Klaipėdos uoste veikla nesustos net ir per šventes (1)

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-12-22

Iki didžiųjų metų švenčių liko vos kelios dienos. Skubėjimą baigti paskutinius darbus tuoj pakeis ramybė šeimose susėdus prie bendro šventinio stalo. Įvairios įmonės, įstaigos, prekybos centrai netrukus trumpam užsivers, tačiau darbas Klaipėdos uoste nesustos. Net ir šventiniu laikotarpiu uosto akvatorija plaukios krovą vykdantys laivai, o daugumos įmonių darbuotojai užtikrins, kad atvykę laivai, geležinkelio vagonai ar sunkvežimiai nepatirtų prastovų ir būtų pakrauti ar iškrauti su krovinių siuntėjais bei gavėjais suderintu laiku.

„Klaipėdos uostas – didelės logistinės grandinės dalis, kurioje visi procesai vyksta pagal grafiką. Vieni kroviniai čia atkeliauja laivais, kiti atrieda keliais ar geležinkeliu, lygiai taip pat jie ir iškeliauja iš uosto. Prekybiniai ryšiai Klaipėdos uostą sieja su maždaug 70-čia pasaulio valstybių, tad, siekdamas būti konkurencingu, uostas privalo užtikrinti nenutrūkstamus procesus. Laivai, kurių atvykimo grafikai sutaps su šventėmis, į uostą tikrai bus priimti. Nors keletas įmonių yra priėmusios sprendimą per šventes nedirbti, likusi dalis per šventes darbą tęs kaip įprasta ir uosto veikla nesustos“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Kad laivybos kanalu saugiai ir nenutrūkstamai kursuotų laivai, procesus užtikrina Klaipėdos valstybinio jūsų uosto direkcijos Laivų eismo tarnyba. Artėjančias šventes čia dirbantys darbuotojai ir laivus į uostą padedantys įvesti ir iš jo išvesti locmanai dirbs pamainomis taip užtikrindami nenutrūkstamus procesus, susijusius su laivyba.

„Kai kurie laivai tarp skirtingų uostų plaukia pagal grafiką, tad jų darbas vyks įprastine tvarka, kiti skubės prie krantinių, kad šventiniu periodu, jei terminalas ir nedirbs, įgula galėtų apsilankyti mieste. Treti kaip tik stengsis baigti krovos operacijas ir pabėgti į jūrą, kad ten sutiktų šventes. Tad dėl skirtingo darbų intensyvumo šventinis periodas kiekvienais metais būna vis kitoks, tačiau darbo Laivų eismo tarnybai visuomet yra“, – sako Laivų eismo tarnybos vadovas-vyriausiasis locmanas Rimvydas Eitutis.

Į Klaipėdos uostą per šventes atplaukusius laivus prie krantinių priims ir nenutrūkstamą darbą uosto terminaluose užtikrins energetinių krovinių krova užsiimanti įmonė „Klaipėdos nafta”, birių ir skystų krovinių krovoje besispecializuojanti Klaipėdos uosto įmonė „Bega“. Į ją per visas tris šventines dienas ateis apie 60 procentų pamainomis dirbsiančių darbuotojų.

„Pamainų personalą sudaro dokininkai, kurie tiesiogiai vykdo krovos darbus valdydami techniką bei technologijas, t. y. kranus, autokrautuvus, laivų krautuvus, juostinius transporterius, konvejerius, vamzdynų sistemas, įvairaus tipo svėrimo įrenginius, geležinkelio vagonų bei autotransporto iškovimo ir pakrovimo stotis ir kt. Taip pat šventes darbe sutiks apsaugos bei geležinkelio tarnybų darbuotojus, kiekviena pamaina turi ir savo dispečerius, budinčius elektrikus, mechanikus, šaltkalvius, kurie operatyviai reaguoja esant technikos ar technologijų sutrikimams. Darbuotojų buitinėse patalpose visuomet budi personalas, kuris ne tik užtikrina patalpų švarą ir tvarką, bet ir pietų ar naktipiečių metu įpila kolegoms karštos sriubos, kurios tiekimą šaltuoju metu laiku įmonės „Bega“ darbuotojams užtikrina kompanija“, – sako įmonės vadovas Laimonas Rimkus.

Pietinėje uosto dalyje esančioje Malkų įlankoje įsikūrusios Klaipėdos krovinių terminalo grupės įmonės darbą per šventes organizuos skirtingai: „Klaipėdos konteinerių terminalas“ dirbs įprastu grafiku, o „Malkų įlankos terminalas“ šventiniu periodu ketina nedirbti, tačiau atliepiant klientų poreikius, yra sudarę vadinamąją budinčią komandą, kuri esant poreikiui atvyks į terminalą ir užtikrins krovos paslaugų teikimą. Kita Klaipėdos uoste konteinerių krovą vykdanti įmonė „Klaipėdos Smeltė“ dvi iš šventinių dienų planuoja nedirbti.

„Manytume, kad socialiai atsakinga ir jautru suteikti galimybę tiek terminalo darbuotojams, tiek laivų komandoms svarbiausių švenčių metu bent trumpam atsikvėpti, susitelkti ties dalykais, kurie svarbesni nei svarbūs, pabūti kartu su šeimomis, jei tai įmanoma. Tačiau susiklosčius ypatingoms aplinkybėms ir su sąlyga, kad rastume pakankamai darbuotojų-savanorių, kurie pageidautų dirbti užuot šventę, laivus krautume be sustojimo“, – teigia įmonės vadovas Rimantas Juška.

