėdiečiai

Savaitgalį startuos Šimtmečio Lietuvos dainų šventė. Jos dalyviai šeštadienį pagerbs Kauną, prieš 100 metų – Lietuvos laikinąją sostinę, davusią pradžią ...
2024-06-28
Skaityti daugiau

Miestas

Žuvies dienų kepsnys pripažintas Lietuvos rekordu

Agentūra „Rekordų akademija“, įvertinusi pateiktą vaizdo medžiagą ir stebėtojų liudijimus, įregistravo gegužės 19-ąją Klaipėdoje pasiektą rekordą. Žvejų rūmų drauge su ...
2024-06-26
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This