Žvejų rūmai kviečia į akciją „Išleisk eglutę šiltų atostogų“

Kultūra

Praūžus gražiausioms metų šventėms, šio periodo pabaigą tradiciškai pažymi Trijų Karalių diena. Tai – laikas, kai taip pat atsisveikinama ir su kalėdine egle. Dažnam tampa galvosūkiu, kaip su žaliaskare elgtis po švenčių ir kur ji turėtų nukeliauti. Kad šis atsisveikinimas taptų simboline švente, kultūros centras Žvejų rūmai nuo sausio 5 dienos priims ir patalpins nupuoštus medelius į specialų konteinerį.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak įstaigos atstovų, taip, kaip žiemos švenčių įprasminimas siejamas su Kalėdų simbolio – eglės padabinimu, taip šis šventinis maratonas yra užbaigiamas ir jos nupuošimu. Žvejų rūmai pirmą kartą organizuoja visuomeninę eglučių surinkimo akciją, prie kurios prisijungti kviečia klaipėdiečius.

„Tai nebus standartiškas eglučių surinkimo punktas. Mes norime šią akimirką paversti švente, estetišku ir gražiu atsisveikinimu su Kalėdų egle, neteršiant aplinkos, civilizuotai ir nemokamai. Taip mes išreiškiame pagarbą medžiui ir gamtai“, – akcijos idėją pristatė jos sumanytojas Karolis Pronckus.

Prie akcijos prisijungs atliekų tvarkymo įmonė, neatlygintinai suteiksianti konteinerį, kuriame nuguls klaipėdiečių suneštos eglės ar jų šakos. Kai konteineris bus užpildytas, jo turinys bus išvežamas, vėliau perdirbamas.

„Be pagrindinio tikslo, šventiškai atsisveikinti su eglėmis, tai virs ir į gražią misiją – tai, kas nebereikalinga visuomenei taps, tai kas naudinga. Eglutės bus surinktos, susmulkintos, sudegintos ir naudingai panaudotos. Iš jų bus gaminama elektra, šiluma ir tiekiama miestui“, – pasakojo K. Pronckus.

Prisijungti prie Žvejų rūmų organizuojamos akcijos ir savo eglutes atnešti bus galima nuo sausio 5 d. 12 val. iki sausio 9 d. 18 val. Organizatoriai atskleidžia, kad už atneštus medelius akcijos dalyviams atsidėkos saldžiomis dovanėlėmis. Jos visų lauks Žvejų rūmų kiemą puošiančiame šventiniame namelyje.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Tarptautinei teatro dienai – premjera ir žiūrovų pamėgti spektakliai

Pasitinkant tarptautinę teatro dieną Klaipėdos Žvejų rūmuose kovas buvo paskelbtas teatro mėnesiu. Renginių afiša skelbia net dvylika spektaklių, kuriuos rodė ...
2024-03-21
Skaityti daugiau

Kultūra

Žvejų rūmuose - kitoks Nedos Malūnavičiūtės koncertas

Kovo 28 d. 18.30 val. Klaipėdos Žvejų rūmai kviečia praleisti vakarą su Neda Malūnavičiūte (vokalas, fleita) ir Richardu Baniu (fortepijonas). ...
2024-03-19
Skaityti daugiau

Miestas

Kovo 11-ajai skirti renginiai

1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą, kuriuo Lietuva paskelbta nepriklausoma valstybe. Šiemet ...
2024-03-11
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This