Gražiam Klaipėdos valdžios veidui piešti – po pusę milijono kasmet

Politika, Svarbu

Dabartinė Klaipėdos valdžia ketina nuo šių metų daugiau nei tris kartus padidinti išlaidas savo viešiesiems ryšiams.

Nors teigiama, kad nemažai pinigų esą tiesiog perkeliama iš VšĮ „Klaipėda ID“, tačiau ne tik opozicijos, bet ir kai kuriems valdančiosios daugumos atstovams kyla klausimų dėl tokių užmojų. Tad miesto Tarybos Finansų ir ekonomikos komitetas jau paprašė Savivaldybės administracijos, kad ši pateiktų detalų tokių planuojamų išlaidų pagrindimą.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Klaipėdos savivaldybės 2024-2026 m. strateginio veiklos plano projekte priemonei viešųjų ryšių plėtojimas numatoma minėtajam laikotarpiui iš viso skirti 1,659 mln. eurų –  po 553,3 tūkst. kasmet. Šiame dokumente rašoma, kad pernai tam buvo skirta 166,4 tūkst. eurų.

Plano projektą svarstant minėtajame komitete jo narys, konservatorius Andrius Dobranskis teigė suprantantis, jog Savivaldybės administracija planuoja perimti rinkodaros funkciją iš „Klaipėda ID“, tačiau tokių išlaidų augimas vis tiek yra labai didelis ir tai esą reikėtų detaliai pagrįsti. Komiteto pirmininkas, mero rinkiminio komiteto narys Rimantas Taraškevičius paantrino, kad buvo pasižymėjęs šią eilutę, kaip reikalaujančią tikslesnio pagrindimo.

Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo skyriaus vedėja Indrė Butenienė tikino, kad apie 205 tūkst. eurų persikels būtent iš  „Klaipėdos ID“ programos. Likusios esą yra įvairios pačios Savivaldybė administracijos priemonės, į kurias „įeina daug“: gyventojų apklausos, nuomonių tyrimai, informacijos sklaida žiniasklaidos priemonėse, savivaldybės skelbimų publikavimas, „rinkodaros, reprezentacinių priemonių vykdymas“.

„Yra sutraukta daug dalykų, kurie anksčiau buvo išmėtyti po programas. <…> Siekis, kad būtų toks centras, kuris apimtų visą rinkodarą. Taip yra einama Europos didžiųjų miestų pavydžiu, kai nėra išmėtomos funkcijos atskiroms įstaigoms, kai nebelieka suderinamumo, o iš centro yra formuojama politika, į visas sritis nukreipta“, – aiškino tarnautoja.

Visgi A. Dobranskis neslėpė nepasitenkinimo tokiu atsakymu.

„Daug klausimų čia yra. Daug dalykų čia paslėpta“, – tikino politikas.

Galiausiai šis komitetas pritarė protokoliniam pavedimui, kuriuo Savivaldybės administracija įpareigojama pateikti priemonės šios priemonės lėšų poreikio detalizavimą.

INFORMACIJA

Pernai vien Klaipėdos miesto savivaldybė, neskaičiuojant jai pavaldžių įstaigų ir įmonių, uostamiesčio žiniasklaidos priemonėms skyrė per 132 tūkst. eurų. Dalis šių pinigų skiriama informacijos sklaidai, dalis – kaip laikraščių prenumeratos pirkimas.   

UAB „Vakarų ekspresas“ už jos leidžiamo dienraščio prenumeratą su pristatymu Savivaldybės administracijai ir jos įstaigoms atseikėta  24 912 eurų. Dar 33 tūkst. eurų įsipareigota sumokėti už savivaldybės informacijos skelbimą šiame laikraštyje, jo interneto svetainėje bei laikraščio „Facebook“ paskyroje.

UAB „Klaipėdos dienraštis“ už prenumeratą sumokėti 21 975 eurai, už informacijos skelbimą laikraščiuose lietuvių ir rusų kalbomis, svetainėje bei „Facebook“ paskyroje – tiek pat, kiek ir „Vakarų ekspresui“ (33 000 eurų). 

