KKKC atidaroma nauja paroda

Kultūra

Sausio 19 d., penktadienį, 17.30 val., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmų II aukšte, atidaroma jungtinė paroda „PA’MATAI“. Parodos sumanytojai bei rengėjai klaipėdiečius ir miesto svečius kviečia dalyvauti atidaryme bei atverti akis tam, kas išlieka ilgam, kaip pamatinės vertybės. Nuotraukose, sufokusuotose į Klaipėdos fachverkinės architektūros tradiciją, kiekvienas atras autentišką Klaipėdos veidą ir turės galimybę prisiliesti prie analoginės fotografijos procesų. Paroda veiks iki vasario 11 dienos.

Jungtinė paroda „PA’MATAI“ yra Gedimino Juškos ir Audroniaus Žemgulio kūrybinės analoginės fotografijos dirbtuvių, vykusių Lietuvos fotomenininkų sąjungos (LFS) Klaipėdos skyriaus ir KKKC įrengtoje fotolaboratorijoje 2023 metų gruodžio mėnesį – rezultatas. Pastarųjų kūrybinių dirbtuvių rėmėjai: „Focus Nordic“ ir „Ilford“. Taip pat svarbu paminėti, jog dirbtuvėse dalyvavo Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro bei Klaipėdos technologijų mokymo centro fotografijos mokiniai, kurių mokytojas ir yra G. Juška. Prie sumanymo įgyvendinimo taip pat svariai prisidėjo ir KKKC kolektyvas bei LFS Klaipėdos skyriaus nariai.

Dirbtuvių tikslas buvo supažindinti – suteikti „PA’MATINIŲ“ žinių – jaunuosius fotografus su klasikinės fotografijos technologijų procesu. Išmokyti fotografuoti juostiniais fotoaparatais, ryškinti juosteles, spausdinti nuotraukas senuoju būdu bei atverti fotolaboratorijos erdves plačiajai visuomenei. Pasak G. Juškos technologijas išmanyti – būtina, jei nori suprasti iš kur ateini ir turėti atspirties tašką – kur tikiesi nukeliauti. „Ilford“ – didžiausias analoginės fotografijos reikmenų gamintojų pasaulyje. Mano patirtis tokia, kad fotografija keičia gyvenimus. Ir ne tik vaikų, o visų, kurie prie jos prisiliečia. Ji ištirpdo ambicijas, pyktį, pagiežą ir intrigas. Tai savybės, kurios nedera kuriant. Tad švieskime, apšvieskime ir ryškinkime!“.

Fotografinė dirbtuvių užduotis arba fokusas – Klaipėdos fachverkinės architektūros akcentai. Klaipėdos senamiestyje aptinkama įvairių architektūros stilių, tačiau fachverkinių statinių kompleksas – vienas svarbiausių išlikusių kultūros paveldo objektų Klaipėdoje bei labiausiai reprezentuojančių miesto architektūrinį išskirtinumą. Dirbtuvių metu buvo norima atkreipti projekto dalyvių dėmesį į šį unikalumą, jį pažinti ir patyrinėti, paskatinti susimąstyti, kaip supanti aplinka formuoja klaipėdiečio identitetą.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Parodų rūmuose - „Vandens veidas“

Kovo 28-ąją, ketvirtadienį, 18 val., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) bus atidaroma Kristinos Ališauskaitės ...
2024-03-25
Skaityti daugiau

Kultūra

Parodų rūmuose - paroda „NElaimingų Naujųjų metų!“

Vasario 23-iąją, 17.30 val., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) bus atidaroma Yevhen Titov (Євген Тiтов) ...
2024-02-22
Skaityti daugiau

Kultūra

Parodų rūmuose - Ukrainos menininkų darbai

Vasario 23-iąją, penktadienį, 17.30 val., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) bus atidaroma tarpdisciplininė aštuonių šiuolaikinių ...
2024-02-20
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This