Jūrų muziejaus biologė stažuojasi vienoje iš Šiaurės jūros salų

Aplinkosauga

Vyriausioji Lietuvos jūrų muziejaus biologė Laura Lupeikaitė išvyko į stažuotę Helgolando saloje Šiaurės jūroje. Ji kartu su vokiečių mokslininkais iš Hanoverio universiteto, Sausumos ir jūros laukinės gamtos tyrimų instituto ima įvairius ruonių jauniklių biologinius mėginius, žymi ruoniukus palydoviniais siųstuvais, kaupia medžiagą keliems moksliniams projektams. Viename iš projektų dalyvauja ir Lietuvos jūrų muziejus. Lietuvos jūrų muziejus džiaugiasi bendradarbiavimu su Klaipėdos universitetu, kuris reikšmingai prisidėjo, kad ši stažuotė įvyktų.

Helgolando saloje Šiaurės jūroje kaip tik šiuo metu ruonių patelės veda jaunikliu. Lauros Lupeikaitės nuotr.

Helgolando saloje Šiaurės jūroje kaip tik šiuo metu ruonių patelės veda jauniklius (kiek anksčiau nei Baltijoje). Iš panašių vietų į Lietuvos jūrų muziejaus Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centrą ir patenka nusilpę, išsekę ruonių jaunikliai.

Muziejaus biologės stažuotėje įgyta praktika bei žinios bus pritaikytos Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centro veikloje, kaip ir mokslinėje veikloje, nes L. Lupeikaitė – Klaipėdos universiteto doktorantė.

Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centrui reikšmingą paramą skiria Lidl Lietuva, rašoma Jūrų muziejaus socialinio tinklo paskyroje.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sveikata

Klaipėdos universitete - tradicinė vydūniška konferencija

Kaip ir kiekvieną pavasarį, Klaipėdos universiteto (KU) Sveikatos mokslų fakultetas kartu su Vydūno draugija rengia konferenciją „Į sveiką gyvenseną ir ...
2024-03-21
Skaityti daugiau

Švietimas

„Vėtrungės“ gimnazijoje - unikali paroda

Minint Pasaulinę žemės dieną, trečiadienį Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijoje pristatyta Klaipėdos universiteto (KU) Jūros tyrimų instituto parengta paroda „Pažintis su nematoma ...
2024-03-20
Skaityti daugiau

Verslas

„Lidl“ išlieka tvariausiu prekės ženklu

„Lidl“ penktus metus iš eilės išlieka tvariausiu prekės ženklu Lietuvoje, rodo „Sustainable Brand Index™️“ – didžiausia nepriklausoma prekių ženklų tvarumo ...
2024-03-20
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This