Gruodžio sąskaitos už šildymą – apie 30 proc. mažesnės nei pernai

Verslas

Uostamiesčio savivaldybės valdoma AB „Klaipėdos energija“ skelbia, kad už gruodžio centralizuoto šildymo paslaugas klaipėdiečiai ir Gargždų gyventojai iš jos gaus beveik trečdaliu mažesnes sąskaitas nei prieš metus.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Nors atmintyje paskutinysis praėjusių metų mėnuo įstrigo kaip itin žiemiškas, pasižymėjęs medžius varčiusiomis audromis ir giliomis sniego pusnimis, lyginant su 2022 metų gruodžiu jis buvo 2,2 C° šiltesnis. Vidutinė lauko oro temperatūra praėjusį mėnesį uostamiestyje siekė 1,5 C° šilumos. Taip pat 2023 m. gruodį šilumos kaina AB „Klaipėdos energija“ klientams buvo 22 proc. mažesnė nei praeitų metų tuo  pačiu laikotarpiu. Šios priežastys lėmė, kad mūsų klientams sąskaitos už gruodžio paslaugas bus apie 30 proc. mažesnės“, – pranešime cituojamas Rolandas Baltuonis, AB „Klaipėdos energija“ generalinis direktorius.

Pagal energetikų turimą statistiką, už 2023 m. gruodžio mėnesį 60 m² buto šildymas Klaipėdoje ar Gargžduose gyventojams vidutiniškai kainuos 65 eurus, kai pernai teko mokėti 93 eurus (sumos be PVM).

Sąskaitos gyvenantiems naujuose, renovuotuose ir nerenovuotuose namuose kaip visada bus skirtingos. Taupiausi centralizuotos šilumos vartotojai gyvena renovuotuose namuose. Klaipėdoje už vieno kvadratinio metro apšildymą gruodį jiems teks mokėti tik 69 centus. Gyvenantys naujos statybos namuose mokės 71 centą, o nerenovuotų namų savininkams kvadratinio metro apšildymas kainuos net 1,2 euro.

Taupesniam šilumos vartojimui įtakos turi ir modernus šilumos punktas. Gruodį vidutinis šilumos suvartojimas namuose, kur yra modernizuoti šilumos punktai (nepriklausoma sistema) buvo apie 10 proc. mažesnis, nei namuose, kuriuose yra seni šilumos punktai.

„Sąskaitos dydį lemia ne tik oras lauke ar mūsų patiekiamos šilumos kaina. Esant toms pačioms sąlygoms sandarūs namai suvartoja dvigubai mažiau šilumos už nesandarius, nerenovuotus pastatus. Tad geriausias būdas taupyti ir mažinti įtaką planetos klimatui – rūpintis savo pastatų, šilumos punktų atnaujinimu“, – teigia Rolandas Baltuonis.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Klaipėda tęs šildymo sezoną

Vilniui paskelbus apie šildymo sezono pabaigą, Klaipėda šią savaitę dar planuoja šildyti gyventojų namus ir valstybines įstaigas. Kaip Eltą informavo ...
2024-04-09
Skaityti daugiau

Verslas

Balandį Klaipėdoje šiluma kainuos vos ne mažiausiai visoje Lietuvoje (atnaujinta)

Uostamiesčio savivaldybės valdoma AB „Klaipėdos energija“ skelbia, kad balandį centralizuotos šilumos kaina Klaipėdos ir Gargždų gyventojams bus beveik 18 proc. ...
2024-03-28
Skaityti daugiau

Verslas

Už vasarį - mažesnės šildymo sąskaitos

Paskelbus, jog tarp didžiausių šalies miestų uostamiesčio gyventojai už šilumą moka daugiausiai, Klaipėdos energija skelbia esą vasarį sąskaitos už šildymą ...
2024-03-19
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This