Į 2024-uosius Klaipėda žengs su pigesne šiluma

Svarbu, Verslas

Uostamiesčiui ir Gargždams centralizuotą šilumą tiekiančios bendrovės „Klaipėdos energija” valdybos sprendimu 2024-ųjų sausiui patvirtintas 7,49 ct/kWh tarifas. Jis yra 16,6 proc. mažesnis nei galiojęs šį sausį (8,98 ct/kWh). Šis pokytis beveik atitinka nepriklausomų šilumos gamintojų (NŠG) tarifų sumažėjimą.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Lyginant su gruodžiu šiluma sausį pabrangs 7,6 proc. – šio mėnesio sąskaitose bus 6,96 ct/kWh tarifas.

Tiesa, sausį už klaipėdiečius tarp didžiųjų šalies miestų brangiau už šilumą mokės tik vilniečiai – sostinėje galios 7,61 ct/kWh tarifas. Šiauliuose kaina siekia 6,74 ct/kWh, Kaune – 6,9 ct/kWh, Panevėžyje – 6,96 ct/kWh.

„Klaipėdos energijos“ nustatytas tarifas yra netoli šalies vidurkio, kuris, anot Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos, sausį sieks 7,57 ct/kWh. Uostamiesčio energetikai nepatenka į pigiausią šilumą tiekiančių šalies įmonių dešimtuką – yra 12-oje vietoje. Pigiausiai šildytis atsieina uteniškiams (5,88 ct/kWh), brangiausiai moka „Nemenčinės komunalininko“ klientai – 12,43 ct/kWh.

Tarp nepriklausomų uostamiesčio šilumos gamintojų (NŠG) mažiausią tarifą – 3,65 ct/kWh – sausį pasiūlė atliekas deginanti „Gren Klaipėda”. Tiesa, už tokią kainą ji parduos tik šiek tiek daugiau nei 13 proc. savo pagamintos šilumos. Likusią dalį ji parduos už gerokai didesnį tarifą – 4,98 ct/kWh.

Brangiausia šiluma tarp NŠG tradiciškai yra tiekiama iš pačios „Klaipėdos energijos” biokuro katilų – ji šįkart įkainota 5,19 ct/kWh.

Per metus vidutinis uostamiesčio NŠG tarifas sumažėjo 16,42 proc. – nuo 5,6 iki 4,68 ct/kWh.

1 Comment

  1. A. Smaguris

    Kol energijos valdyboje sėdės už korupciją Vaitkaus nubaustas ar nenubaustas savivaldybės darbuotojas tol kaina bus viena brangiausiu Lietuvoje! Klaipėdiečiai turi mokėti už smagurio remontuojamas auto ir kitus pageidavimus!

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Orai

Šilumos dar teks palaukti

Pirmoji balandžio mėnesio pusė buvo drėgnesnė už normą, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba. Daugiausia kritulių teko šiaurės rytiniams rajonams, ypač per ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

Verslas

Kovą - mažesnės sąskaitos už šildymą

AB „Klaipėdos energija“ skelbia jau paruošusi sąskaitas už kovo mėnesio šildymą, kurių dalis jau pasiekė uostamiesčio ir rajono gyventojus. Šių ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

ELTA

Klaipėda tęs šildymo sezoną

Vilniui paskelbus apie šildymo sezono pabaigą, Klaipėda šią savaitę dar planuoja šildyti gyventojų namus ir valstybines įstaigas. Kaip Eltą informavo ...
2024-04-09
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This