Dovanos negauta, koncesija – „palaidota”, ledo arena – kažkada ateity?

Sportas, Svarbu

Klaipėdos mero Arvydo Vaitkaus lūkestis dėl to, kad Kauno meras dovanos uostamiesčiui ledo arenos projektą, neišsipildė. Todėl tokį projektą parengti ir dovanoti dabar nori įsipareigoti asociacija „Hockey Lietuva“. O statoma toji arena būtų už klaipėdiečių pinigus. Tik nežinia, kada ir kiek kainuotų.

Dar 2020 metais projektuotojų teikta vizija

Ledo arena turėtų būti pradėta statyti ne vėliau kaip po 5 metų savivaldybės biudžeto lėšomis. Koncesijos sutartis dėl projekto „Sporto ir laisvalaikio komplekso statyba“ įgyvendinimo II vandenvietėje, Paryžiaus Komunos gatvėje „per nustatytą terminą neįsigaliojo visa apimtimi ir šiuo metu yra pasibaigusi”. Tokia žinia yra parengtame Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimo projekte dėl pritarimo bendradarbiavimo sutarčiai, sudaromai su asociacija „Hockey Lietuva“.

Pagrindinis bendradarbiavimo šios sutarties tikslas yra ledo arenos su dviem ledo aikštėmis, akmenslydžio sale bei reikiamomis pagalbinėmis ir kitomis patalpomis ir statiniais techninio projekto žemės sklype Paryžiaus Komunos g. 5 parengimas. Šis techninis projektas būtų rengiamas asociacijos „Hockey Lietuva“ lėšomis ir neatlygintinai perduodamas Klaipėdos miesto savivaldybei. Asociacija nurodytą techninį projektą rengtų pagal savivaldybės išduotus specialiuosius reikalavimus projektavimo užduočiai.

Kiek gali kainuoti tokio techninio projekto parengimas, juolab – pačio objekto statyba, savivaldybės paskelbtuose dokumentuose duomenų nėra.

Savivaldybė, perėmusi šį techninį projektą, galėtų jį įgyvendinti savo biudžeto lėšomis bei vėliau priimti sprendimus dėl naujai sukurto infrastruktūros valdymo ir naudojimo.

„Šalys susitaria, kad tuo atveju, jei per 5 (penkerius) metus nuo ledo arenos statybą leidžiančio dokumento gavimo dienos ledo arenos statybos pagal projektą nebus pradėtos, asociacija turi teisę pareikalauti grąžinti projektą ir visas perduotas teises į projektą asociacijai, o savivaldybė privalo grąžinti projektą asociacijai kartu su visomis jai perduotomis teisėmis”, – rašoma pateiktuose dokumentuose.

Ketinimų protokolas dėl ledo arenos techninio projekto perdavimo Savivaldybei buvo pasirašytas pernai rugsėjo 13 d.

A. Vaitkus rinkiminės kampanijos metu kalbėjo, kad pergalės rinkimuose atveju nutrauks minėtąją koncesijos sutartį, o Kauno meras pažadėjo jam padovanoti laikinojoje sostinėje pastatytos ledo arenos projektą.

„Akivaizdu, jog tų mistinių 45 milijonų tokio objekto statyboms neužteks. Jau kalbama apie 70 milijonų. Nuvykome į Kauną apžiūrėti ledo arenos. Pamatėme, kad už 14 milijonų eurų pastatyta tarptautinio lygio žaidynėms tinkanti arena su treniruočių aikštele. Kauno meras iš tiesų žadėjo man laimėjus rinkimus padovanoti šį projektą, kad būtų galima jį bandyti adaptuoti prie vietos sąlygų”, – tik tapęs meru „Atvirai Klaipėdai” buvo sakęs A. Vaitkus.

Tačiau pernai liepą jis jau teikė tarybai sprendimo projektą, pagal kurį nauja metinė savivaldybės mokėtina suma pagal koncesijos sutartį sudarytų 1 404 000 eurų be pridėtinės vertės mokesčio – 200 tūkst. eurų daugiau nei sutarta anksčiau. O metinis mokėjimas nominalia (indeksuota) verte visam koncesijos laikotarpiui išaugtų nuo 43,7 iki 51 mln. eurų. Taryba tokiam sprendimui nepritarė.

18 Comments

 1. Ta

  Pažadukas ir tiek, šitiek tikėjomės, o išeina kaip visada. Gaila vaikų ir jų tėvų, kurie turi trintis Akropolyje netinkamo dydžio aikštelėje. Apgailėtina…

  Reply
 2. siaips

  Dovanos? Gera dovana jei už ja po milijoną kas mėnesi Klaipėdos miestas turėtu mokėti. Gal ta dovana tada butu Vilniaus bažnytkaimiui? Tada prie ko čia Klaipėda. Džiugu kad miesto taryba nepasirašė šiai avantiūrai. Žinoma minusas – sportui, nes laikas bėga o kažkuri karta negauna galimybių save parodyti. Bet geriau viena karta ateitu normalus veiksmas o ne oligarchinis kuris vėliau verstu elgetauti. O šiaip miestas turi daug sklypu ir gali numatant jo paskirti per viešus konkursus ir turėti ne viena sporto objektą. Tik nereikia gigantomanijos. Svarbu paskirties standartu maksimalus išlaikymas. Kažkada tai anksčiau tokias idėjas labai stabdė liberalai ir tas minusas i buvusi administracijos direktorių Budiną. Suprantama kad savivaldybė turi paleisti ne viena toki projektą, kad butu konkurencija, nes jei suveiks švogeriavimo faktas tada miestas vėl bus pajuokos objektas o kažkas lobs.