Už laidų „Vadovo valanda“ ir „Klaipėdos naujienos“ bei „skelbimų, informacijos laisva forma, integruotos į radijo laidų vedėjų pokalbius“ radijo stotyje „Laluna“ UAB „Reklamos ekspertai“ savivaldybė įsipareigojo sumokėti 19 600 eurų. 

28 Comments

 1. Tiesos balsas

  Tikimės, kad Martyno ir Atviros Klaipėdos niekas nenupirks, juk čia vienintelis adekvatus balsas Klaipėdoje. Ir neuždraus viešinti kas vyksta be makaronų.

  Reply
 2. Petrošius

  Petrošius užsakė straipsnį ….

  Reply
 3. to IP: 90.131.41.152

  Tiesiog beribė simpatija miesto valdžiai. Taip mylėti ir ginti patarčiau savo šeimą, o valdžia yra keičiamas darinys. Mėgstate rašinėti – tai klaviatūrą į rankas ir tarškinkite kokį romaną, užteks užgaulioti komentuojančius mokesčių mokėtojus.

  Reply
  • Tas IP: 90.131.41.152

   Pagal rašymo stilių ir retoriką labai panašu, kad garsusis medikas Saulius komentarus rašo iš naujojo telekomunikacijų įrenginio.

 4. Neskaitykite , jūs " protingieji"

  nei VE , nei Klaipėdos tai ir liksite nežinoję , kad liberalas S.Gentvilas šiandien jus sveikina 🙂

  Reply
  • aha

   mes tai pat sveikiname nepakele užpakalio nuo sofkos nesikeičiančios išvaizdos p. Gentviliuką. Tik maža pastaba: mes nuo softkos Klaipėdoje o Genviliukas turbut nuo sofkos Vilniuje. tad palinkėjimas jam, pasilik tame Vilniuje ir nesisiūlyk Klaipėdai teistos Liberalu partijos. Mums bus ramiau, be senojo maklio ir intrigų. gal išsikapstysime po 20 metu zastojaus. Tikimės kad kiti merai mažiau maklio darys o veiks i miesto gerove.

  • Klaipėdietė

   Pagal galimybes stengiuosi paskaityti visur pagaunamą info apie Klaipėdoje vykstančius , planuojamus ar stabdomus sprendimus,projektus ir t.t.Peržvelgiu komentarus po „Atviros Klaipėdos’ tekstais,kartais pati parašau,nors suprantu ,kad čia daugiau patupėjimas ant nusiraminimo kėdutės ,kurią Austėja Gabrieliui pakiša..Šiaip susidaro įspūdis ,kad į tuos komentarus niekas dėmesio nekreipia,čia daugiausiai išsilieja tie patys iš savivaldybės ar Tarybos piliečiai. Vieni kitus vanodami ir bijodami tai viešai darbe išsakyti,nes Meras giliai į akis pažvelgs ir pasiūlys dingti iš akiračio.O tie kas neturime ‘kraujo ryšių ‘su savivaldybe ,yra dar viena galimybė pažvegti į mūsų gyvenimo kokybės sprendėjų akis-tai Tarybos posėdžio metu esanti ‘Klaipėdiečių tribūna’,tik reiktų pasidomėti kaip dažnai ir kada ten leidžiama įžengti paprastiems,savo miestą ir žmones mylintiems klaipėdiečiams..

 5. to IP: 90.131.41.152

  akivaizdu, kam atstovaujate 🙂 Toks uolus rašinėjimas turbūt irgi bus apmokamas iš to pusės milijono?

  Reply
  • Ne , nebus

   mane vis dar stebina patryyyyjotų ” aukštesnis išsilavinimas ” ir keista , kad tokio „išsilavinimo personos renkasi ” AK . Martyną labai gerbiau , man patinka jo rašomi tekstai , bet …dabar antraštės taip iškelia patryyyjotų ” dumblą ” , kad jie iš karto ima apie rusiją galvoti 🙂

  • Ir dar

   matyti kokio „aukštesnio išsilavinimo” personos vadina save patryyyjotais , moralizuoja , dergia kitus , man jau nepakenčiama . Kodėl leidžiame kvailumui klestėti ? Panašu kvailumas jau tampa ” morale ” ? Ir kodėl aš turiu kažką atstovauti ? Jūs be atstovavimo , be apmokėjimo nesugebate mylėti Lietuvos , Klaipėdos ?

