Klaipėdos ir Kretingos rajonuose vėl kyla upių lygis

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-12-22

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja, kad gruodžio 23 d., remiantis hidrologinio modelio duomenimis, Minijoje ties Kartena gali būti pasiektas stichinis vandens lygis. Tuo metu Klaipėdos rajono savivaldybė praneša, kad kyla Minijos upės lygis. Taip pat kyla ir Dangės upės lygis ties Purmaliais.

Penktadienio 13.30 val. duomenimis, vandens lygis Minijoje ties Kartena siekė 494 cm, stichinis – 520 cm (nuo ryto vandens lygis pakilo 7 cm). Vandens lygis Akmenoje (Dangėje) ties Kretinga 13.30 val. siekė 383 cm, stichinis – 420 cm (nuo ryto vandens lygis pakilo 11 cm).

Priekulės seniūnijoje jau yra apsemtų kelių, viešųjų erdvių, kai kur iki daugiabučių liko vos keletas metrų, o pats upės vandens lygis artėja prie stichinio. Klaipėdos rajono savivaldybė tikina, kad situacija atidžiai stebima tiek jos ekstremaliųjų situacijų operacijų centro, tiek atsakingų tarnybų. Žadama, kad jei prireiks, pagalba gyventojams bus teikiama ir per šventes.

Šiuo metu vandens lygis Minijos upėje ties Priekule siekia 555 cm, iki stichinio lygmens trūksta 5 cm, tačiau pats vanduo kyla lėtai – mažiau nei 1 cm per valandą. Iki Lankupių šliuzo viršaus trūksta dar apie 40 centimetrų, atvertos galerijos, tad situacija čia esą kontroliuojama. Iki pylimų viršaus trūksta dar apie 180 cm, tad kol kas grėsmės, jog jie bus pralaužti – nėra.

Dėl kylančio vandens Priekulės seniūnijoje apsemtas rajoninio kelio Dituva–Priekulė–Dreižiai ruožas Luko Priekulio gatvėje ties Piktvardės upeliu, taip pat rajoninis kelias link Šilutės – Priekulė–Stragnai II. Apsemti ir vietinės reikšmės kelių ruožai – Šilų ir Protnešių gatvės Būdviečių kaime, Lankų gatvė Voveriškių kaime. Taip pat ir viešosios erdvės – Priekulės Vingio parkas, prieigos prie Vymerio tilto.

Teigiama, kad Sendvario seniūnijoje situacija geresnė nei per pirmąjį potvynį. Purmaliuose ties pylimu sodininkų bendrija „Pakrantė“ nuo penktadienio ryto pastatė siurblį, pumpuojantį vandenį.

Savivaldybės gyventojų prašoma pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu, o esant kritinei situacijai, kai reikalinga evakuacija, skambinti Bendruoju pagalbos centro telefonu 112.

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Iš Minijos ištrauktas žmogaus kūnas

Klaipėdos rajone šeštadienį Minijos upėje rastas ir iš jos ištrauktas žmogaus kūnas. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriaus ...
2024-06-15
Skaityti daugiau

Verslas

Dalis „Iki“ parduotuvių pajūryje dirbs ilgiau

Nuo birželio 1-osios kai kurios „Iki“ parduotuvės duris atvers anksčiau ir dirbs ilgiau. „Kiekvieną vasarą parduotuvėse keičiasi ne tik lankytojų ...
2024-05-30
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Neramu ir Dangėje, ir Pilies uostelyje 

Uostamiesčio savivaldybės Klaipėdos jūrinių reikalų darbo grupė antradienį gilinosi ir į buriuotojų godas dėl situacijos Pilies uostelyje, ir į vis ...
2024-05-08
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This