Prieš šventes – geros žinios „Jakų melagiui” (6)

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2023-12-22

Dėl Jakuose su statybiniais brokais klaipėdiečių šeimai parduoto namo ir vengimo juos ištaisyti „Jakų melagio” pravardę užsidirbęs Arūnas Einingis penktadienį sulaukė jam palankaus pirmos instancijos teismo sprendimo baudžiamojoje byloje.

Arūnas Einingis. Martyno Vainoriaus nuotr.

Ir „Atvira Klaipėda”, ir kitos žiniasklaidos priemonės ne kartą buvo rašiusios apie klaipėdiečių Vaineikių šeimos vargus, kuriuos ji patyrė iš A. Einingio 2007-aisiais įsigijusi naujos statybos namą Jakuose. Po penkerius metus trukusio bylinėjimosi Vaineikiams teismai galiausiai priteisė beveik 41 tūkst. eurų žalos atlyginimo ir bylinėjimosi išlaidas. Susidūrusi su tokiomis ilgai trunkančiomis teisybės paieškomis buvusi žurnalistė Natalija Mogučaja-Vaineikienė bandė kovoti ir viešumu – žinias apie savo istoriją bei jos herojus skelbė specialiai sukurtame internetiniame puslapyje „Jakų melagis”.

Į teismą 1973 m. gimusiam A. Einingiui šį pavasarį teko atkeliauti dėl to, kad jis tapo kaltinamuoju baudžiamojoje byloje. Vyras buvo kaltinamas neteisėtai rinkęs informaciją apie vienos moters privatų gyvenimą. Nukentėjusioji Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmams buvo pateikusi ir civilinį ieškinį.

Bylą nagrinėjusi teisėja Violeta Olcvikienė jau pirmo posėdžio metu patenkino A. Einingio advokato, buvusio Klaipėdos apygardos prokuroro Aivaro Velučio prašymą rengti uždarus teismo posėdžius, nes esą bus nagrinėjamos aplinkybės, susijusios su privačiu gyvenimu ir tai neturėtų būti nušviečiama spaudoje. Ši byla, anot eksprokuroro, nėra visuomeninės reikšmės.

Nors tiek kaltinamą byloje palaikiusi prokurorė Rūta Girgždutaitienė, tiek pačios nukentėjusios teisininkas nematė tam pagrindo ir laikėsi pozicijos, kad viešumas turėtų veikti kaip prevencija, teisėja nusprendė, jog posėdžiai turi būti uždari, tad visuomenė jau gali sužinoti tik rezoliucinę nuosprendžio dalį.

„Kaltinamasis irgi turi teisę į privatų gyvenimą”, – taip savo sprendimą tada motyvavo teisėja.

Penktadienį ji paskelbė nuosprendį, kuriame konstatuojama, jog A. Einingis nepadarė jam inkriminuotos nusikalstamos veiklos. Dėl to buvo paliktas nenagrinėtas ir nuketėjusiosios civilinis ieškinys. Iš jos A. Einingiui priteista 1400 eurų bylinėjimosi išlaidų.

Nuosprendžio paskelbimo išklausyti neatvyko nei kaltinamuoju buvęs vyras, nei nukentėjusioji. Jis dar gali būti skundžiamas apygardos teismui. Jei nuosprendis nebus skundžiamas ir įsigalios, A. Einingiui bus panaikinta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti – ir bus grąžintas paimtas mobilusis telefonas.

Žymos: | | | |

Komentarai (6):

Atsakymai į “Prieš šventes – geros žinios „Jakų melagiui””: 6

 1. Kas pasakė miau??? parašė:

  Dar viena barakuda bandė pasipelnyti??Bet teks už tai pačiai apsimokėti????

 2. Vilius parašė:

  Vikšras pamokėjo pinigų matomai,iškrypėlis padengė savo nusikaltimą ,lengvai manau papirko pigią nekompetetingą teisėją.

 3. Galimai Gandonas parašė:

  Nilas, tai debilas, galimai gandonas Arunas,
  Galimai gandono liekana teiseja, prieme sprendima del galimai gandono liekanos likimo, kol kas…..

 4. Ricis parašė:

  Jeigu perki arklį-pasižūrėk,kad be ragų būtų,o tai parsivesti ožį….

 5. Ne lyberalas parašė:

  Vagis ir sukcius turi sedeti kalejime . Kitaip nebuna.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Mušeikos išsukimo istorija dar nesibaigė tik prokurorei

Istorija, kai buvo šiurkščiai pažeistos teisės normos ir vienas mušeika būtų išsisukęs nuo baudžiamosios atsakomybės, jei ne paties jo kvailumas, ...
2024-05-24
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Nuteistas klaipėdietis, slapta filmavęs baro ir kavinės tualetuose

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų baudžiamuoju įsakymu anksčiau neteistas klaipėdietis nuteistas už tai, kad pagamino ir laikė pornografiją bei ...
2024-04-26
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Mušeikos išsukimo istorija: pasekmių gali sulaukti ir teisėja

Istorija, kai Klaipėdos prokurorės ir teisėjos sprendimų dėka buvo šiurkščiai pažeistos teisės normos ir mušeika būtų išsisukęs nuo baudžiamosios atsakomybės, ...
2024-02-19
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This