Literatūrinė Ievos Simonaitytės premija – Nijolei Marytei Šerniūtei

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-01-17

Sausio 23 d. bus įteikta 38-oji literatūrinė rašytojos Ievos Simonaitytės premija.

2023 metais komisijai buvo pateikta 10 grožinės literatūros kūrinių, išleistų per paskutinius trejus kalendorinius metus. Komisijos narių – rašytojo, humanitarinių mokslų daktaro, „Metų“ žurnalo redaktoriaus dr. Regimanto Tamošaičio, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto vyresniosios mokslo darbuotojos dr. Viktorijos Šeinos, Ievos Simonaitytės memorialinio muziejaus vadovės Akvilės Eglinckaitės, premijos mecenato atstovės Rugilės Cibauskaitės – vienbalsiu vertinimu premija šiemet skirta Nijolei Marytei Šerniūtei už romaną „Vilkų Kampo Eliza“ (leidykla „Slinktys“) 

Pasak komisijos atstovų, tai unikali knyga, gimusi iš autorės vidinės būtinybės paliudyti prabudusį genties ar giminės balsą. Knygoje vaizduojamas XIX a. pirmosios pusės Klaipėdos krašto ir Žemaitijos pakraščio autentiškas pasaulis. Dviejų kaimų ir dviejų šeimų, Ožkarčių ir Vilkų epinio pobūdžio pasakojime ryškėja lietuvninkų ir žemaičių kultūra, jungiasi žmonių likimai, kristalizuojasi stiprūs charakteriai. Romane istorinė epocha atsiskleidžia ypatingai jautriai, ji kruopščiai ištyrinėta ir asmeniškai išgyventa, įtaigiai papasakota kaip giliausia giminės atmintis. 

Anot komisijos, autorei pavyko įveikti laiko barjerą ir atgaivinti buvusį laiką. N. M. Šerniūtės romanas yra meniškai stipri, įtaigi, įtraukianti, o kartu gyvenimo išminties kupina knyga.

Premija bus įteikta sausio 23 d. 18 val. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Konferencijų salėje (H. Manto g. 25). 

Premijos mecenatas Rimantas Cibauskas, steigėjas – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka. 

Nuo 1987 metų Ievos Simonaitytės literatūrinė premija kasmet teikiama už kūrinius, atspindinčius Klaipėdos krašto ir Mažosios Lietuvos dvasią arba įprasminančius rašytojos Ievos Simonaitytės atminimą.

INFORMACIJA

Nijolė Marytė Šerniūtė gimė Tauragės raj., mokėsi Rusnės ir Saugų vidurinėse mokyklose, Vilniaus pedagoginiame institute. Mokytojavo Stemplių, Ismonių aštuonmetėse, Sangrūdos vidurinėje, Šilutės mokykloje-technikume, Šilutės Vydūno gimnazijoje. Porą metų dirbo Šilutės švietimo skyriuje. Vaikams užaugus ir sukūrus savo šeimas, laikinai išvyko į JAV. Ten dirbo Noristown vakarinėje mokykloje iki pensijos. Išėjusi į pensiją savo rašytus eilėraščius sudėjo į knygą „Lange dar švies…“. Pandemijos metu „Žuvėdros“ leidykla išleido antrą knygą „Raišas paukštis“, o 2023 m. „Slinktys“ išleido dar dvi jos knygas: romaną „Vilkų Kampo Eliza“ ir poezijos rinkinį „Nesugalvojau saulės“. 

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Rimantas Cibauskas toliau bombarduoja teismus prašymais ir skundais  

„Aš esu pasiruošęs ir penkis, ir 10 metų dar kovoti“, – balandį teisme pareiškė nelegalią tvorą, juosiančią valstybinį žemės sklypą ...
2024-06-06
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Nelegali Rimanto Cibausko tvora: Statybų inspekcijai – teismo niuksas 

Pirmos instancijos teismas konstatavo, kad pati Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcija (VTPSI) inspekcija turi ne tik teisę, bet ir ...
2024-05-13
Skaityti daugiau

Svarbu, Temos

Rimantas Cibauskas teisme pasijautė beždžione 

Klaipėdos apylinkės teismas pagaliau išnagrinėjo dar 2022-ųjų gruodį užvestą bylą, kurioje antstolė siekia, jog valstybinę žemę nelegalia tvora aptvėręs ir ...
2024-04-24
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This