Prezidentas: „Lietuvos sienos saugomos patikimai“

Politika

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį su komanda dirbo Šilutėje. Susitikimo su Šilutės rajono savivaldybės meru Vytautu Laurinaičiu ir savivaldybės vadovais prezidentas aptarė sveikatos priežiūros paslaugas rajone, švietimo situaciją, įtraukiojo ugdymo organizavimą, socialinio būsto programos principus, polderių ir pylimų sistemos finansavimą, kitus aktualius regiono klausimus.

Roberto Dačkaus (Prezidentūra) nuotrf

Šalies vadovas pabrėžė, kad pagrindinis tikslas pertvarkant švietimo įstaigas turėtų būti ugdymo kokybės standarto užtikrinimas visiems šalies mokiniams, kad ir kur jie gyventų.

Šilutėje šalies vadovas susitiko su Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadu Rustamu Liubajevu ir Pagėgių rinktinės vadu Rimantu Timinskiu. Susitikime buvo aptarti iššūkiai saugant valstybės sieną, ypač sienos ruožus, kurie eina vandenimis ir teritorine jūra, valstybės institucijų veikla užkardant organizuotą neteisėtų migrantų gabenimą į ir per Lietuvą.

Prezidentas pažymėjo, kad valstybės siena saugoma patikimai, stebėjimo ir reagavimo sistemos veikia efektyviai.

„Mūsų valstybės sienos apsaugos pareigūnai žino, ką daro. Deja, geopolitinė situacija regione tebėra įtempta, todėl turime būti pasirengę užkardyti galimus nelegalios migracijos srautus ir ateityje. Kovodama su nelegalia migracija Lietuva yra sukaupusi vertingos patirties, kuria gali pasidalinti su kitomis tuos pačius iššūkius patiriančiomis Europos Sąjungos šalimis. Puikiai suprantame, šalia kokio kaimyno gyvename, todėl, deja, nors šiuo metu padėtis ties mūsų sienomis grėsmės nekelia, nusiraminti negalime“, – sakė prezidentas.

Pilietiškumo pamokoje su Šilutės pirmosios gimnazijos ir Vydūno gimnazijos moksleiviais šalies vadovas diskutavo tema „Valstybė, demokratija ir aš“. Gimnazistų iniciatyva, be kitų temų, diskusijoje buvo aptarta ir visuotinė karo prievolė. Darbo dienos pabaigoje prezidentas su pirmąja ponia susitiks su Šilutės rajono bendruomene.

1 Comment

  1. ą

    Lietuvoje tokio puikaus žmogaus valstybės Prezideto pareigose dar nėra buvę. Tai išsilavinęs, taktiškas, tolerantiškas, mandagus ir kultūringas žmogus. Žmogų išklausys, ramiai pakalbės, pasitars … Labai gerbiamas ir Lietuvoje ir užsienio valstybių lygyje. Ypatingai rimta, konkreti, stipri ir visiems suprantama Prezidento vedama Užsienio politika… Lietuva turi puikų Valstybės Vadovą !

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Virtualioje platformoje ragina užduoti klausimus kandidatams į prezidentus

Iki prezidento rinkimų likus mažiau nei mėnesiui, politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“ nuo antradienio gyventojus kviečia šalies vadovo posto ...
2024-04-16
Skaityti daugiau

ELTA

Likus mažiau nei mėnesiui iki prezidento rinkimų – pokyčiai reitingų lentelėje

Iki šalies vadovo rinkimų likus mažiau nei mėnesiui, reitingų lentelėje – pokyčiai, vertinant kandidatų į prezidentus lyderius. Kaip rodo naujausia ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Orai

Pirmoji balandžio dekada - šilčiausia per visą stebėjimų istoriją

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, balandžio pirmasis dešimtadienis buvo rekordiškai šiltas. Dekados vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 10,4 °C (teigiama 5,6° ...
2024-04-12
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This