Papildomi susitarimai pinigams įsisavinti – nuolatinė praktika

Miestas, Svarbu
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-01-03

Vien ką tik pasibaigusį gruodžio mėnesį Klaipėdos miesto savivaldybė pasirašė daugiau nei dešimtį papildomų susitarimų prie pradinių sutarčių su savo rangovais. Pasirašius tokius susitarimus miestui aktualių projektų įgyvendinimas paprastai brangsta, jų užbaigimo datos tolsta, o viso to priežastys nuo miestiečių dažnai yra sąmoningai ar nesąmoningai slepiamos.

Asociatyvi Palmiros Mart nuotr.

Mogiliovo gatvės (ties Smiltelės gatvės sankryža) kapitalinio remonto rangos darbai, kuriuos atlieka  UAB „VVARFF“, po papildomo susitarimo pabrango 14 tūkst. eurų ir iš viso kaštuos 305 tūkstančius. O projektas bus baigtas tik šių metų rudenį.

Po kito papildomo susitarimo šios bendrovės darbai, apimantys skvero ties PC „Maxima“ (Šilutės pl. 40A), pėsčiųjų ir dviračių tako tarp Šilutės plento ir Taikos prospekto statybos I etapą, pabrango 81,4 tūkst. eurų. Viso projekto pabaiga – 2025 metų pavasaris, projekto vertė – 2,7 milijono eurų.

Dešimčia tūkstančių eurų pabrango ir Klemiškės gatvės rekonstravimo rangos darbai su darbo projekto parengimu, kuriuos atlieka UAB „YIT Lietuva“. Sutartyje numatyta šio projekto pabaiga – 2025 m. birželio 5 d. Visa projekto kaina po papildomų susitarimų pasiekė 3,7 milijono eurų.

Papildomu susitarimu savivaldybė su UAB „Inkomsta & Co“ sutarė 3 mėnesiais pavėlinti automobilių stovėjimo kiemo aikštelių Statybininkų pr. nuo 9 iki 27, Žardininkų g. nuo 2 iki 18, Klaipėdoje, rekonstravimo ir statybos darbus ir šaligatvių ties Statybininkų pr. nuo 9 iki 27, Žardininkų g. nuo 2 užbaigimą. Darbai čia sustabdyti nuo praėjusio gruodžio 15 d. iki šių metų kovo 15 d. Šį 1,5 milijono vertės projektą užbaigti ketinama šį birželį.

O pusiau automatinio dviejų vietų viešojo tualeto pagrindo įrengimo darbai ir prijungimo prie inžinerinių tinklų Mogiliovo gatvėje sustabdyti nuo praėjusių lapkričio „iki atsiradusių aplinkybių pasibaigimo”. Šio beveik 20 tūkst. eurų vertės projekto pabaiga sutartyje buvo numatyta gruodį.  Darbus čia atliko UAB „Mapresta“. Kiek gali užsitęsti „atsiradusių aplinkybių pasibaigimas” – neskelbiama.

„Stabdyti Sutarties vykdymą nuo šio papildomo susitarimo abiejų šalių pasirašymo dienos iki atsiradusių aplinkybių pasibaigimo”,-  rašoma  savivaldybės susitarime dėl Baltų simbolių tako Tauralaukyje įrengimo. 66,5 tūkstančio vertės darbus, kuriuos atlieka UAB „Stamela“, numatyta užbaigti kitų metų gegužę. Tačiau po šio papildomo susitarimo formuluotės projekto ateitis skendi nežinioje.

Šie ir kiti papildomi susitarimai tarp Klaipėdos miesto savivaldybės ir jos rangovų yra ne išimtys, o nuolatinė praktika. Dažniausiai jie yra grindžiami poreikiu atlikti papildomus, sutartyse nenumatytus darbus. Tačiau apie kai kurių papildomų susitarimų priežastis viešai yra neskelbiama.

„Atvira Klaipėda” anksčiau pranešė, kad neseniai savivaldybė pasirašė jau 46-ąjį papildomą su UAB „Versina” dėl naujosios mokyklos statybos Senvagės gatvėje. Po šio susitarimo mokyklos statyba pabrango 200 tūkst. eurų. O iš viso jos statybos kaina vietoje pradinės 10,9 mln. eurų sumos jau siekia 19,212 mln.

Sutartis ir papildomus susitarimus prie jų pasirašo administracijos direktorius Andrius Žukas. 

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Transportas

Rimkų geležinkelio pervažą visiškai uždarys dviem savaitėms

Per patį vidurvasarį vairuotojų laukia kantrybės išbandymas dėl planų suremontuoti geležinkelio pervažą ties Rimkais. „Problemų turėsim visi, linkiu visiems kantrybės”, ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Miestas

Paryžiaus komunos gatvę suremontuos iki Kalėdų?

„Yra nusiteikimas dar šiais metais pabaigti”, – taip optimistiškai apie Paryžiaus komunos gatvės kapitalinį remontą, kuris dar nėra pradėtas, trečiadienį ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Svarbu, Verslas

Dėl milijoninių dividendų ir investicijų gali brangti vanduo (atnaujinta)

Nerimaujant, kad dėl perkrovimo gali sprogti pagrindinė miesto slėginė nuotekų linija ir tuomet nevalytos nuotekos lietųsi tiesiai į Kuršių marias, ...
2024-05-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This