 6. Man vis sunkiau suprasti

  Jus pone redaktoriau, negi malonu skaityti taip ” išsilavinusių ” komentarus? Tokios antraštės jiems ? Tekstų tokie neskaito , o gal ir nesuvokia ? Jau be pagarbos .

  Reply
 7. Beviltiškam nevykėliui ,

  Matyt ir kitos Lietuvos savivaldybės bei konservatorių valdomas Vilnius – rusija 2, nes turi komunikacijos skyrius ? Ten dirba ir operatorius , jei ką 🙂 ___Keičiasi pavaldumas – dalį veiklų perims vicemerai Naujai pristatytuose pokyčiuose, sprendžiamas ir pavaldumo klausimas – TIESIOGIAI MERUI BUS PAVALDŪS KOMUNIKACIJOS ir Tarybos veiklos administravimo skyriai, administracijos direktorius bei keturi vicemerai …..

  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/m/id/aktualu/lietuva/pokyciai-vilniaus-miesto-savivaldybes-administracijoje-daugiau-skaidrumo-ir-efektyvumo-gyventojams-56-2076114?utm_medium=copied

  Reply
 8. FUI

  Vat kur taškomi musu pinigai iš sustabdytų projektų.Kuom ne rusija-2..??

  Reply
  • Fui ...tekstas patryyyyjotui per sunkus ?

   ” aukštesnis išsilavinimas ” nuolat mąsto tik apie rusiją? ____Yra sutraukta daug dalykų, kurie anksčiau buvo išmėtyti po programas. Siekis, kad būtų toks centras, kuris apimtų visą rinkodarą. Taip yra einama Europos didžiųjų miestų pavydžiu, kai nėra išmėtomos funkcijos atskiroms įstaigoms, kai nebelieka suderinamumo, o iš centro yra formuojama politika, į visas sritis nukreipta“, – aiškino tarnautoja. ________P.S. viešųjų ryšių specialistų reta įmonė jau neturi , nekalbant apie ministerijas ar kitas institucijas . O Klaipėdos liberpatryyyjotai dabar tik sužinojo ir vėl ėmė apie rusiją galvoti ? Siūlas galvoje ausims laikyti ?

  • Tai kur tekstas per sunkus

   Apgailetina matyti kai po 10 komentu po kiekvienu straipsniu,čia sunki liga ar irgi maitiniesi is to milijono? Sunku suvokti tekste ,kad rusija tai reiškia kaip spaudos pirkima…1prie 1.

 9. Dov.p

  OK, neskaitysiu miesto žiniasklaidos, geriems merams pagyras nereikia pirkti.

  Reply
  • Neskaitykite , jūs " protingieji"

   net nežinote kas yra viešinimas . Viešinimas ne pagyros , kaip rašote , o kas pasikeitė mieste , gal kokios taisyklės ar reikalavimai . Kokie vyksta darbai ir t.t. ir t.t. Neskaitykite , nes jums ir nereikia . Nesugebėti suvokti elementarių dalykų manau reikia būti laaaaabai liberaliam 🙂

  • Protingajam

   Protinguoli, paaiškink ką galėtų reikšti 25.000 € Vakarų ekspreso ir 22.000 € Klaipėdos prenumeratai. Informacijos viešinimą dalinant laikraščius vargšams (kasdien ~ po 200 vnt.), kurie neturi interneto?

 10. Čia priėjo Vaitkus ir tarė......

  Čia kalti konservatoriai ir liberalai – naujai valdžiai reikia kelti valdžios autoritetą ir pasitikėjimą.

  Reply
  • Nevykėli,

   Yra sutraukta daug dalykų, KURIE ANKSČIAU buvo išmėtyti po programas. Siekis, kad būtų toks centras, kuris apimtų visą rinkodarą. Taip yra einama Europos didžiųjų miestų pavydžiu, kai nėra išmėtomos funkcijos atskiroms įstaigoms, kai nebelieka suderinamumo, o iš centro yra formuojama politika, į visas sritis nukreipta“, – aiškino tarnautoja.________P.S. skaičiuoti eurus , nevykėliai , reikia ? Klaipėda trečias miestas Lietuvoje . Didmiestis , o ne provincijos miestelis , kuris toks buvo tapęs prie liberkonservatorių valdymo . Klaipėdiečiai kėlėsi į regioną .

