Dovanojamas ledo arenos projektas kelia abejonių, bet jam pritariama

Miestas, Svarbu

„Finansiškai nieko nepavyko išlošti”, – taip trečiadienį miesto Tarybos Finansų ir ekonomikos posėdžio metu buvo įvertinta situacija naujai Klaipėdos valdžiai atsisakius koncesijos būdu statyti sporto ir laisvalaikio kompleksą ir vietoj to pasirašyti sutartį su asociacija „Hockey Lietuva“ dėl ledo arenos statybos uždarytoje II vandenvietėje, Paryžiaus Komunos gatvėje, techninio projekto parengimo. 

Martyno Vainoriaus nuotr.

Kai kurie politikai konstatavo ne tik tai, kad naujai pasirinktas kelias esą nebus pigesnis (o gal ir brangesnis), bet ir tai, kad iš esmės perkama katė maiše. Nes nežinomi projektuoti ketinamų statinių parametrai, kaštai, išdėstymas teritorijoje bei kiti duomenys. Ką bekalbėti apie tai, kad prarasta nemažai laiko.

„Pasirinkome kitą kelią, kuris nėra pigesnis nei pradinis variantas. Vieno projekto nepradėję einame į kitą, kurį buvo žadama padaryti ženkliai pigiau”, – kalbėjo liberalas Saulius Budinas. – Bet dabar matome, kad to pigumo tikrai nėra. Geri daiktai pigūs nebūna. Už tai, ko nepadarei šiandien, rytoj mokėsi brangiau. Jei Kaunas statėsi areną už  15-19 milijonų, tai kai mes paskelbsime rangos darbų konkursą, viskas bus dar ženkliai brangiau, nes per tą laiką brangs darbo jėga, energetiniai resursai”.

Jam antrino opozicijos esantis Andrius Dobranskis: „Neaišku, kokį daiktą ruošiamės pirkti”. Iš dalies tokiems vertinimams pritarė ir komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius.

Per šį posėdį kilo klausimų ir dėl neįsigaliojusios koncesijos sutarties pasekmių teisinių niuansų, galimai patirtos žalos atlyginimo. Į šiuos klausimus pažadėta atsakyti vėliau. 

Gana karštą diskusiją apibendrino konservatorius Aidas Kaveckis: „Praeities nepakeisim. Nepavyko, nepadarėme – einam į priekį”. O S. Budinas ironizavo: „Kaip Eurovizijoj – pabandom iš naujo”.

Panašių įžvalgų šią savaitę buvo ir komitetų posėdžiuose. Tačiau tiek šis, tiek kiti komitetai pateiktam sprendimo projektui dauguma balsų pritarė.

„Atvira Klaipėda” jau rašė, jog Klaipėdos mero Arvydo Vaitkaus lūkestis dėl to, kad Kauno meras dovanos uostamiesčiui ledo arenos projektą, neišsipildė. Todėl tokį projektą parengti ir dovanoti dabar nori įsipareigoti asociacija „Hockey Lietuva“.

Techninis projektas būtų rengiamas asociacijos lėšomis ir neatlygintinai perduodamas Klaipėdos savivaldybei. Pastaroji, perėmusi šį techninį projektą, galėtų jį įgyvendinti savo biudžeto lėšomis bei vėliau priimti sprendimus dėl naujai sukurto infrastruktūros valdymo ir naudojimo.

7 Comments

 1. Klonn

  Užtat rajono savivaldybė sugeba darželį statyti slengiuose uz 6000eur/m². Kai realiai maks 2500 turi oainuoti.

  Reply
 2. Anonimas

  Į vėl nieko jums nieko nereikia, – tik ne prie mano kiemo. Ledo arena nėra didelis traukos taškas, ir jūsų siaurom gatvėm jokios įtakos nedarys. O ir patiems bus, kur nueiti ar savo atžalas nuversti į treniruotes (ledo ritulio ar dailiojo čiuožimo).

  Reply
 3. Sifonas

  Būtinas niekaip nebaigia savo mokyklos statybų kurios jau kainavo daugiau kaip 17 mil. Ir dar galo nesimato. Ir dar čia kažką bando mokyti apie statybas.

  Reply
 4. Česlovas

  Futbolas numarintas, statys ledo rutulio gimdyklą, tik ar pavyks?

  Reply
 5. Ne vieta II vandent.vietoje

  Statyti arena. Turi būti parinkta kita erdvesni vienam čia atsiras didžiulė automobilių stovėjimo aikštelė
  Atvyks daug transporto. Gatvelės siauris, senas kvartalas. Padidins tarša kvartalė
  Iškirs visus medžius. Eikit na x….I su tuo Projektu

  Reply
  • T

   Davrponiu statybos!

 6. Dovanotam arkliui

  į dantis nežiūrima. Galės tradiciškai tekėti mln. statyboms. Gerą miesto tarybą išsirinkome. Niekas nieko nematė, nieko nežino, bet visi pritarė. Yra tokių kurie nežino nei kam nei kur. Taip būna tik Klaipėdoje.

  Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sportas, Svarbu

Konfliktų draskomo „Viesulo” vadovo darbą meras vertina gerai

„Kiekvienas vadovas turi dar ir savo vadovą, išskyrus aukščiausiąjį miesto vadovą, nes jam vadovo nebėra”, – taip Klaipėdos miesto tarybos Kultūros, ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Verslas

Klaipėdos pramoninkams vadovaus Rimantas Juška 

Klaipėdos pramonininkų asociacija (KPA) ketvirtadienį vykusiame visuotiniame susirinkime išsirinko savo naują vadovybę. Martyno Vainoriaus nuotr. Dvi kadencijas – ketverius metus ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

Miestas

Baigė remontuoti Taikos prospekto šaligatvį

Klaipėdos savivaldybė skelbia, jog baigti šaligatvio nuo Sausio 15-osios g. iki Tiltų g. remonto darbai. Darbų metu įrengtas 2,5 m ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This