Klaipėdos savivaldybė paskelbė, kurias švietimo įstaigas remontuos šiemet

Švietimas

Klaipėdos miesto savivaldybė skelbia, kad uostamiesčio švietimo įstaigų infrastruktūrai gerinti 2024 metais numatoma skirti 11,5 mln. Eur. Be to, šiemet bus pradėta įgyvendinti Tūkstantmečio mokyklų programa, joje numatytos investicijos į švietimo įstaigų infrastuktūrą, ugdymui reikalingas priemones, darbuotojų kompetencijų plėtrą. Per dvejus metus iš ES lėšų tam numatyta skirti apie 12 mln. Eur.

„Su atsakingų sričių specialistais išgryninome svarbiausias pozicijas, kurias numatėme įgyvendinti pirmiausia – jas įtraukėme į Strateginio veiklos plano projektą. Tikimės, kad tada, kai šie sumanymai bus realizuoti, švietimo bendruomenės atstovai pajus teigiamus ir ilgalaikius pokyčius“, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

22 švietimo įstaigose šiemet planuojami patalpų atnaujinimo darbai. Investicijos numatomos švietimo įstaigų pastatams ir aplinkai atnaujinti. Didžiausias dėmesys skiriamas labiausiai remonto reikalaujančioms švietimo įstaigoms – „Saulėtekio“, „Pajūrio“ progimnazijų, Hermano Zudermano gimnazijos, Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, „Gilijos“ pradinės mokyklos ir kitų ugdymo įstaigų, kurių pastatų būklė yra ypač prasta, infrastruktūrai. Bus atnaujinti ir „Gilijos“ pradinės mokyklos bei „Aukuro“ gimnazijos sporto aikštynai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Planuodami šių metų lėšas labai atidžiai peržiūrėjome remontų grafikus pagal patalpų nusidėvėjimo lygį. Be to, skirsime lėšas ne tik remontams, aikštynų atnaujinimui, bet ir vėdinimo ir kondicionavimo sistemoms, kurių vien šiemet planuojame įrengti 141 ikimokyklinių ir priešmokyklinių grupių patalpose“, – teigia A. Vaitkus.

Dar šiemet numatyta pradėti pastato Klaipėdos g. 31, kai čia įsikūrusi Tauralaukio progimnazija persikels į naujai pastatytą mokyklą Senvagės gatvėje, rekonstravimo į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigą darbus. Rekonstravus pastatą, čia atsiras 130 naujų vietų.

Einamąjį remontą 2024 m. planuojama atlikti 25-iose švietimo įstaigose, šešiose švietimo įstaigose numatyta atlikti kanalizacijos vamzdyno remontą, fasadų ir lauko laiptų remonto darbus – 9-iose švietimo įstaigose. Šių metų planuose – suremontuoti 7 švietimo įstaigų (l/d „Dobiliukas“ ir „Ąžuoliukas“, „Gedminų“, „Santarvės“ ir Liudviko Stulpino progimnazijų, Jūrų kadetų mokyklos ir Vaikų laisvalaikio centro/klubo „Saulutė“) stogus.

Sprendžiant ugdymo vietų trūkumą, planuojama ir toliau nuomotis 4 modulinius kompleksus prie l/d „Vėtrungėlė“ skyriaus ir l/d „Obelėlė“ ir juose ugdyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus.

„Jau dabar pradedame paruošiamuosius darbus įrengiant modulines patalpas, kurios bus pritaikytos vykdant renovacijos ar remonto darbus mokyklose ir darželiuose. Visa tai daroma tam, kad nesusidurtumėme su situacijomis, kuomet norint atlikti darbus švietimo įstaigose, dar tenka pasirūpinti ir vaikų iškėlimu, kuris sukelia visiems nepatogumų. Matydami miesto plėtrą, esame numatę vietų skaičių didinti statant modulinius darželius“, – sako uostamiesčio meras A. Vaitkus.

1 Comment

  1. Klonn

    Užtat rajono savivaldybė sugeba darželį pastatyti slengiuose uz 6000eur/m². Kai realiai maks 2500 turi oainuoti.

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sportas, Svarbu

Konfliktų draskomo „Viesulo” vadovo darbą meras vertina gerai

„Kiekvienas vadovas turi dar ir savo vadovą, išskyrus aukščiausiąjį miesto vadovą, nes jam vadovo nebėra”, – taip Klaipėdos miesto tarybos Kultūros, ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Verslas

Klaipėdos pramoninkams vadovaus Rimantas Juška 

Klaipėdos pramonininkų asociacija (KPA) ketvirtadienį vykusiame visuotiniame susirinkime išsirinko savo naują vadovybę. Martyno Vainoriaus nuotr. Dvi kadencijas – ketverius metus ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

Miestas

Baigė remontuoti Taikos prospekto šaligatvį

Klaipėdos savivaldybė skelbia, jog baigti šaligatvio nuo Sausio 15-osios g. iki Tiltų g. remonto darbai. Darbų metu įrengtas 2,5 m ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This