Respublikinė Klaipėdos ligoninė vėl planuoja plėtrą

Svarbu, Sveikata

„Papildomos automobilių stovėjimo vietos neprojektuojamos, nes nenumatoma kaip nors plėsti ligoninės veiklos”, – rašoma naujai pateiktuose pasiūlymuose dėl Respublikinė Klaipėdos ligoninės rekonstravimo.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Istorinėje uostamiesčio dalyje įsikūrusi ligoninė ir jos klientai nuolat skundžiasi dėl itin didelio parkavimo vietų trūkumo. Šis deficitas itin padidėjo po palyginti neseniai baigtos rekonstrukcijos pagal 2009-2010 metais parengtą rekonstrukcijos projektą.

Jau anuomet rengiant patanatominio pastato rekonstrukcijos projektą buvo svarstoma galimybė sujungti ligoninės korpusus tilteliu, tačiau šios minties atsisakyta dėl lėšų trūkumo. Bet ši problema tuomet esą nebuvo dar „tokia aktuali, nes nebuvo pastatytas 7 aukštų naujasis ligoninės korpusas”. 

Projektuotojų vizualizacija

Tačiau šiuo metu vėl grįžta prie sumanymo įrengti jungtį tarp patanatominio pastato ir maisto bloko pastato. Numatomos naujos rekonstrukcijos tikslas – „ne plėsti, o gerinti esamą ligonių aptarnavimo kokybę atsižvelgiant į pasikeitusių higienos normų reikalavimus”, rašoma paskelbtuose dokumentuose. 

Ligoninės detaliajame plane numatyta užstatymo zona yra dalinai užstatyta, o naujuose projektiniuose pasiūlymuose, kuriuos parengė UAB  „Archko”, numatoma statyti priestatą kitoje zonoje nei nurodyta detaliajame plane. Todėl reikalinga rengti detaliojo plano užstatymo zonų koregavimą supaprastinta tvarka.  

Naująją jungtį siūloma įrengti trečiame aukšte, dėl to rekonstruojant maisto bloko pastato dalį, „nes nesutampa šių pastatų trečio aukšto grindų lygiai”.  Prie ligoninės pastato, kur yra įrengtos reanimacijos ir operacinės palatos, siūloma statyti priestatą, kuris kartu su naująja jungtimi nuo patanatominio pastato apjungtų visus esamus ligoninės korpusus ir sudarytų galimybę judėti ratu, „supaprastintų logistiką tarp korpusų”. Priestatą pirmame aukšte siūloma statyti ant kolonų, kad netrukdytų ligoninės transportui privažiuoti prie vidinių korpusų.

Projektuotojų vizualizacija

Priestate atsiradusį papildomą plotą numatoma panaudoti reanimacijos ir operacinių patalpų erdvėms, kad jos būtų pritaikytos šiuo metu galiojantiems reikalavimams. Įrengiant priestatą reikės pertvarkyti esamą ligoninės laiptinę, ją įrengiant veidrodiškai nei kad dabar yra.

Numatomi pastatų aukščiai prisiderinami prie esamų pastatų, kad nebūtų nereikalingų laiptų ar pandusų tarp esamų korpusų. Fasadų apdailai siūloma naudoti šiuolaikiškas ilgaamžes medžiagas, prisiderinant prie esamų korpusų apdailos. Fasaduose dominuotų stiklas ir natūralių spalvų plytelės.

Projektuotojų vizualizacija

Galiojančiame ligoninės detaliajame plane įvažiavimas į sklypą yra numatytas iš Salomėjos Nėries gatvės. Pagal numatomus projektinius sprendinius eismo judėjimas nei sklype, nei už jo ribų nekeičiamas.

INFORMACIJA

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima iki sausio 11 d. Turgaus a. 27, Klaipėdoje, darbo dienomis 8-17 val., tel. 8 686 06110 arba internetinėje svetainėje www.klaipeda.lt/pp 

Pasiūlymus galima teikti iki raštu iki sausio 11 d. raštu adresu UAB „Archko“, Turgaus a. 27, LT-91246 Klaipėda arba el. p. stanislovas@archko.lt

Viešas susirinkimas vyks sausio 12 d., 15 val., nuotoliniu būdu.

6 Comments

 1. Eli

  Patanatominio, tikio jau nėra. Yra patologijos skyrius gerbimas rašytojau

  Reply
  • akadministratorius

   Šią pastabą reikėtų adresuoti projektuotojams – būtent taip jie rašo savo dokumente, kurį viešina.

 2. Anonimas

  Super įstaiga!!!

  Reply
 3. Paslaptis

  Reikia plėsti ligoninė ir reikia plėsti paslaugų kiekį dar prie ligoninės reikia pastatyti 8 aukštu poliklinika dėl to kad miestas plečiasi žmonių daugėja ir daugės tad reikia žiurėti į ateitį

  Reply
 4. ziggy

  Pagarba didziausia. Vienintele mormali gyd.istaiga. Klp.

  Reply
  • Tikra tiesa

   Vienintelė !

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Sveikata

Seniūnaitei atsirūgo bandymas atnaujinti bylą prieš buvusį darbdavį

Brožynų seniūnaitė Irena Gailiutė nesėkmingai bandė atnaujinti dar 2022 metais pralaimėtą bylą dėl jos atleidimo iš Respublikinės Klaipėdos ligoninės. Vietoje ...
2024-02-22
Skaityti daugiau

Sveikata

Mirė Daiva Grigutienė

Respublikinė Klaipėdos ligoninė praneša, jog netikėtai mirė šios įstaigos Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vyresnioji slaugytoja Daiva Grigutienė. Jai buvo ...
2024-01-05
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Grasino susprogdinti ligoninę

Policija pranešė, kad antradienio vakarą, apie 22 val., į Respublikinės Klaipėdos ligoninės priėmimo skyrių paskambinęs asmuo pareiškė, kad po dviejų ...
2023-12-13
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This