Biržos tilto remonto konkursas užstrigo tik trumpam? (3)

Miestas, Svarbu
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-01-08

Klaipėdos savivaldybė pranešė, kad rangovų pasiūlymų pateikimo terminas jau antrą kartą paskelbtam viešojo pirkimo konkursui dėl Biržos tilto kapitalinio remonto ir tvarkybos darbų terminas nukeliamas porai savaičių – iki sausio galo.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pirmą kartą pernai birželio viduryje paskelbtas toks konkursas baigėsi šnipštu: negauta nei vieno rangovo pasiūlymo. 

Antrą kartą, pernai gruodžio 22 d.,  paskelbto konkurso dokumentuose rašoma, kad būsimasis rangovas Biržos tiltą turi suremontuoti per 22 mėnesius, tačiau šis terminas gali būti pratęstas dar pusei metų. 2006 m. šis tiltas kapitaliai buvo suremontuotas per 8 mėnesius.  

Maksimali dabar numatytų darbų kaina neskelbiama. Jie turi būti atliekami pagal UAB „TEC Infrastructure” parengtą techninį projektą.

UAB „TEC Infrastructure” yra pasiūliusi ir transporto eismo schemą laikotarpiui kai tiltas bus remontuojamas. Viešasis bei kitas transportas turės daryti kelių kilometrų lankstą, o jų judėjimo laikas pailgės 6-8 minutėmis, rašoma darbo projekte. Dviratininkams iki Biržos tilto bus galima atvažiuoti iš abiejų Danės upės krantų pusių, tačiau per tiltą pervažiuoti nebus leidžiama. Jie privalės nulipti nuo dviračio, nusileisti laiptais žemyn ir persivesti dviratį per upę vakarinėje tilto pusėje laikinai įrengtu pontoniniu pėsčiųjų tiltu. Kitoje upės pusėje dviratininkams taip pat reikės pakilti laiptais aukštyn ir kartu vestis dviratį.

INFORMACIJA

Biržos tiltas yra plieninis, pakeliamas, nors statytas sovietmečiu, bet laikomas Kultūros paveldo objektu. 

Per Antrąjį pasaulinį karą tiltas buvo sugriautas. Laikinai pervažiuoti jis  atstatytas 1948 metais. 1955 metais ant senųjų tilto atramų, įrengtų dar 1880 metais, pastatytas nuolatinis pakeliamas tiltas, kurio pagrindinis laikantis perdangos sijynas – plieninis (išlikęs iki dabar), važiuojamoji dalis – medinė. Tilto kryptis buvo pakeista, pasukta į rytus.

1976 metais tiltas rekonstruotas – medinė važiuojamoji dalis pakeista į plieninę ortotropinę plokštę, sumontuota nauja pakėlimo įranga, atramos apmūrytos tašytomis akmens plokštėmis. 2007 metais tiltas buvo pilnai restauruotas. 2019 metais pakeistas atitrūkęs kontrasvoris ir sustiprinti kiti penki.

Žymos: | |

Komentarai (3):

Atsakymai į “Biržos tilto remonto konkursas užstrigo tik trumpam?”: 3

  1. Dalia parašė:

    Ir 1982 metais tiltas buvo remontuojamas. Dangės krantai buvo sujungti mediniu tiltu, kuriuo vaikščiojo pėstieji.

  2. Klausimėlis parašė:

    O kaip laiveliai per pantononį tiltą? Peršoks ar po vandeniu plauks? ?

  3. Virgis parašė:

    Kas benutiktų žmonės- lopai visvien rašys „koks mūsų meras šaunuolis” ir t.t., net nenutuokdami kas prie ko. O tokių yra daug.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

„Pajūrio“ progimnazijai jau ieškoma naujo vadovo

Klaipėdos savivaldybė paskelbė „Pajūrio“ progimnazijos vadovo paieškos konkursą. Anksčiau šiai įstaigai vadovavusi direktorė Julija Archišina pasitraukė iš pareigų, nes įtarta, kad ...
2024-06-22
Skaityti daugiau

Spyglys

Savivaldybės taryba dykai duoną valgo…*

„Opozicija yra atostogose”, – tokį nuosprendį Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus paskelbė prieš savivaldybės Tarybos posėdį ketvirtadienį, kai paaiškėjo, kad nė ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Kultūra, Svarbu

Bus suteikiamas „Mero kultūros magistro vardas”?

„Ar nesvarstėte tokio varianto, kadangi dabar bus ne kolegialus sprendimas, o galutinis vienasmenis sprendimas, pakeisti pačios nominacijos pavadinimą iš „Klaipėdos ...
2024-06-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This