Be krovos įmonių, Klaipėdos uoste veikia laivų statybos ir remonto pramonė. Tai itin svarbi uosto veiklos dalis, čia statomi ir remontuojami laivai, kurie iškeliauja užsakovams visame pasaulyje. Ši pramonės šaka taip pat yra vienas didžiausių uosto darbdavių, įmonėse dirba apie 2 tūkstančiai darbuotojų. AB „Vakarų laivų gamykla” (VLG) įmonių grupė skaičiuoja, kad šventiniu laikotarpiu nenutrūkstamą darbą užtikrins apie 25 procentus darbuotojų: laivų statytojai, projektuotojai, elektrikai, vamzdynų montuotojai, laivų remontininkai ir kiti.

„Mūsų įmonė veikia 24 valandas per parą septynias dienas per savaitę, ir šventinis laikotarpis nėra išimtis, nors pajėgumai ir mažesni. Užtikriname visų savo veiklų darbą: statome ir remontuojame laivus, vykdome krovą, gaminame dideles ir sudėtingas metalo konstrukcijas bei įrenginius, agentuojame, aprūpiname laivus bei esame pasiruošę suteikti visas paslaugas, kurių gali prireikti užsakovams. Nenutrūkstamą darbą pavyksta užtikrinti mūsų gausios ir profesionalios komandos dėka, ir kiekvienam jos nariui tariu ačiū už kasdienį sunkų darbą ypatingai šventinio laikotarpio metu“, – dėkojo VLG įmonių grupės generalinis direktorius Arnoldas Šileika.

Prieš dvejus su puse metų Klaipėdos uosto kapitono pareigas pradėjęs eiti Vladas Motiejūnas per savo, kaip jūreivio, karjerą dirbo sausakrūviuose laivuose, keltuose, ro-ro bei konteineriniuose laivuose. Per 27 darbo jūroje metus V. Motiejūnui didžiąsias metų šventes ne su šeima, o kolegomis laive teko praleisti ne kartą.

„Visos įmonės, kuriose dirbau, skirdavo papildomų lėšų šventiniam stalui, taip pat visada atsiųsdavo dovanėles įgulai. Šventėms ruošdavomės iš anksto, prieš kokius du mėnesius, kad reikalingi produktai būtų pristatyti laiku. Jei reisas būdavo į JAV ar Kanados uostus lapkričio ar gruodžio mėnesį, iš Jūreivių misijos gaudavome dovanėles, kurias paruošdavo mokiniai, kiekvienam įgulos nariui. Pati Kalėdų šventė laive išskirtinė tuo, kad ji būdavo turtingesnė savo patiekalais: nuo gardesnės žuvies, mėsos iki desertų. Koks bus vaišių stalas labai priklausydavo nuo to, kokius produktus pavykdavo užsakyti ir, žinoma, nuo virėjo sugebėjimų. Stengdavomės, kiek tai leisdavo aplinkybės, kad visa įgula susėstų prie vieno stalo ir taip pajaustų šventinę nuotaiką. Laive visuomet pasipuošdavome Kalėdinę eglutę“, – jūreiviškais prisiminimais dalijasi Klaipėdos uosto kapitonas Vladas Motiejūnas.

INFORMACIJA

Iš viso Klaipėdos uoste dirba 14 stambių krovos, laivų remonto ir statybos kompanijų, teikiamos visos su jūros verslu ir krovinių apdorojimu susijusios paslaugos. Per visas laukiančias šventines dienas į darbą pamainomis ateis ne vienas šimtas darbuotojų, kurie pasitiks laivais su kroviniu atplaukiančias įgulas ir kartu užtikrins nenutrūkstamą Klaipėdos uosto veiklą.

Žymos: | | | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Klaipėdos uoste veikla nesustos net ir per šventes” komentarų : 1

  1. Blaivus parašė:

    Kazkas meluoja apsitriesdamas – ar žurnalistas nuo sofos arba musu uosto kieti specialistai… Pries sventes issiusti pranesimai interesantams, kad nedirbs kompanijos ir darykit ka norit, su kuo norit ir kaip norit.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

Įteikė penkis „Albatrosus“

Smiltynėje prie paminklo „Albatrosas“ penktadienio popietę įteikti taip pat pavadinti jūriniai apdovanojimai. Šįkart jais įvertinti tapytojas Edvardas Malinauskas, jūrų kapitonas ...
2024-05-17
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Iš pietinio uosto per 25 metus tikisi 7 mlrd. eurų naudos

„Atlikta projekto rinkos studija rodo didelį potencialą konteinerių veiklos vystymui ir žaliosios ekonomikos verslams: vandenilio ir jo produktų eksporto terminalui, ...
2024-05-17
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Apdovanos nusipelniusius jūrinei kultūrai

Artėjant Europos jūros dienai, gegužės 17-ąją, penktadienį, 14 val., Smiltynėje prie paminklo „Albatrosas“ bus apdovanoti reikšmingiausių praėjusių kalendorinių metų darbų ...
2024-05-08
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This