 11. Kur gyvenate ?

  Kokiame burbule , bemoksliai ? 🙂 Kiek užsakymų turi delfiai , lrytai ir kiti ? Toks gyvenimas , brangučiai 🙂 užsakymus darė – darys ir buvę ir būsimi . Aiškiai parašyta , buvę liberalieji su konservatoriais , sumas buvo išbarstę per skirtingas eilutes . Dabar viešinimas vyktų per tuos , kurie turi supratimą , išsilavinimą , o ne per ID ar kitus . Kiekvienas turi dirbti tai ką moka . Kas negerai ?

  Reply
  • Vatnikai fui

   Eik rankos vadui bučiuoti specialiste, jokių skirtingų eilučių nėra, tik ateina KLP ID miesto rinkodara į KMSA. Šuolis nuo 166K iki 553K per metus. Tikslas aiškus, kad daugiau būtų kas ranką ir sėdmenis bučiuoja. Skanaus!

 12. Klaipėdiečiai

  Štai kur taškomi mūsų sumokėti mokesčiai! Miesto valdžia metų metais už mūsų visų pinigus perka žiniasklaidą, kad baltintų valdininkų įv.aferomis suteptą rūbą.
  Jei būtų jie visi skaistūs ir be aferų, tai nereikėtų didžiulius pinigus mokėti parsidaviusiai spaudai.

  Reply
  • Niu ir kuri

   spauda yra parsidavusi ? ?

  • Tiam kuriam

   Parsidavusi spauda yra visa ta, kuri finansuojama valdžios.

 13. se

  Tai vadinasi kaip valdžia perka spaudą. Ar pamenate kokį savivaldybę kritikuojantį straipsnį „VE” ar „Klaipėdoje” ? Aš taip pat neatsimenu.

  Reply
 14. Demokratija

  ID lyg ir buvo sukurtas ir išlaikomas už miesto biudžeto lėšas inovacijų, investicijų pritraukimui į miestą, o pasirodo, užsiiminėjo miesto vadukų šlovinimu ir reklama. Tuo tarpu visokio šlamšto ir reklamos prikištas „Vakarų ekspresas” savivaldybėje, tos prenumeratos, savivaldybėje pilna ant kožnos sekretorkos stalo ir visose pakampėse. Dabar bus gal dar 5 kartus daugiau? Nors ant kožno biurokrato stalo stovi kompas ir dažno kišenėse net po kelis mobiliakus. Iš teksto suprantu, kad „Atvira Klaipėda” buvo ir toliau bus skirta apskritas nulis ?

  Reply
  • Supraskim

   Laikrašciai tie nori bet kokia kaina isgyventi.Kitu atveju lauktu jos „Respublikos” likimas,kai subankrutavo ir Kremlius ja vel prikele is pelenu su viena sąlyga : ……….

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Prioritetas - ne kapitaliniam gatvių remontui, o paprastam taisymui

Klaipėdos meras siūlo perpus mažinti investicijas į gatvių tiesimą, rekonstravimą ar kapitalinį remontą. Tačiau daugiau lėšų būtų skirta paprastajam vietinės ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

Nuomonės

Metai prie Klaipėdos valdžios šturvalo: sėkmės ir nesėkmės

Sėkme reikėtų vadinti pastangas darbuotis atnaujinant daugiabučių namų kiemus, ugdymo įstaigas ir jų aplinką – dėmesio anksčiau tam tikrai stokota. ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

Spyglys

Jono Sąlygos paieškos savivaldybei kainavo 4235 eurus*

Už tai, kad prisikviestų žinomą mediką Joną Sąlygą vadovauti Klaipėdos miesto poliklinikai, savivaldybė sumokėjo 4235 eurus. Tiek mokesčių mokėtojams kainavo UAB ...
2024-04-16
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This