KKKC Parodų rūmuose atsivers „Plyšys“ (1)

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-01-15

Sausio 19-ąją, penktadienį, 18 val., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose bus atidaroma pirmoji Kristinos Švenčionytės solo paroda „Plyšys / Crevice“. Parodos atidarymo metu K. Švenčionytė atliks performansą „Yra tik dabar ir dabar ir dabar“.

Anot KKKC pranešimo, performatyvioje parodoje, kuri veiks ne tik kaip instaliacijų paroda, bet ir kaip performansų atlikimo aikštelė, bus bandoma išryškinti kelias plyšio formas.

„Bus aptariamas parodos lankytojo ir kūrėjo santykis, nagrinėjamas žmonijos nesusikalbėjimas, užčiuopiami jautriausi netekties palikti plyšiai“, – rašoma pranešime.

K. Švenčionytė sako, kad parodos pavadinimas yra „Plyšys“, bet mintyse ištaria antrąją – nutylėtą – pavadinimo dalį: „be pabaigos“.

„Man svarbūs įvairūs plyšiai, įtrūkiai, skilimai ir galimas jų kosmosas, harmoningas sambūvis. Plyšys, kuris įprastai yra laikomas neigiamu krūviu įkrautu žodžiu / vaizdiniu, dažnu atveju norimas užtaisyti, užlopyti, šioje parodoje įgauna teigiamą konotaciją – savivokos ir savianalizės, melo demaskavimo, atvirumo sau. Įkūnydama meninę praktiką, taip pat ir biografines patirtis, paroda „Plyšys“ atveria tuštumos (o gal – praradimų / skausmo?) diapazoną <…> ,,Plyšiu“ noriu pasidalinti tam, kad nebandyčiau jo prievartingai užlopyti, o panarsčius po jo pakampius, gal net jais pasimėgavus, pavyktų vis mažiau jį neigti. Tada, tikėtina, ir jo kraštelis pasirodys“, – cituojama menininkė.

Po performansų žiūrovai kviečiami į diskusijas:

Sausio 19 d. 18 – 18.20 val. „Yra tik dabar ir dabar ir dabar“;

Sausio 20 d. 18 – 18.15 val. „Išvirkščias profilis“;

Vasario 2 d. 18 – 19.00 val. „DEMO VERSIO“;

Vasario 3 d. 18 – 18.20 val. „Atminties linija“.

K. Švenčionytė (g. 1992 m.) yra profesionali aktorė, sukūrusi per 40 vaidmenų Lietuvos ir užsienio teatre ir kine. Ji yra tarpdisciplininė menininkė, baigusi aktorinio meistriškumo bakalauro studijas LMTA, šiuolaikinės skulptūros magistro studijas VDA. Ji stažavosi ir dirbo Danijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Graikijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje, Latvijoje. Kūrėja gilinasi į performanso meną, audiovizualinę kūrybą, sintetina tekstą, jo akustinę raišką ir skulptūrą / instaliaciją.

Jos paroda KKKC veiks iki vasario 11 dienos.

Žymos: | |

Komentarai (1):

Įrašo “KKKC Parodų rūmuose atsivers „Plyšys“” komentarų : 1

  1. Gal užteks parašė:

    Ačiū, performansais Klaipėda persisotinusi. Visos parodos – performansai. Kažkodėl ne menas, o performansai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Klaipėdos galerijoje - Ričardo Šileikos „Inkliuzai“ ir „Pertrauka“ 

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus Klaipėdos galerijoje (Bažnyčių g. 6) birželio 20 d., ketvirtadienį, 18.30 val., bus atidaroma rašytojo, fotomenininko, ...
2024-06-17
Skaityti daugiau

Kultūra

Pilies muziejuje - vilnietiškų pypkių paroda

Europos archeologijos dienų proga birželio 14 d., 16 val., Pilies muziejaus šiaurinėje kurtinoje (Priešpilio g. 2) bus atidaroma Lietuvos Nacionalinio ...
2024-06-07
Skaityti daugiau

Kultūra

Atidarys Vido Pinkevičiaus tapybos darbų parodą

Galerijoje „Lyceum“ (Danės g. 9) birželio 13 dieną, 17.30 val., bus atidaroma vieno žymiausių ir produktyviausių Klaipėdosdailininkų – Vido Pinkevičiaus ...
2024-06-06
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This