Prezidentas pritarė NPD didinimui

Politika

Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė Gyventojų pajamų mokesčio ir Socialinio draudimo pensijų įstatymų pakeitimus, kuriais esą siekiama mažinti socialinę atskirtį ir pajamų nelygybę.

Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisos numato, kad kuriomis kitais metais neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) didės nuo 625 iki 747 eurų. Taip pat NPD didės žmonėms su negalia ir turintiems ribotą darbingumą.

„Jei 2019 m. neapmokestinamųjų pajamų dydžio ir minimalios algos santykis sudarė vos 54 proc., tai 2024 m. neapmokestinamosios pajamos sieks jau 81 proc. nuo minimalios algos. Tai de facto reikšmingas progresas, kuris turi neišsikvėpti ir ateityje. Pajamų nelygybės mažinimas ir mažiausias algas gaunančių darbuotojų finansinės padėties gerinimas yra vieni svarbiausių gerovės valstybės prioritetų“, – pranešime cituojamas prezidentas.

Anot jo, nepertraukiamas NPD didinimas yra gerasis pajamų nelygybės mažinimo pavyzdys.

Minimalią mėnesinę algą (MMA) uždirbantieji kitais metais dėl MMA ir NPD pokyčių gaus 75,2 eurų didesnes mėnesines pajamas į rankas, arba 902,4 eurų per metus.

Prezidentas taip pat pasirašė Socialinio draudimo pensijų įstatymo pataisas, kuriomis suvienodinamos sąlygos visiems pensininkams nustatyti negalią, o sunkią negalią turintiems – gauti senatvės pensiją asmeniui su negalia.

Teigiama, kad šio įstatymo įvedamus pokyčius pajus senatvės pensijos amžiaus sukakę, sunkiausią negalią turintys asmenys (netekę 70 proc. ir daugiau dalyvumo). Šiai senatvės pensininkų grupei bus mokama didesnė senatvės pensija asmeniui su negalia, nepriklausomai kada negalia įgyta – ar iki, ar sulaukus senatvės pensijos amžiaus. Senatvės pensija asmeniui su negalia, netekusiam 70 proc. ir daugiau dalyvumo, bus apskaičiuojama gaunamą senatvės pensijos dydį padauginant iš daugiklio, kurį įstatymas susieja su atitinkamu netekto dalyvumo lygiu.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Likus mažiau nei mėnesiui iki prezidento rinkimų – pokyčiai reitingų lentelėje

Iki šalies vadovo rinkimų likus mažiau nei mėnesiui, reitingų lentelėje – pokyčiai, vertinant kandidatų į prezidentus lyderius. Kaip rodo naujausia ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Politika

Prezidento posto sieks 8 kandidatai

Vyriausioji rinkimų komisija antradienį priėmė sprendimus registruoti likusius penkis kandidatus dalyvauti gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose. Antradienį sprendimai priimti dėl Giedrimo ...
2024-04-09
Skaityti daugiau

Nuomonės

Manipuliacija kaip politikų veikimo priemonė

Vienoje knygoje teko aprašyti įvairius žodžius, kurie sukelia malonius ar nemalonius pojūčius. Vienas iš jų ir buvo „manipuliacija“. Nors specialistai ...
2024-04-08
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This