Dangės bendruomenės projektinės veiklos pasitvirtino su kaupu

Mums rašo

Liudvika Kuzminčiūtė, Dangės bendruomenės pirmininkė
2023-12-23

Komentarų: 1

Šiais metais bendruomenės projektas „Visi mes galime daugiau“, remiamas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM), jau baigėsi. Kaip ir III šių metų ketvirtį veiklų būta daug ir įvairių.

Daug susidomėjimo sulaukė jau ne pirmus metus vaikams pravedamas tapybos užsiėmimas vaikams. Puiki pedagogė Aurelija Valutytė Slavinskienė moka taktiškai paaiškinti, paskatinti. Stebėjau kaip vaikai džiaugėsi savo darbais.

Turėjome du tapybos ant šilko užsiėmimus suaugusiems. Jie vyko nuostabioje dailininkės Dalios Čistovaitės studijoje. Užsiėmimų trukmė – 3 valandos, bet jos neprailgdavo, pralėkdavo kaip akimirka. Tokių užsiėmimų reikia ne tik mūsų bendruomenės nariams, bet ir kiekvienam, norinčiam pasinerti į tai kas atrodo ne jo, bet padeda pamiršti problemas ir suteikia galimybę pabūti ir bendrauti kartu realiu režimu, o ne online.

Turėjome 9 paskaitų ciklą „Pozityvus auklėjimas kiekvienai dienai“. Tai mokymai pagal VO „Gelbėkit vaikus“ programą. Užsiėmimų tikslas – suteikti Dangės bendruomenės tėvams reikalingą paramą kaip auklėti vaikus pozityviais metodais, kuriant sveikus santykius šeimoje. Dabartiniai tėvai dažnai siekdami ugdyti savarankišką vaiką maišo sąvokas laisvė ir savivalė. Labai svarbu su šiluma suteikti vaikams struktūrą, o susierzinus suvokti kylančio pykčio priežastis ir ieškoti sprendimų, kurie padeda vaikui užaugti brandžia asmenybe. Tėvai sprendė daug užduočių, kurios padėjo labai aiškiai suvokti ilgalaikes fizinių bausmių pasekmes vaikams bei pasitikėjimo, prieraišumo ir pagarbaus bendravimo naudą vaiko vystymuisi. Programoje dalyvavau kartu su kitais tėvais. Prasminga ir naudinga programa, o projekto partnerio VšĮ „Liberi“ lektorės Vilija ir Onutė užsiėmimų metu įnešdavo daug pozityvo sukurdamos aplinką, palankią bendravimui, atviravimui. Užsiėmimų metu tėvai dalijosi savo patirtimi, problemomis, kurias bandėme spręsti kartu su lektorėmis.

Teatrologė Salomėja Burneikaitė pravedė 3 edukacinius užsiėmimus „Pasaka šnabžda mano gyvenimą“. Dalyviai – senjorai ir jaunimas. O kiek naujo apie vienas kitą tenka sužinoti užsiėmimų metu.

Vytauto Didžiojo gimnazijoje pravedėme fotografijų konkursą „Mano seneliai ir aš“. Kokių šiltų kelių kartų nuotraukų sulaukėme. Organizuojant tokį konkursą turėjome tikslą parodyti, kad kartų ryšys yra, jis ne formalus, bet šiltas, nuoširdus.

Keturiems bendruomenės ir Carito senjorams pravedėme fotosesiją, kurios metu linksmai bendravome, juokavome. Fotosesijai pasibaigus nuostabias jos nuotraukas įteikėme fotosesijos dalyviams. Nuotraukos buvo tokios nuostabios, kad jos dalyviai netikėjo, kad jose mato save.

Dar praėjusiais metai vykdant projektą „Mūsų jėga – vienybė“, kraštovaizdžio architektė Viktorija Jonutė sukūrė Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos teritorijos sutvarkymo projektą ir šiemet tęsdami praėjusių metų gimnazijos sutvarkymo projekto įgyvendinimą S. Daukanto g. pasodinome ąžuolus ir vyšnaites.

Projekto įgyvendinimui reikalingos didelės investicijos, bet mes kaip bendruomenė vykdydami SADM remiamus projektus „Skatinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ stengsimės prisidėti puošdami aplinką, prižiūrėdami jau pasodintus medelius.

Projekto vykdymo laikotarpiu turėjome su valdžios atstovais tris susitikimus bendruomenei ir miestui aktualiais klausimais, tais pačiais klausimais konsultavomės su teisininku.

Projekto veiklų sąraše buvo ir penki kompiuteriniai užsiėmimai, kurių metu buvo atsakinėjama į dalyvių klausimus, rengiamos užduotys.

Visai bendruomenės šeimai buvo surengta sporto šventė. Jos metu vaikams pravestos estafetės, jogos užsiėmimai, drąsiems teko stovėti ir gulėti ant vinių.

Paprastai visos projekto veiklos baigiasi metų pabaigoje, kai gatvėse ir namuose jau jaučiamas šventinis Kalėdų šurmulys. Mūsų projektinės veiklos pasitvirtino su kaupu, nes pritraukė daugiau bendruomenės narių, daro juos iniciatyvesnius.

Linkiu Dangės bendruomenės nariams, projekto partneriams, miesto bendruomenei jaukių Šventų Kalėdų ir Naujųjų metų!

1 Comment

  1. Dalyvė

    Vertingos ir gilios patirtys, kad jaunimas prie pasakų lietėsi kartu su senoliais. Išmintingai buvo sugalvota!

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Arvydas Vaitkus - medkirtys!*

„Prieš ką kovoja Klaipėdos miesto valdžia? Ko labiausiai nekenčia? Istorinio ikisovietinio paveldo. Medžių. Gyventojų. Šiandienos renginys – susidorojimas su Donelaičio ...
2024-03-12
Skaityti daugiau

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija, Svarbu

Vasario 16-oji tarpukario Klaipėdoje: nuo alučio iki apspjaudomų trispalvių

Klaipėdos kraštas, 1923-iaisiais tapęs Lietuvos dalimi, praturtėjo nauja švente – Vasario 16-osios minėjimais. Iš tarpukario Klaipėdos spaudos matyti, kad neatsiejama ...
2024-02-16
Skaityti daugiau

Švietimas

Gimnazistams pristatė parodą „Trys Vasario 16-osios prasmės"

Ketvirtadienį, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos bendruomenei pristatyta Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institute ...
2024-02-15
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This