Naujųjų išvakarėse – Kalėdinių giesmių festivalis

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-12-30

Gruodžio 30 d., šeštadienį, Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“ kartu su Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčia organizuoja tradicinį Vakarų Lietuvos krašto bažnytinių chorų Kalėdinių giesmių festivalį.

Rietavo šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios choras „Ad Lucem”.

Jau šešiolika metų į Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės šventovę džiaugsmingų Šventų Kalėdų švęsti suvažiuoja chorai ne tik iš Vakarų Lietuvos regiono, o ir iš visos Lietuvos. Pirmasis Kalėdinių giesmių festivalis Klaipėdoje įvyko 2007 metais. Šio festivalio iniciatorė ir įkūrėja yra Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“, kuri kartu su Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčia iki šiol rengia jį.

Festivalis tapo gražia tradicija, vienijančia bažnytinius chorus, kurie yra neatsiejama ir bažnytinės liturgijos, ir chorinio meno dalis.

Festivalyje dalyvaujantys chorai atliks individualią programą, dalyvaus šv. Mišiose bei visi kartu atliks bendrą festivalio programą.

Kalėdinių giesmių festivalio koncertas vyks gruodžio 30 d., šeštadienį, Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje (Rumpiškės g. 6) . Pradžia 16 val.

Jame dalyvaus 9 kolektyvai: Barstyčių Šv. apaštalų Simono ir Judo Tado bažnyčios choras, vadovė ir vargonininkė Birutė Gedminaitė, Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios Sumos choras, choro vadovas ir vargonininkas Petras Katauskis, Kalvarijos asociacijos „Skambėjimas“ choras „Sonantem“, choro vadovė Ausma Sakalauskaitė, Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos mišrus choras „In Vivo Dei“, choro vadovas ir vargonininkas Ramūnas Baranauskas, Klaipėdos universiteto mišrus choras „Pajūrio aidos“, choro meno vadovas doc. Algirdas Šumskis, koncertmeisterė Justė Šilaitė, vokalo pedagogė prof. Valentina Vadoklienė, Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios sumos choras, choro vadovė ir vargonininkė Irena Bakanauskienė, Rietavo Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios choras „Ad Lucem“, choro vadovė ir vargonininkė Justina Mikniuvienė, Skuodo Švč. Trejybės parapijos choras „Avanti“, choro vadovė ir vargonininkė Živilė Mackevičiūtė, Šilutės kultūros ir pramogų centro sakralinės muzikos mišrus choras „Laudamus“, choro vadovė Irena Šemeklienė.

Festivalis užsibaigs šv. Mišiomis, kurios prasidės 18 val. Mišiose giedos festivalio dalyvių jungtinis choras.

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

„Vėtrungių kelias“ kviečia ragauti kafijos

Birželio 21-28 dienomis etnografiniame Mažosios Lietuvos regione pasklis kafijos aromatas. Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ ir kultūrinio paveldo arbatos ir ...
2024-06-11
Skaityti daugiau

Kultūra

Vėl vyks Vakarų Lietuvos dainų šventė

Šiais metais Lietuva mini Dainų šventės 100-metį. Ta proga vyks ir Vakarų Lietuvos krašto dainų šventė. Sekmadienį jau nuo pat ...
2024-06-09
Skaityti daugiau

Veidai

Vaikus laikinai globai priglaudžianti Viktorija: kiekvienas vertas laimės

„Noriu kiekvienam vaikui įkvėpti pasitikėjimo savimi – juk visi esame verti laimingo gyvenimo ir patys jį kuriame“, – sako budinti ...
2024-06-04
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This