  Reply
 3. Kokia dar ledo arena

  futbolą atgaivinkit mulkiai suknisti. Kas ir ką ten veiks? kai reikės išlaikyti tokį gargarą, neužteks ir savivaldybės biudžeto. Baseinus geriau žmonėms statykite, kad sveika tauta būtų.

  Reply
 4. 100%

  Taigi priešais ” Ermitažą ” jau futbolo nauja stadioną „stato” !!

  Reply
 5. Daug ką žadėjo o dabar

  Matome ko verti jo pažadai ir kalbos.

  Reply
 6. vytautas

  Didysis statytojas Vaitkus:) Norint ką nors stayti reikia planuoti kelims metams į priekį. Ką pasatatė liberalai (su planavimu iš anksto)? Klaipėdoa arena, Klaipėdoa baseinas, dangoraižiai Klaipėdoje, suremontuotos mokyklos, aptverti visi darželiai, nauja biblioteka Kauno gatvėje, naujos erdvės- Pempininkai, Žardė, Vydūno skveras, Danės krantinės ir terminalas, Danės skveras, suremontuota Koncertų salė, Sakurų parkas ir Sąjūdžio parkas, aikštelės prie ligoninių…O ką planuoja Vaitkus? Viską uždaryti ir stovėjimo aikštelės pietiniuose rajonuoas?

  Reply
 7. Ačiū dievui

  Nebus mūsų kvartale to ŠLAMŠTO ARENOS
  PINIGU PLOVYKLOS. NĖRA KUR BŪTI. NIEKAM NEREIKALINGA.
  DĖL BASEINO TEISMAI. KONSERVATORIAI AR PAVOGĖ?AR LIBĖRALAI PAVIGĖ? BET GRAŽINTI REIKIA 4 .
  MLN.
  KONSERVATORIAI IR LIBĖRALAI NEKOKYBYŠKAI SRATĖ, BLOGAI PRIŽIŪRĖJO AR VOGĖ????????

  Reply
  • nustebęs

   Ką reiškia niekam nereikia? Ar bent numanai, kiek ant ledo sportuojančio jaunimo, kurie visi kol kas turi sutilpti Akropolyje už tikrai nemažus pinigus?

  • Anonimas

   Jėzus Marija nusiraminkit

 8. Vaitkofilams

  Turiu priminti, kad straipsnyje kalbama ne apie buvusių, o apie dabartinio meru išrinkto lodoriaus tušćius pezėjimus…

  Reply
 9. pasiūlymas

  kažkada turėjom ledo areną Šilutės pl. Panaikino kaip nepaklausią, vietoj jos lyg tai įrengė teniso kortus ar kažką panašaus. Atstatykit buvusią areną, manau, kainuos žymiai pigiau.

  Reply
  • Anonimas

   jei ana palapinė buvo arena, tai ….ir ten buvo privataus verslo, o jis, kaip žinia, ką nori tą ir žaidžia

 10. Viva

  Galim pagalvot kad per 5 metus tai statyba atpigs ženkliai 🙂 Juokdariai

  Reply
 11. na

  beviltiškas tas Vaitkus. Ką toliau stabdyti?

  Reply
  • Atsakymas

   Stabdyti suplanuotas pinigų plovimo schemutes, visas minas, ant kurių Vaitkus turėtų užlipti. Konservatoriai sėdi ir laukia.
   O Šulcas plyšauja, kaip blogai. Kai buvo Grubliausko vicemeras, jam viskas buvo gerai.

  • Anonimas

   šiaip tai jau A.Vaitkus dar tik aštuonis mėnesius dirba, jeigu ką. Taraškevičius 8 metus monolitus krantinėms, KD ir t.t. maišė, Grubliauskas 12 metų įvaizdį ir dūdą pūtė atidavęs budinui su neniškiu sau naudingas varkes už milijonus stūmti. Pats tuomet tylėjai? Tai labai gerai ir kažkada reikia kiemą išsišluoti

  • beviltiška

   Faktas, per keturis metus nieko nepastatys. Vieni sako, tai gerai. Kiti, gi, tikėjosi, kad modernūs vėjai papūs į Klaipėdą. Deja, jau dabar galima sakyti , apsiriko.

  • to Anonimas

   O tai su kuo dabar Grubliauskas ir Taraskevicius? Ar tik ne su Vaitkumi visi trys po paranke?

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sportas

Atnaujins dar dvi krepšinio aikšteles prie daugiabučių namų

Nors uostamiesčio daugiabučių namų kiemuose esama per 60 krepšinio aikštelių, savivaldybė pernai skyrė lėšų atsinaujinti tik dviem iš jų. Tiek pat ...
2024-04-13
Skaityti daugiau

Sportas, Svarbu

Konfliktų draskomo „Viesulo” vadovo darbą meras vertina gerai

„Kiekvienas vadovas turi dar ir savo vadovą, išskyrus aukščiausiąjį miesto vadovą, nes jam vadovo nebėra”, – taip Klaipėdos miesto tarybos Kultūros, ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Verslas

Klaipėdos pramoninkams vadovaus Rimantas Juška 

Klaipėdos pramonininkų asociacija (KPA) ketvirtadienį vykusiame visuotiniame susirinkime išsirinko savo naują vadovybę. Martyno Vainoriaus nuotr. Dvi kadencijas – ketverius metus ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This